Gogle

Filtr produktów

Pokazuje 1 - 11 z 11 produktów
Pokazuje 1 - 11 z 11 produktów

Subcategories

 • Gogle Head

  Gogle Head - perfekcyjna ochrona oczu i komfort białego szaleństwa na stoku

  Gogle Head to doskonały narciarski design w połączeniu z wybitną jakością i wytrzymałością wykonania. Ponadto w przypadku najlepszych modeli zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, oraz użyto najlepszych dostępnych materiałów. Opiszemy poniżej wybrane z użytych innowacyjnych technologii, które zdecydowanie godne są rozważenia. Gogle Head obecnie najczęściej są całkowicie bezramkowe, lekkie, kompatybilne są z wszystkimi modelami kasków Head. Ich opływowy kształt zapewnia idealne pole widzenia. Dostępne w rozmiarach M i L, aby jeszcze lepiej rozmiarowo dopasować się do twarzy narciarza. Wysokiej jakości pianka utrzymująca gogle na miejscu, zamieszczona jest obecnie najczęściej bezpośrednio na podwójnej szybie. Jest wyjątkowo miękka i nie powoduje żadnego dyskomfortu w użytkowaniu czy jakichkolwiek otarć.

  Jaki kolor gogli wybrać? Jakie parametry są istotne? - atuty na przykładzie gogli Head

  Gogle Head to oczywiście doskonałe parametry techniczne, które z całą pewnością mogą posłużyć jako przykład dla idealnych walorów użytkowych, których poszukuje narciarz w goglach narciarskich. W zależności od modelu można wskazać następujące:

  - sferyczne, podwójne soczewki - zdecydowanie lepsze od pojedynczych i cylindrycznych soczewek. Dlaczego? Soczewki sferyczne zapewniają większy komfort noszenia: mniejsze odblaski, lepszą widoczność, mniej zniekształceń i większą ochronę przed promieniami słońca. Zapewnia to kulisty kształt soczewek Head i ich zakrzywienie zarówno w poziomie jak i pionie.

  - lustrzana powłoka dająca jeszcze większy komfort widzenia;

  - odpowiednia wentylacja - system Antifrog, który nie doprowadza do sytuacji zaparowania, zamglenia gogli; odpowiednio odprowadzana wilgoć;

  - idealne dopasowanie piankowego elementu trzymającego do twarzy narciarza;

  - filtr UV400 - zdrowie dla oczu, pełna ochrona przed zapaleniem spojówek, zaćmą, nadwrażliwością na promienie słoneczne i ich szkodliwością dla wzroku. Minimalizowanie skutków odbijania się promieni od śniegu czy tafli lodu;

  - opływowy kształt i doskonała ochrona przed wiatrem i śniegiem;

  - pełna gama kolorystyki filtrów w zależności o zamierzonego efektu przepuszczalności światła w skali od S0 do S4:

  * gogle białe (S0) - do jazdy nocą, ok. 80% przepuszczalność światła;

  * gogle bursztynowe, złote (S1) - ok. 40 do 80% przepuszczalności światła;

  * gogle żółte (S2) - ok. 18 do 40% przepuszczalności promieni - najbardziej popularne i uniwersalne gogle;

  * gogle brązowe (S3) - ok. 8 do 18% przepuszczalności promieni słonecznych;

  * gogle niebieskie, szare, czarne (S1) - tylko 3 do 8% przepuszczalności światła.

  Dlaczego gogle narciarskie są tak ważne - zdrowotne przesłanki by pozwolić sobie na dobre jakościowo gogle head

  Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego też inwestycja w dobre jakościowo akcesoria narciarskie, np. właśnie marki Head, a wśród nich w gogle narciarskie zawsze przyniesie nieocenione korzyści. Pamiętajmy o tym, że wzrok jest bardzo mocno narażony w górach na ślepiące odbicia promieni słonecznych UV od śniegu czy lodu, porywiste wiatry, sypiący śnieg. Wszystkie te warunki - w sytuacji braku odpowiedniej ochrony oczu - mogłyby prowadzić do zapalenia spojówek, zaćmy, wypadków i kontuzji, a nawet utraty wzroku (tzw. ślepota śnieżna).

  Poznaj inne produkty tego producenta: kijki narciarskie head, buty narciarskie head, narty head, narty damskie head, narty head dziecięce, męskie narty head 

 • Gogle Uvex

  Gogle Uvex - uniwersalne, na każde warunki pogodowe, czyli niezwykle praktyczne

  Gogle Uvex to doskonały, renomowany i najwyższej jakości sprzęt narciarski. W zależności od konkretnych modeli, można znaleźć różnorodne rozwiązania - przykładowo w tych najlepszych, zastosowano najnowocześniejsze technologie, które sprawiają, że gogle Uvex stają się technologicznie doskonałe. W dalszej części opisu przytoczmy te przykładowe rozwiązania, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Uvex to najczęściej fotochromatyczne gogle w ramkach, które można nosić niezależnie od warunków pogodowych na stoku. Nie ma potrzeby zastanawiać się nad doborem koloru filtrów i soczewek, bowiem tu przepuszczalność światła reguluje się samoczynnie. Jest to niezwykle praktyczne. Gogle Uvex świetnie radzą sobie zarówno w sytuacji zachmurzenia, jak i intensywnego nasłonecznienia terenu. Najczęściej są to gogle narciarskie ze sferycznymi soczewkami, o odpowiednim zakrzywieniu kulistym w poziomie i pionie, co daje maksymalnie dobry obraz widzenia, brak zniekształceń w przedpolu wzroku. Dodatkowo wysoka jakość materiałów, np.: polikarbonu powoduje, iż gogle Uvex są bardzo wytrzymałe na wszelkie zarysowania czy uszkodzenia. Odpowiadają za to szkła Uvex zgodne z najwyższymi standardami i normą jakościową EN174, które bez uszczerbku na wytrzymałości doskonale sprawdzają się w warunkach ekstremalnego zimna - do minus 49 stopni Celsjusza. Technologia ich wykonania to Uvex Supravision - wysoka wytrzymałość, nieskazitelna widoczność, pochłaniacz promieniowania, a tym samym stuprocentowa skuteczność w ochronie oczu.

  Technologiczna wyższość gogli Uvex - atuty, które tworzą wysoką jakość produktu

  Gogle Uvex to w zależności od modelu, przede wszystkim następujące walory użytkowe:

  - fotochromatyczne szyba;

  - sferyczne soczewki przebadane optycznie w najlepszych laboratoriach w Niemczech;

  - technologia wytrzymałości Supravision;

  - wewnętrzna szyba z systemem Antifog i dodatkowa wentylacja oprawki - idealne zabezpieczenie przed parowaniem szkieł gogli

  - filtr UV400 chroniący przed szkodliwymi promieniowaniem UVA, UVB, UVC oraz dodatkowo promieniowaniem IR;

  - wewnętrzna, wygodna welurowa pianka utrzymująca gogle w miejscu oraz membrana chroniącą przed opadami z zewnątrz;

  - antypoślizgowy pasek zabezpieczający dodatkowo gogle przed zsuwaniem się z kasku;

  - pełna kompatybilność ze wszystkimi kaskami Uvex

  - brak zniekształceń w polu widzenia

  Zadbaj o swoje oczy na stoku - postaw na gogle Uvex

  Oczy na stoku, podobnie jak resztę ciała, należy odpowiednio zabezpieczyć i chronić. Wbrew pozorom, jest to bardzo istotne. Warto wiedzieć, że w warunkach górskich wzrok jest bardzo narażony na promienie słoneczne, w tym odbijające się od śniegu ostre światło czy inne czynniki zewnętrze, choćby wiatr, czy opady. Gogle Uvex zaprojektowane są tak, by w pełni zadbać o oczy, jednocześnie dając efekt w postaci komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wysoka jakość gogli Uvex to spokój o zdrowie nas samych, jak i całej rodziny - gogle Uvex to propozycja dla dorosłych, występują zarówno modele damskie, męskie oraz dla dzieci, juniorów.

  Zobacz także: kije narciarskie, kaski narciarskie uvex, buty narciarskie, narty

 • Gogle Poc

  Narciarskie i snowboardowe must have - Gogle POC

  Gogle POC to idealny wybór na zaśnieżone czy pokryte igelitem stoki, zarówno dla fanów jednej, jak i dwóch desek. Markę POC założono w 2005 r. w Szwecji. Od początku swojego działania towarzyszy mniej i bardziej doświadczonym zawodnikom, podczas istotnych imprez sportowych - również odbywających się poza stokami. Producent jest popularną oraz ekskluzywną firmą, która doceniana jest również w kolarstwie, zwłaszcza górskim. Obecnie sportowcy używają najczęściej kombinezonów, kasków i gogli POC, a te dzięki zaufaniu pojedynczych jednostek jak i całych drużyn, miały okazję pokazywać się na finałach Mistrzostw Świata czy X-Games. Ze szwedzką marką niesie się wyjątkowo duże bezpieczeństwo, bo ja głosi motto producenta - dążymy do ochrony życia i zminimalizowania skutków wypadków wśród osób uprawiających sporty grawitacyjne.

  Czym wyróżniają się Gogle POC?

  Gogle POC narciarskie wyróżniają się przede wszystkim dzięki soczewkom najwyższej jakości, które ułożono pod kątem dającym nam szerokie pole widzenia. Każdy dostępny rodzaj cechuje się piankowymi i sylikonowymi elementami, które łatwo dopasowują się do każdej twarzy oraz m.in. czapki i powodują, że jest nam cieplej przez niewpadanie powietrza z żadnej strony. Są szczelne i dopasowane, dodatkowo lekkie oraz wyjątkowo intuicyjne. Wszystkie rodzaje, w tym gogle POC Retina, odporne są na zarysowania, mgłę oraz zaparowanie. Ponadto ta marka pozwala na wymianę soczewek w niektórych modelach w zależności od pogody czy preferencji, a do zestawów dodawane są wówczas dwie soczewki, dwa lustra (np. szare i fioletowe) i miękki pokrowiec.

  Zobacz także: kaski narciarskie POC, narty, narty race, narty zjazdowenarty allround, buty narciarskie, kije narciarskie