Narty>Narty race

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 37 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 37 produktów
Narty race

Narty race – dla zaawansowanych narciarzy ze sportowym charakterem

Już sama nazwa „narty race” – nie pozostawiając ani cienia wątpliwości – wskazuje na dynamikę, szybkość reakcji, zwrotność i niebywałą szybkość. Race oznacza z angielskiego "wyścig" i właśnie taka też jest funkcjonalność przypisana dla nart race. Jeśli masz w sobie ducha sportowca i posiadasz bagaż narciarskiego doświadczenia to narty race musisz mieć obowiązkowo w swoim wyposażeniu.

Czym charakteryzują się race narty?

Narty race to narty slalomowe, lub gigantowe stworzone dla dynamicznych i krótkich skrętów, do zadziornej i agresywnej jazdy. Pozwalają na rozwijanie dosyć dużych prędkości, jednak najlepiej sprawdzają się na dobrze ubitych stokach. Poznamy je po bardzo szerokich dziobach, znacznej długości samych nart i wąskim ślizgu pod butem narciarskim. Oznacza to, iż narty race są mocno taliowane, co przekłada się na duże możliwości wejścia w dynamiczny skręt i swobodne przejście do następnego skrętu. Porównując stronę graficzną, to narty typu race niczym nie odbiegają od tych używanych, przez zawodników w Pucharze Świata.

Slalomowe czy gigantowe – jakie narty race wybrać?

Narty race występują w dwóch wersjach – slalomowe i gigantowe. Przeznaczone są raczej dla bardziej zaawansowanych sportowców i miłośników białego szaleństwa. Dla osób, które szukają uniwersalnych nart, dla średniozaawansowanych, raczej polecamy wybrać model: narty allround. Natomiast jeśli chodzi o wersje slalomowe nart race, to promień wynosi ok. 11-12 m. Długość w przypadku damskich nart sugerowana wynosi ok. 150-155cm, natomiast narty męskie powinny mieć ok. 160-165 cm. Narty race w wydaniu gigantowym charakteryzują się długością ok. 165-170 cm dla Pań i 180-185 cm dla Panów. Promień to ok. 15-23m. Pozwalają one rozwijać bardzo duże prędkości, jednak potrzebują także odpowiednio dużo przestrzeni.

Narty race – a może tak postawić na amatorskie, konkursowe slalomy narciarskie?

Posiadając narty race możesz nawet pomyśleć o amatorskich czy wręcz bardziej profesjonalnych konkursach zjazdowych. Dobry sprzęt narciarski, solidnego producenta to podstawa. Do tego dołóż dobrej jakości: kask narciarskibuty narciarskie, gogle narciarskie i kijki narciarskie – i możesz spokojnie szusować w dynamicznych slalomach, ścigać się na tyczkach, brać udział w amatorskich konkursach.