Firma Head już od wielu sezonów co roku wypuszcza na rynek narty w wersji można powiedzieć ekskluzywnej. Head Prestige – bo o nich mowa – to deski nastawione na wysokie osiągi w połączeniu z niewyobrażalnym komfortem jazdy. Elegancki designe, ze stonowanymi napisami, całość w odcieniach czerni. Dla każdego konesera narciarstwa który ceni sobie prestiżowo prezentować się na stokach. Te narty to takie dwa w jednym: perfekcyjne prowadzenie i super wygląd.

------

Zbudowane na konstrukcji Worldcup Sandwich Cup, która została wynaleziona przez założyciela firmy Howarda Head’a już w latach czterdziestych, od zawsze wykonywana ręcznie z ogromną precyzją. Inżynierowie tworzą je z laminowanego pionowego rdzenia drewnianego, który z obu stron jest ściśnięty przez piekielnie szybkie felonowe ściany boczne oraz titanal który nadaję nartom dynamiczności i sprawia że idealnie trzymają się na krawędziach.

------

W naszym Prestige tak jak i w całej serii supershape mamy wykorzystaną technologię ERA 3.0 S. Jest to połączenie kształtu i geometrii nart wraz z technologiami. W naszych perełkach został umieszczony tak zwany 10% Rocker - jest to wcześniejsze odchylenie dziobów, kiedyś narty miały stu procentowy kontakt ze śniegiem, wiadomo bez samego dzioba, ale teraz odgięcie dzioba zaczyna się wcześniej, co powoduje o wiele łatwiejszą inicjację skrętów, i pewność jazdy w gorszych warunkach. Technologia ERA 3.0 S to również progresywny promień skrętu. Standardowe narty zmuszają narciarzy do dużego wysiłku aby zakrawędziować narty na całej ich długości. Dzięki progresywnemu promieniowi skrętu uzyskanie pełnego kontaktu nart ze śniegiem przychodzi nam o połowę łatwiej.

------

W nartach Head Prestige tak jak w innych topowych nartach Heada został wykorzystany innowacyjny materiał Graphen. Jest to ultra cienkie i lekkie tworzywo ale za razem twardsze i sztywniejsze o 300 razy bardziej niż stal. Sam materiał i jego wyjątkowe właściwości zostały nagrodzone nagrodą Nobla. Dzięki niemu cała konstrukcja nart została odchudzona, narty są teraz stosunkowo lekkie, ale ich dynamika i możliwość agresywnej jazdy na nich została niezmieniona. Narty, które są wyposażone w Graphen znacząco poprawiają stabilność jazdy, która przekłada się na to, że czujemy się pewnie na stoku, a taka komfortowa jazda powoduje ciągły uśmiech na twarzy.

------

Zastosowano w nich Ślizg UHM C o strukturze typowo race’owej wzięty prosto ze sportowych, zawodniczych nart Head’a. Zmieniona struktura ślizgu zapewnia nam uniwersalność w różnych warunkach na stoku. Do tego ten ślizg jest bardzo wytrzymały, niezawodny i powinien nam służyć na lata. Klasyczny, cały czarny, świetnie wpasowujący się w klimat Prestige’u.

------

Najważniejszą reprezentującą model Head Prestige jest zdecydowanie technologia Intelligence Chip. Są to włókna piezoelektryczne umieszczone w środkowej części nart pod wiązaniem, które potrafią absorbować wszelkie wibracje nawet z prędkością światła. Można powiedzieć, że jest to żywa technologia która używa wmontowanego w narty Chipa. On myśli za Ciebie, chcesz jechać szybko ? System Intelligence usztywni całe narty abyś czuł się pewnie i stabilnie. Chcesz jechać wolniej, podziwiać widoki ? Nie ma problemu, nasz Chip dobierze odpowiednio sztywność do aktualnego stylu jazdy. Dodatkowo cała energia wyprodukowana przez nasze piezoelektryczne włókna jest w narcie przechowywana i uwalniana stopniowo wtedy kiedy Chip uzna to za stosowne. W jednym zdaniu – wyobraź sobie narty które zawsze zadbają o prawidłowy styl jazdy w różnych warunkach i sytuacjach.

------

Jeśli chodzi o samą geometrię i cechy charakteryzujące nasze Prestige to narty mocno wytaliowane, lubiące wchodzić w skręty jeden za drugim. Ale! Nie można ich nazwać typową slalomówką. Typowa narta do krótkich skrętów jest wąska pod butem, stabilna tylko na przygotowanych trasach. Head prestige natomiast to połączenie zwinności i skrętności ze stabilnością. Mocno poszerzone dzioby i piętki oraz 76mm w talii plus 10% rocker. To wszystko sprawia, że mamy narty na których nie musimy się przejmować warunkami na stoku. Wiadomo, że czym lepsze tym więcej z nich wyciśniemy, ale w tych gorszych, kiedy inni będą walczyć o dobre zjazdy, Ty wsiadasz na swoje maszyny i jedziesz jak chcesz i po czym chcesz. Dedykowane dla dobrze jeżdżących narciarzy i expertów ceniących sobie styl, elegancję i naprawdę dobre osiągi.

------