Bestsellerowa seria butów włoskiego producenta Tecnica Mach1. Świetne buty znane z perfekcyjnego trzymania okolic kostek i pięty, niebanalnego wyglądu i dużej jakości wykonania. Aktualnie są to najpopularniejsze buty narciarskie wśród instruktorów i osób spędzających wiele dni i godzin na stokach. Niezmienna konstrukcja od wielu sezonów. Cała grupa Mach1 dzieli się na 3 różne szerokości: LV 98mm, MV 100mm i najrzadziej spotykane HV 102mm.

---

Cała cholewka i skorupa buta jest wyposażona w technologię C.A.S. Shell, która umożliwia uformowanie skorupy do indywidualnych potrzeb narciarza. Cały proces jest stosunkowo krótki ok. 30 minut ale efekt jest nieziemski. Po co męczyć się na stoku i tracić wiele godzin na „rozbicie” butów jak można to zrobić od razu przy zakupie. Podczas gdy klient spędzi w butach już jakiś określony czas i jest pewien miejsc uciskowych możemy przechodzić do działania. Same skorupy umieszczamy we wcześniej rozgrzanych specjalnych piecykach od firmy Tecnica w których mamy temperaturę 80 stopni w formie termo-obiegu. Miejsca uciskowe oklejamy specjalnymi gąbeczkami różnych grubości i twardości, które spowodują, że w newralgicznych miejscach skorupa się minimalnie rozciągnie a ból zniknie. Wiadomo, że może zdarzyć się tak, że w sklepie stojąc w butach nie sprecyzujemy wszystkich naszych ucisków tak jakby to miało miejsce podczas prawdziwej jazdy na nartach ale na szczęście proces jest powtarzalny. W rozgrzanych butach spędzamy ok. 5 minut następnie chłodzimy skorupy aby materiał zapamiętał kształt i gotowe. Możemy od razu jechać i już od pierwszego zjazdu cieszyć się z naszych nowych Mach jedynek.

---

Jeśli chodzi o botek czyli buta wewnętrznego naszych maszyn jest on również wykonany w technologii C.A.S. Liner. W zależności od modelu formowany w różnych miejscach. W Mach1 130 jest on w stu procentach termo-formowalny. Wykonany z najlepszych materiałów, specjalnie zrobiony tak aby nawet bez dopasowania idealnie leżał także w tych krytycznych miejscach.

---

Chyba większość narciarzy, a szczególnie Ci z wysokim podbiciem nie raz i nie dwa mieli problemy z zakładaniem butów, tym bardziej kiedy były one zimne. Z butami Tecnici Mach1 to już nie problem. Na ratunek przychodzi technologia Quick In Step. Na podbiciu cholewki został zastosowany specjalny wtrysk z materiału o większej elastyczności ale równie dużej sztywności. Dzięki niemu zarówno zakładanie jak i ściąganie butów jest teraz bezproblemowe, nawet w bardzo mroźnych warunkach!

---

Każdy z przedstawicieli serii Mach1 jest wyposażony w technologię Duo Flex. Kupując sobie buty przykładowo w twardości 130 możemy bardzo szybko zmienić jego twardość o 10 w dół. Do samej zmiany potrzebujemy jednak imbusa i zaślepki którą oczywiście otrzymujemy w zestawie z butami. W tylnej części skorupy fabrycznie zawsze mamy wkręcone dwie śruby na dwie możliwe. To oznacza, że buty mają wtedy taką twardość jak w nazwie modelu. Chcąc zmniejszyć flex bardzo ważne jest aby zawsze wykręcać tylko górną śrubę i zamiast niej dawać zaślepkę, dolna śruba to podstawa łączenia się dolnej i górnej części skorupy i nie powinna być nigdy ruszana.

---

TECNICA MACH1 130 LV 2020

Szerokość: 98mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex

---

 

TECNICA MACH1 120 LV 2020

Szerokość: 98mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex

---

 

TECNICA MACH1 110 LV 2020

Szerokość: 98mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex

---

 

TECNICA MACH1 130 MV 2020

Szerokość: 100mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex

---

 

TECNICA MACH1 120 MV 2020

Szerokość: 100mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex

---

 

TECNICA MACH1 110 MV 2020

Szerokość: 100mm

C.A.S. Shell / C.A.S. Liner / Quick In Step / Duo Flex