Akcesoria>Pokrowce na narty

Filtr produktów

Włączone filtry:
Producent
Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów
Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów
Pokrowce na narty

Pokrowiec na narty – zabezpiecz swój sprzęt i bądź mobilny wraz z nimi w każdej sytuacji

Pokrowiec na narty to wbrew pozorom bardzo istotny element wyposażenia każdego narciarza. Nie ma innej możliwości, jak przemieszczanie się wraz z naszymi nartami na stok różnymi środkami komunikacji, nierzadko przemierzamy z nimi długą trasę: samochodem, autobusem czy pociągiem. Pokrowiec na narty pozwala nam na łatwy i bezpieczny transport nart, tak aby nie uległy uszkodzeniu. Jest to zarówno ochrona dla ów sprzętu przed zniszczeniem jak i dla otoczenia, w którym przewożone są narty. Ich ostre krawędzie mogłyby bowiem uszkodzić na przykład tapicerkę bagażnika, siedzeń samochodu lub też solidnie ją zabrudzić czy zamoczyć, co oczywiście nie jest wskazane. Pokrowiec na narty powala nam też na łatwiejsze przechowywanie ich poza sezonem narciarskim w szafie, pod łóżkiem, w schowku czy w piwnicy. Są wówczas odpowiednio zabezpieczone i estetycznie przechowywane. Czekają na kolejny sezon białego szaleństwa.

Pokrowiec na narty z uwagi na dołączone paski pozwala również na przeniesienie go na ramieniu, łatwe spakowanie do bagażnika autobusu czy wejście i transport w wąskich korytarzach pociągu.

Na jaki pokrowiec na narty warto postawić? Czym powinien cechować się dobrej jakości pokrowiec?

Pokrowiec na narty dobrej jakości to taki, który wykonany jest z tkaniny wodoodpornej i plamoodpornej. Materiał zewnętrzny wykonania musi być mocny i wytrzymały, odporny na czynniki atmosferyczne. Dodatkowo wewnątrz pokrowca powinny znajdować się dodatkowe pasy mocujące, których rola polega na utrzymywaniu nart w miejscu, zapobieżenie ich przesuwaniu.

Pokrowiec na narty winien być lekki, praktyczny, szybki w pakowaniu, więc nieskomplikowany, bezpieczny dla nart oraz składany po użyciu do niewielkich rozmiarów.

Nierzadko pokrowce na narty są regulowane co do długości, tak aby dopasować je znakomicie do długości przewożonych nart. Teoretycznie i empirycznie potwierdzone jest, iż pokrowiec najlepiej, gdy jest o około 5 do 10 cm dłuższy od naszych nart.

Pamiętajmy również o tym, aby wewnętrzne wyściełanie pokrowca było łatwe w czyszczeniu i utrzymywaniu w zadbanym stanie.

Niektóre pokrowce poza miejscem na 1 parę nart, posiadają również funkcjonalne miejsce na kijki narciarskie. To również duży plus.

Na rynku dostępne są także pokrowce na narty z wygodnymi kółkami, które dodatkowo ułatwiają przemieszczanie się ze sprzętem.

Jeśli jesteśmy zainteresowani pokrowcem na narty to warto postawić na te pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów sprzętu i akcesoriów narciarskich jak.: pokrowce na narty marki Atomic, Head, Rossignol, Fischer, Salomon, Volkl itp.

Zapraszamy do naszej oferty akcesoriów narciarskich, w tym pokrowców. Warto również śledzić bieżące promocje i wyprzedaże.

Poza pokrowcami na narty oferujemy też. M.in. pokrowce na gogle, pokrowce na buty narciarskie itp.