Akcesoria

Filtr produktów

na stronę
Pokazuje 25 - 31 z 31 produktów
Pokazuje 25 - 31 z 31 produktów
Akcesoria

Akcesoria narciarskie dla całej rodziny - o czym warto pamiętać. Praktyczne gadżety narciarskie

Akcesoria narciarskie, czyli wszystko to co ułatwi, wspomoże i sprawi, że białe szaleństwo na nartach będzie jeszcze bardziej przyjemne i wyjątkowo dobrze zorganizowane. Podstawowy sprzęt narciarski dla całej rodziny jest znany wszystkim narciarzom, ale można pójść o krok dalej i sprawić sobie gadżet narciarski, czyli coś dodatkowego, ale równie praktycznego. Czym są akcesoria narciarskie? Jakie polecamy? Pamiętajmy też, iż ów narciarskie, drobiazgi, gadżety mogą też stanowić oryginalny pomysł na prezent dla początkującego czy też wieloletniego pasjonata białego szaleństwa.

Akcesoria narciarskie - top 10 prezentuje się następująco:

- rękawice narciarskie, np.: takie do jednoczesnej obsługi smartfona;

- bielizna termoaktywna;

- buty śniegowce;

- pokrowce na buty narciarskie czy pokrowce na narty;

- czapki narciarskie;

- gogle narciarskie;

- termosy na ciepłą herbatę

- ogrzewcze dla dłoni

- kamery Go Pro

Modne buty - śniegowce na śnieżny stok jako komfortowe i designerskie akcesoria narciarskie - marka Moon Boot

Dla fanów mody, nawet w narciarskich warunkach polecamy prawdziwy modowy hit w zakresie narciarskich stylizacji. Buty - śniegowce Moon Boot to wysokie i ciepłe cholewki, wysoka podeszwa, wodoodporny materiał poliestrowy, precyzyjna szczelność, komfort termiczny i rewelacyjne właściwości do przemieszczania się nawet po głębokim śniegu. Do wyboru mamy męskie, kobiece czy dziecięce śniegowce w ciekawej kolorystyce.

Zobacz także: narty męskie, narty damskie, narty dziecięce, kije narciarskie, buty narciarskie, kaski narciarskie

Subcategories

  • Rękawice narciarskie

    Rękawice narciarskie – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czym się kierować dobierając odpowiednie rękawice?

    Rękawice narciarskie to bardzo ważny element ubioru miłośnika białego sportu. Od zawsze mawia się i jest to też empirycznie potwierdzone, że marzniemy na zimnie od kończyn – dłoni i nóg oraz niezabezpieczonej głowy. Stąd rękawice jak najbardziej wpływają na komfort uprawiania białego sportu. W tym zakresie warto sięgnąć po jakość i wytrzymałość, tak, aby rękawice narciarskie w 100% spełniały swoją przeznaczoną funkcjonalność.

    Wybierając rękawice narciarskie, wpływamy nie tylko bezpośrednio na własne zdrowie, ale także zwiększamy komfort jazdy na nartach. Odpowiednio dobrane rękawice m.in.:

    - zapobiegają zmarznięciu dłoni;

    - chronią przed wiatrem, śniegiem, deszczem;

    - zabezpieczają przy upadkach przed kontuzją dłoni, palców;

    - ułatwiają i poprawiają chwyt kijków;

    - zapewniają optymalne warunki dla skóry dłoni, zapewniając m.in. odpowiedni poziom wilgoci oraz „oddychalność”.

    Z tegoż względu dobre rękawice narciarskie to te spełniające powyższe zadania.Ponadto powinny być odpowiednio elastyczne, dobrze wyprofilowane, krój ich powinien zapewnić swobodę ruchów. Powinny doskonale współpracować z kijkami narciarskimi. W niektórych modelach rękawic narciarskich zastosowano przykładowo system tzw. Trigger S – współpracujący z wszystkimi kijkami posiadającymi ów rozwiązanie, co daje łatwość wypięcia rękawic z kijków i sprawia, że współpraca tych dwóch, ważnych elementów jest nade zgrana. Tkanina zewnętrzna rękawic to albo wodoodporna skóra naturalna lub syntetyczne materiały nylonowo – poliestrowe, np.: neopren. Podszewka rękawic winna być wykonana z miękkiego i komfortowego materiału, który dobrze układa się w wewnątrz np.: Micro Bemberg. W rękawicach narciarskich ważna jest też ocieplina wewnętrzna. Polecamy dla przykładu wypełnienie Fiberloft, czyli doskonale izolujący polar.

    Rękawice z membraną – czy warto takie kupić? Funkcjonalność i działanie membrany

    Na rynku dostępne są modele rękawic z membraną lub też bez niej - na jakie warto postawić?Rękawice narciarskie z membraną podnoszą znacznie komfort jazdy. Są doskonałym zabezpieczeniem przed deszczem czy śniegiem, a także porywistym wiatrem. Membrana jest to mikroporowata, niewidoczna powłoka, niejako wprasowana w tkaninę wykonania rękawic narciarskich. Dba o optymalną wilgotność wewnątrz. Ów mikropory są na tyle małe, iż nie przepuszczają kropli wody do wewnątrz rękawic, ale z kolei zapewniają idealne odprowadzanie z wewnątrz rękawic - cząsteczek pary wodnej. Dzięki temu unikamy „przepocenia”, a „oddychalność” jest doskonała. Świetnym typem membrany jest sprawdzona membrana Gore-Tex, zastosowana np.: w modelach rękawic marki LEKI.

    Cechy dobrych rękawic narciarskich damskich i męskich – krótkie podsumowanie

    Podsumowując - przy wyborze rękawic narciarskich warto kierować się następującymi, najważniejszymi zasadami:

    - dobranie odpowiedniego rozmiaru;

    - wybór rękawic dedykowanych odpowiedniemu rodzajowi aktywności, np.: rękawice zjazdowe, skiturowe, snowboardowe itp.;

    - dobra tkanina zewnętrzna;

    - wysoka jakość ociepliny;

    - komfortowa podszewka;

    - współpraca z kijkami;

    - zakres swobody ruchów;

    - membrana;

    - zastosowane technologie przez producenta.

    W naszym sklepie narciarskim znajdą Państwo również:

    Narty Męskie

    Narty Damskie

    Narty Dziecięce

    Narty Race

    Narty Allround

    Narty Zjazdowe

    i wiele, wiele innych...

  • Rolki
  • Torby na buty narciarskie

    Stylowy plecak lub torba na buty narciarskie, kask i akcesoria - to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla miłośników białego szaleństwa

    Plecak bądź torba na buty narciarskie okazują się być niezwykle praktycznym akcesorium dla narciarzy, zwłaszcza, gdy są dedykowany sensu stricte dla tegoż celu. Ich kształt, wyprofilowanie, stylistyka i pełnione funkcje idealnie współgrają z akcesoriami narciarskimi. Do wyboru mamy wariant w formie torby na ramię, bądź w formie wygodnego plecaka albo też wersję, która umożliwia nam zarówno jedną jak i drugą opcję, w jednym produkcie. Już nie musimy martwić się tym, jak przetransportować i przenosić buty. Przykładowo topniejący śnieg i inne zabrudzenia nie zniszczą i nie zabrudzą nam bagażnika w samochodzie, butów narciarskich nie musimy przenosić w rękach, spinać klamrą w drodze na stok, a także w okresie przerwy narciarskiej, poza sezonem, łatwo je przechować w domu, etc. W torbie bądź plecaku są doskonale zabezpieczone.

    Dodatkowo torby na buty narciarskie to znakomity i stylowy element, wpisujący się w aktualne modowe trendy na stoku. Ciekawa kolorystyka (nierzadko głęboka czerń połączona z delikatnie neonowymi kolorami albo całkowicie żywe odcienie: pomarańcz czy żółcienie) i nowoczesne kształty sprawią, że wizualnie będziemy dodatkowo zadowoleni z zakupu torby/plecaka.

    Jakie zalety mają torby/plecaki na buty?Wśród jakich marek szukać?

    Idealna torba na buty narciarskie musi być wykonana z solidnego i wytrzymałego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Zwyczajowo jest to poliester i PVC. Przykładem może być silny materiał typu 600D Poliester. Tkanina jest nieprzemakalna, impregnowana oraz plamoodporna. Podszewka musi być łatwa w czyszczeniu i w utrzymaniu schludności, najlepiej możliwa do mycia. Doskonałym rozwiązaniem są także otwory wentylacyjne, które neutralizują wszelkie nieprzyjemne zapachy. Pasek na ramię powinien być regulowany. W niektórych modelach plecaków i toreb są dodatkowe komory, czy kieszenie na inne akcesoria narciarskie, np.: dodatkowa komora na kask i rękawiczki narciarskie.

    Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być system DryFeet, co oznacza możliwość rozłożenia torby na buty całkiem na płasko, czy też w przypadku plecaka, mamy klapę frontową również otwieraną na płasko. System ten sprawia, że powstaje swoista mata izolacyjna, która ułatwia nam zmianę obuwia. Stopy pozostają czyste i suche.

    Niektóre, bogatsze modele posiadają nawet własne, wewnętrzne ogrzewanie, które po podpięciu klasycznie do prądu, czy też poprzez usb w samochodzie sprawią, że buty podczas podróży suszą się samoczynnie, co jest niezwykle praktyczne.

    W ofercie znajdziemy plecaki i torby na buty narciarskie najznakomitszych producentów sprzętu narciarskiego. Polecamy marki: Head, Rossignol, Atomic, Salomon.

    Przykładowe torby i plecaki na buty narciarskie, które warto rozważyć

    Polecamy zapoznać się z charakterystyką i ciekawym wzornictwem toreb i plecaków, m.in.:

    - Plecak Head Boot Backpack;

    - Torba Head BootBag;

    - Torba Atomic Bootpack Red;

    - Torba Rossignol Backpack

  • Pokrowce na narty

    Pokrowiec na narty – zabezpiecz swój sprzęt i bądź mobilny wraz z nimi w każdej sytuacji

    Pokrowiec na narty to wbrew pozorom bardzo istotny element wyposażenia każdego narciarza. Nie ma innej możliwości, jak przemieszczanie się wraz z naszymi nartami na stok różnymi środkami komunikacji, nierzadko przemierzamy z nimi długą trasę: samochodem, autobusem czy pociągiem. Pokrowiec na narty pozwala nam na łatwy i bezpieczny transport nart, tak aby nie uległy uszkodzeniu. Jest to zarówno ochrona dla ów sprzętu przed zniszczeniem jak i dla otoczenia, w którym przewożone są narty. Ich ostre krawędzie mogłyby bowiem uszkodzić na przykład tapicerkę bagażnika, siedzeń samochodu lub też solidnie ją zabrudzić czy zamoczyć, co oczywiście nie jest wskazane. Pokrowiec na narty powala nam też na łatwiejsze przechowywanie ich poza sezonem narciarskim w szafie, pod łóżkiem, w schowku czy w piwnicy. Są wówczas odpowiednio zabezpieczone i estetycznie przechowywane. Czekają na kolejny sezon białego szaleństwa.

    Pokrowiec na narty z uwagi na dołączone paski pozwala również na przeniesienie go na ramieniu, łatwe spakowanie do bagażnika autobusu czy wejście i transport w wąskich korytarzach pociągu.

    Na jaki pokrowiec na narty warto postawić? Czym powinien cechować się dobrej jakości pokrowiec?

    Pokrowiec na narty dobrej jakości to taki, który wykonany jest z tkaniny wodoodpornej i plamoodpornej. Materiał zewnętrzny wykonania musi być mocny i wytrzymały, odporny na czynniki atmosferyczne. Dodatkowo wewnątrz pokrowca powinny znajdować się dodatkowe pasy mocujące, których rola polega na utrzymywaniu nart w miejscu, zapobieżenie ich przesuwaniu.

    Pokrowiec na narty winien być lekki, praktyczny, szybki w pakowaniu, więc nieskomplikowany, bezpieczny dla nart oraz składany po użyciu do niewielkich rozmiarów.

    Nierzadko pokrowce na narty są regulowane co do długości, tak aby dopasować je znakomicie do długości przewożonych nart. Teoretycznie i empirycznie potwierdzone jest, iż pokrowiec najlepiej, gdy jest o około 5 do 10 cm dłuższy od naszych nart.

    Pamiętajmy również o tym, aby wewnętrzne wyściełanie pokrowca było łatwe w czyszczeniu i utrzymywaniu w zadbanym stanie.

    Niektóre pokrowce poza miejscem na 1 parę nart, posiadają również funkcjonalne miejsce na kijki narciarskie. To również duży plus.

    Na rynku dostępne są także pokrowce na narty z wygodnymi kółkami, które dodatkowo ułatwiają przemieszczanie się ze sprzętem.

    Jeśli jesteśmy zainteresowani pokrowcem na narty to warto postawić na te pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów sprzętu i akcesoriów narciarskich jak.: pokrowce na narty marki Atomic, Head, Rossignol, Fischer, Salomon, Volkl itp.

    Zapraszamy do naszej oferty akcesoriów narciarskich, w tym pokrowców. Warto również śledzić bieżące promocje i wyprzedaże.

    Poza pokrowcami na narty oferujemy też. M.in. pokrowce na gogle, pokrowce na buty narciarskie itp.

  • Odzież termiczna

    Bielizna termiczna – baza sportowego ubioru na narty

    Bielizna termiczna sprawdza się przy każdym rodzaju wysiłku fizycznego, aktywności sportowej, a zwłaszcza, gdy wykonywane są w warunkach chłodnych i mroźnych. To niejako nasza druga skóra, która bezpośrednio chroni przed utratą ciepła, regulując jednocześnie odpowiednio ciepłotę ciała. Podczas intensywnego wysiłku, organizm wydziela wilgoć, która zatrzymana na skórze, wychładza go. Właściwa cyrkulacja powietrza pomiędzy skórą, odzieżą a otoczeniem, właściwy obieg odprowadzania wilgoci to zdrowy i komfortowy trening i sportowe wyzwania.

    Właściwości odzieży termicznej – jakie korzyści zyskujemy z jej noszenia?

    Odzież termiczna musi być wytworzona z oddychającego materiału, o właściwościach bakteriostatycznych. W miejscach newralgicznych, jak na przykład: pachy, powinna mieć dodatkowe strefy efektywnego odprowadzania wilgoci czy panele oddychające. W niektórych rodzajach bielizny termicznej stosuje się trójwymiarową siatkę, która pomiędzy tkaniną a skórą tworzy dodatkowe kanały powietrzne, które utrzymują powietrze ogrzane naturalną ciepłotą ciała, nie dopuszczając do wychłodzenia skóry. Najczęściej materiał wykonania to polipropylenowa warstwa wewnątrz odpowiedzialna za regulacje wilgoci i polamidowa zewnętrzna, która wypełnia termo misję.

    Ubrania termiczne są dopasowane i tworzą „drugą skórę”, muszą być odpowiednio elastyczne, ale nie powodować uczucia skrępowania czy ucisku ciała. Najlepiej, gdy są bezszwowe, albo z płaskimi szwami, co pozwala uniknąć wszelkich otarć na skórze, dając pełną, niczym nie skrępowaną mobilność ruchów. W przypadku koszulek termicznych warto wybrać takie o przedłużonym tyle.

    Odzież termoaktywna jest tez niezwykle praktyczna w przypadku dzieci. Zapobiega ich przegrzaniu oraz wyziębieniu organizmu. Doskonale reguluje komfort cieplny, co w przypadku dzieci jest jeszcze ważniejsze. Zapewnia swobodę ruchów i nie krępuje. Odzież termiczna dla dzieci średniej gramatury sprawdzi się w wielu aktywnościach sportowych – narciarskich i nie tylko.

    Z całą pewnością odzież termiczna może tez na co dzień pełnić rolę docieplenia w ubiorze outdoorowym, dla dzieci jak i dorosłych.

    Na jakie elementy odzieży termicznej warto postawić, kompletując narciarski ubiór?

    Zanim wybierzemy się na stok, aby oddać się całkowicie białemu szaleństwu, warto poza dobrym sprzętem, zadbać o właściwy jakościowo ubiór. Doskonale skompletowany strój narciarski składa się z trzech warstw:

    - bielizna termiczna – warstwa najbliższa ciału, swoista druga skóra;

    - warstwa docieplająca – najczęściej klasyczny polar czy golf;

    - kombinezon czy tez spodnie i kurtka narciarska – wierzchnia warstwa.

    W zakres bielizny termicznej powinny wchodzić: koszulka termiczna z długim bądź krótkim rękawem – jako główna baza, legginsy termiczne damskie czy też getry termiczne męskie.

    Budowa koszulki termo aktywnej może być różnorodna, ale w jej skład wchodzą zwyczajowo następujące materiały jak: poliester, modal, polipropylen, elastyn a także często poliamid.

    Na rynku dostępna jest też odzież termiczna z materiałów hipoalergicznych dla alergików, czy też dodatkowo z jonami srebra – które dodatkowo neutralizują zapach potu i zapewniają uczucie świeżości.

    W naszym sklepie narciarskim znajdą Państwo również:

    Narty Męskie

    Narty Damskie

    Narty Dziecięce

    Kije Narciarskie

    Buty Narciarskie

    Kaski Narciarskie

    i wiele, wiele innych...