Narty od niemieckiego producenta Volkl model Racetiger SC to od kilku sezonów jedna z najlepiej ocenianych nart na świecie przez narciarzy. Jesteś dobrze jeżdżącym narciarzem ale szukasz narty która po kilku dniach jazdy czy wielu godzinach nie umęczy Cię, a cały czas będziesz mógł na niej jeździć tak jak będziesz chciał ? Ten wybór jest idealny dla Ciebie! Można je nazwać młodszym bratem najlepszej slalomki na świecie czyli Racetigera SL. Mało tego! Model o którym mowa w artykule ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, jest troszkę szerszy pod butem niż typowa slalomka co sprawia, że jeszcze lepiej zachowuje się na trochę rozjeżdżonym stoku, czyli puchu. 72 milimetry pod butem sprawiają, że nadal mamy bardzo szybką nartę ale czujemy się na niej o wiele stabilniej.

Konstrukcja i budowa Racetiger'a SC

Jeśli chodzi o konstrukcję nart Volkl Racetiger SC to są one zbudowane z rdzenia drewnianego drzew jesionu i topoli. Jest to połączenie sztywnego twardego drewna z lżejszym bardzo elastycznym co zapewnia nam stabilność na każdym skręcie a do tego narta potrafi wybaczyć narciarzowi niektóre braki techniczne jak i zmęczenie mięśniowe. Dodatkowo zarówno nad rdzeniem jak i pod nim zostały umieszczone stalowe wkłady czyli inaczej technologia powered by steel. To dodatkowo usztywnia narty co jeszcze bardziej poprawia wszelkie nasze osiągi zdobywane na nich.

Zobacz narty w naszym sklepie:

Geometria nart

Jeśli chodzi o samą konstrukcję narty mamy tutaj rozłożenie 95% camber i 5% rocker. Camber jest to inaczej styczność narty ze śniegiem podczas gdy stoi na nich narciarz, natomiast rocker, w tym przypadku Tip Rocker, który rzecz jasna jest umieszczony na dziobie narty jest to nic innego jak wcześniejsze odchylenie dziobów. Tak jak w każdych nartach jesteśmy w stanie zauważyć, że przody narty są odchylone, logicznie myśląc po to aby jechały i dokładnie tak jest, natomiast wiele ludzi nie wie co to jest rocker i do czyego on służy. Dzięki temu wcześniejszemu odchyleniu dziobów w tej narcie mamy 5% możemy z większą łatwością inicjować jak i wchodzić w skręty. Samo przejście z jednego łuku w drugi jest też o wiele łatwiejsze, a do tego wszelkie nierówności narty biorą pod siebie.

Volkl Racetiger SC to narta slalomowa, choć nie tak typowa jak prawdziwe slalomki. Jest troszeczkę łatwiejsza, troszkę szersza pod butem i ma troszkę dłuższy promień skrętu. Dzięki temu znalazła szerokie grono fanów jak i fanek bo równie świetnie nadaje się dla bardzo dobrze jeżdżących Pań!

Tłumik drgań UVO!

Kolejną bardzo ważną i flagową technologią firmy Volkl wykorzystanej w tych nartach jest technologia UVO. Jest to tak zwany tłumik drgań, który podczas naszej jazdy absorbuje w siebie większość wszelakich nierówności które powodują drgania i wibracje np. Przy wysokich prędkościach czy jeździe na zlodowaconym stoku. Ten system jest również wykorzystywany przez zawodowców jeżdżących w Pucharach Świata, co prawda w ich nartach samo UVO jest trochę większe, ale spokojnie to, które mamy w nartach sklepowych dla zaawansowanych amatorów jest w zupełności wystarczające.

Ślizg i ścianki boczne

Dodatkowo narty są wyposażone w bardzo szybki i trwały ślizg P-Tex 2100. Cały czarny, może nie szykowny ale za to pewny i piekielnie szybki. Do naszej prędkości dodatkowo wspomaga nas technologia Full Sidewall czyli tak zwane ścianki boczne, które idą od samych piętek aż po dzioby. Są one jak dodatkowe ślizgi i przy wchodzeniu w łuki dodają nam dodatkowego poślizgu.

Grip Walk

Racetigery SC są okute w jedne z najlepszych wiązań firmy Marker. Kompatybilne z najnowszą technologią podeszw w butach narciarskich Grip Walk która ułatwia chodzenie w butach. Narty wychodzą co roku w dwóch wersjach kolorystycznych Racetiger SC BLACK i YELLOW.