Przedstawiamy Państwu jedną z najciekawszych i najlepszych damskich kolekcji nart na rynku. Seria nart Flair stworzona przez niemieckiego producenta Volkl to połączenie najlepszych tworzyw i materiałów oraz szeroka gama modeli dla narciarek o każdym poziomie zaawansowania. Poza tym, że narty ładnie wyglądają i na ogół bardzo się Panią podobają to do tego są to naprawdę świetne maszyny, charakteryzujące się bardzo dobrym i przyjemnym prowadzeniem, a także solidnością wykonania.


Volkl Flair 72


Jeśli jakaś narciarka myśli o swoich pierwszych podrygach na stokach to zdecydowanie powinna pomyśleć nad nartami Volkl Flair 72. Są to bardzo łatwe narty stworzone z myślą o osobach początkujących. Zbudowane na bazie rdzenia kompozytowego co sprawia, że bardzo łatwo jest tak zwanie dogiąć nartę w skrętach. Ich 72 milimetrowa talia czyli szerokość nart pod butem w połączeniu z krótkim promieniem skrętu daje nam narty idealne aby wyszlifować swoje początkowe umiejętności. Oczywiście nie jest to narta, którą kupimy pojeździmy na niej jeden wyjazd i już ma iść w odstawkę. Spokojnie można na niej „śmigać’ i się uczyć jakiś czas, ale trzeba mieć też to na uwadze, że jak umiejętności podskoczą i już nie będziemy jeździć czysto rekreacyjnie to wtedy te narty to już będzie za mało. Na szczęście w dzisiejszych czasach, czasach internetu bardzo łatwo jest sprzedać używane narty, można zawsze zostawić je dla kogoś i zaszczepić narciarstwem kolejną osobę, a można je również wymienić w naszym sklepie w usłudze „wymień swój stary sprzęt na nowy”.


Volkl Flair 75


Kolejnym modelem już na podstawowym rdzeniu drewnianym jest Volkl Flair 75. Idealne narty do szlifowania swoich wcześniej już nabranych umiejętności. Bardzo łatwa w prowadzeniu i pewna w skrętach. Trochę szersza pod butem niż poprzedni model co sprawia, że narty są bardziej stabilne w trochę gorszych warunkach na stoku. Posiadają Tip & Tail Rocker czyli wcześniejsze odchylenie zarówno dziobów jak i piętek. Pomaga to bardzo w prowadzeniu nart, w zasadzie w samym inicjowaniu skrętów jak i przechodzeniu z jednego skrętu w drugi. To, że narty wcześniej są odchylone, zawinięte do góry powoduje, że bardzo łatwo jest inicjować wchodzenie w łuk, a także pomaga nam to w przejeżdżaniu przez wszystkie nierówności.


Volkl Flair 76 i Flair 76 Elite


Kolejne modele Flair 76 oraz Flair 76 Elite to narty dla Pań będących już na średnio-zaawansowanym poziomie. Analogicznie jak w poprzednich wersjach liczba 76 oznacza szerokość nart pod butem. Są jeszcze o milimetr szersze co jeszcze poprawia stabilność i pewność skrętach jak i w samej jeździe. Z racji, że oba te modele są już troszkę trudniejsze niż poprzednie to zastosowano w nich tylko Tip Rocker czyli przednie wcześniejsze odchylenie nart. Flair 76 ma standardowy rdzeń drewniany natomiast wersja 76 Elite to już podwójny rdzeń drewniany co sprawia, że narty są trochę sztywniejsze, a co za tym idzie ? Można z nich więcej wycisnąć, ale i trzeba się do nich ciut bardziej przykładać.

Zobacz:


Volkl Flair 79


Zanim przejdziemy do najwyższych sportowych modeli tej serii, firma Volkl wyprodukowała jeszcze jeden model Flair 79. Jest to narta typowo o charakterystyce all-mountain czyli do jazdy w każdych warunkach. Analogicznie jak wcześniej 79 to szerokość pod butem. Taka talia powoduje, że nasze narty mogą sobie równie dobrze radzić na przygotowanych trasach jak i np. na puchu. Bije od nich bardzo mocna pewność w prowadzeniu i stabilność w skrętach. Mamy tutaj podwójny rdzeń drewniany w wersji XL charakterystycznej dla szerokich nart w całej gamie nart Volkl’a. Dodatkowo nad i pod rdzeniem znajdują się stalowe wkładki co jeszcze bardziej usztywnia nartę. Przeznaczone dla średnio i dobrze jeżdżących narciarek, które nie chcą mieć ograniczeń na stokach.

Zobacz:


Volkl Flair SC


Kolejny, przedostatni już przedstawiciel tej serii model Flair SC. Pierwsza sportowa narta w całej kolekcji. Jest to typowa damska slalomka przeznaczona dla dobrze jeżdżących narciarek. Hit ostatnich sezonów u naszych klientek jak i w całym narciarskim świecie. Jest to typowo damska, odchudzona wersja bardzo znanych i dobrych męskich nart Volkl Racetiger SC. Zbudowana na bazie lekkiego sportowego rdzenia drewnianego, z Tip rockerem oraz Full Sidewallem czyli ściankami bocznymi które powodują, że narty są jeszcze szybsze podczas skrętów. Szerokość pod butem 73mm oraz krótki promień skrętu dopełniły dzieła i stworzyły bardzo dobrą slalomke.


Volkl Flais SC CARBON


Ostatni model, najbardziej wymagający z całej stawki ale za to troszkę lżejszy niż wersja Flair SC, gdyż tutaj mamy pierwszą damską slalomkę w Volklu zbudowaną na bazie Racetigera SL, najlepszej męskiej narty slalomowej ostatnich lat. Przedstawiamy Panią model Volkl Flair SC CARBON. Narty dla ambitnych narciarek, wysportowanych slalomistek, które lubią szybką jazdę krótkimi skrętami, a same narty prowadzą się niezwykle pewnie i zwinnie. Są wyposażone w dodatkowy wkład carbonowy a dodatkowo posiadają tłumik drgań, czyli niezawodne UVO.

Zobacz: