Witamy i przedstawiamy Państwu najnowszą kolekcję bestsellerowej serii butów narciarskich marki Head – Vector. Sumiennie ulepszana konstrukcja z roku na rok oferuje nam jedne z najwygodniejszych sportowych butów na rynku. Wszyscy przedstawiciele Vectorów posiadają szerokość wkładki 98mm. W stu procentach termo-formowalne z bardzo dużą ilością patentów i udogodnień. Cała seria Vector jest dedykowana dla narciarzy ambitnych, średnio-zaawansowanych jak i tych doświadczonych lubiących szybką agresywną jazdę z pewnymi osiągami.

---

Konstrukcja Vectorów to Bi-Inj Frame. Jej filozofia polega na tym aby połączyć bardzo wydajną jazdę z dużo mniejszym wysiłkiem. Tworzona z materiałów najwyższej jakości. Cała konstrukcja bardzo dobrze balansuje pomiędzy zakładaniem buta, komfortem i dopasowaniem stopy, a także do dużo lepszego przekazu energii z butów do nart.

---

Innowacyjna technologia Liquid Fit

Przełomową technologią jest niewątpliwie Liquid Fit. W odróżnieniu od serii butów Nexo, w Vectorach Liquid możemy dozować tylko w modelach o flexie 130 i 120. Wiadomo, że nogi każdego z nas są inne. Często jest nawet tak, że nasze obie nogi się od siebie różnią. Wiadomo, że buty które są robione w fabryce są tworzone pod jeden jakiś najbardziej uniwersalny kształt. Oczywiście po to powstał bootfitting aby takie buty spersonalizować indywidualnie pod klienta ale firma Head poszła o krok dalej. Nawet po dopasowaniu butów, kiedy już nie czujemy żadnych ucisków zdarza się, że buty nie trzymają nogi perfekcyjnie. Na ratunek przychodzi nowy, rewolucyjny system Liquid Fit. Materiał wykorzystany w tej technologii zapewnia precyzyjne i bardzo komfortowe dopasowanie butów w kluczowych miejscach czyli okolic kostek i pięty. Specjalny liquid dozuje się wprost do buta wewnętrznego, który ma specjalne kieszenie na jego umieszczenie.

Wiele osób może się wystraszyć takiej nowości ale zapewniam, że jest to zrobione naprawdę z głową i nie ma prawa się nie udać. Zastosowany materiał ma idealną gęstość niezależnie od warunków pogodowych a konkretnie temperatury, zawsze w tej samej konsystencji, nieściśliwej, dlatego zawsze dopasowanie jest perfekcyjne. Jest to idealne połączenie komfortu z idealnym trzymaniem buta co daje nam doskonałą precyzję. Dodatkowo jeśli chodzi o sam Liquid zawsze możemy go dodać trochę więcej albo odjąć, w przypadku rozbicia buta albo gdy lekko nam się zmieni kształt stopy.

---

Form Fit oraz Perfect Fit 3D

W naszych Vectorach mamy technologie Form Fit oraz Perfect Fit 3D. Pierwsza z nich odpowiada za idealne dopasowanie skorupy, a druga buta wewnętrznego. Dzięki nim jesteśmy w stanie wyeliminować wszelkie uciski, zarówno te mniejsze jak i większe, a fabrycznie wyprodukowany but może stać się butem, zrobionym dla nas indywidualnie pod nasze potrzeby. Cały zabieg jest stosunkowo krótki. Możemy go porównać do wielu dni i godzin spędzonych na stoku w nowych butach i jazdę ze łzami w oczach, po to aby nasze skorupy i botki się dopasowały, z technologią dopasowania Head’a proces trwa ok. 30 minut i jest niewiarygodnie skuteczny.

---

Dodatkowo buty wewnętrzne posiadają wykończenie z materiału Primaloft, który powoduje, że nasze buty są termo-aktywne i bardzo dobrze trzymają ciepło. Wyposażone w nowe podeszwy z systemem Grip Walk do łatwiejszego chodzenia w butach narciarskich. Lekko ścięta podeszwa pod palcami sprawia, że idzie nam się dużo łatwiej.

 

HEAD VECTOR 130S RS 2020

Szerokość: 98mm

Liquid Fit / Form Fit / Perfect Fit 3D

Konstrukcja Bi-Inj Frame / Duo flex (130-120) / Pojedynczy canting

But wewnętrzny: Perfect Fit 3D Evo Custom / Wkładka regulująca nachylenie / Primaloft

GripWalk / Rzep o szerokości 50mm/ Klamry Spinetech / Regulowana górna zębatka

---

 

HEAD VECTOR 120S RS 2020

Szerokość: 98mm

Liquid Fit / Form Fit / Perfect Fit 3D

Konstrukcja Bi-Inj Frame / Duo flex (120-110) / Pojedynczy canting

But wewnętrzny: Perfect Fit 3D Evo Custom / Wkładka regulująca nachylenie / Primaloft

GripWalk / Rzep o szerokości 50mm/ Klamry Spinetech / Regulowana górna zębatka

---

 

HEAD VECTOR 110S RS 2020

Szerokość: 98mm

Form Fit / Perfect Fit

Konstrukcja Bi-Inj Frame / Duo flex (110-100) / Pojedynczy canting

But wewnętrzny: Perfect Fit / Wkładka regulująca nachylenie / Primaloft

GripWalk / Rzep o szerokości 45mm/ Regulowana górna zębatka