Narty>Narty damskie

Filtr produktów

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 26 produktów
Narty damskie

Narty damskie – profesjonalnie, z gracją i elegancją na stoku

Producenci nart damskich prześcigają się w coraz ciekawszych, bardziej atrakcyjnych malowaniach, zdobieniach, czy wzorach nanoszonych na narty. Kuszą wyjątkową estetyką, ale także dużą różnorodnością, by spełnić oczekiwania każdej z Pań. Powstają dedykowane paniom serie nart damskich, które różnią się już nie tylko wizualnie, ale także mają często inne parametry techniczne. Jeśli jesteś początkującą bądź średnio zaawansowaną narciarką wybór nart warto rozpocząć od znalezienia profesjonalnego sklepu z narciarskim sprzętem, by móc doradzić się profesjonalistów. Dobrze dobrane narty to nie tylko zadowolenie i większa satysfakcja z jazdy, ale także bezpieczeństwo. Narty damskie muszą być technicznie i sportowo komfortowe, a przy tym oczywiście wizualnie kuszące. By móc możliwie najlepiej dobrać narty damskie, warto odpowiedzieć wcześniej na kilka pytań, m.in.: Jak długo praktykujesz? Czy wolisz dynamiczną jazdę, z głębszymi łukami skrętu - typowo zjazdowy styl? Czy może bardziej zjazd slalomem, z mniejszym łukiem skrętu? Preferujesz przygotowane stoki czy może trasy poza szlakiem, z puszystym śniegiem? Wolisz większą kontrolę nad nartami, łatwość wyhamowania na nartach? Czy też większą przyczepność i tym samym dynamiczniejszą jazdę?

Jak dobrać długość nart damskich zjazdowych?

Istnieje zasada, iż długość nart dopasowujemy do wzrostu ich użytkownika. Wedle tej zasady narty powinny sięgać do linii brody narciarza. Od wzrostu należy więc odjąć około 20 cm. W tej sytuacji najbardziej popularne narty damskie to:

- narty damskie 150 cm;

- narty damskie 140 cm długości.

To najbardziej pożądana długość nart damskich, ale też dziewczęcych modeli.

Cechy nart damskich? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Zgodnie z powyżej zadanymi pytaniami, narty damskie powinny zostać właściwie dobrane pod kątem następujących technicznych parametrów:

- długość i szerokość nart damskich,

- sztywność nart,

- taliowanie, wpływające na promień skrętu,

- geometria nart damskich, tzw. rocker - czyli wygięcie dziobów i tyłu nart,

- lekkość nart - rodzaj tworzywa z którego są wykonane.

Należy pamiętać, że rodzaj nart damskich każdorazowo musi być dostosowany do poziomu jazdy narciarki.

Na jakie marki damskich nart warto zwrócić uwagę?

Godni polecenia są producenci sprzętu narciarskiego wysokiej jakości, jak: Head, Atomic, Rossignol, Salomon czy Volkl. Wybór modeli i wszelkich niezbędnych akcesoriów jest naprawdę olbrzymi.

Damska moda na stoku – czyli warto wybrać sprzęt narciarski, który się podoba

Przygotowując się do sezonu narciarskiego, kompletując potrzebny sprzęt, oczywiście należy kierować się w pierwszym względzie parametrami technicznymi. Jednak bardzo ważne jest także, by zarówno narty, które panie wybierają, jak i odzież, oraz akcesoria, spełniały także oczekiwania estetyczne. Narty damskie muszą się nam także podobać, wyrażać charakter i osobowość. Podobnie jak odzież narciarska - pozwala to w pewnym stopniu wyrazić siebie na stoku.Do odzieży narciarskiej wystarczy dobrać designerskie buty na narty damskie, gogle narciarskie, kijki narciarskie, kask narciarski damski czy czapki i rękawiczki i stylizacja na stok gotowa. A wzornictwo i feeria barw naprawdę zaskakuje: intensywna fuksja, soczysta limonka czy pomarańcz, kobiecy róż, kuszące srebro czy klasyczna czerń. Wszystko to modne jest nie tylko na ulicy, ale też na stoku. Asortyment, który prezentujemy w naszym sklepie narciarskim zadowoli nawet najbardziej wymagające Klientki, także serdecznie zapraszamy.