Najwyższej jakości wykonanie, piękny a za razem elegancki wygląd oraz duży wybór ma do zaoferowania dla nas seria Atomic Cloud. Znany na całym świecie producent a Austrii od wielu lat wypuszcza na rynek bestsellerową już kolekcję nart Cloud dla kobiet. Młode i bardziej doświadczone, kobiety i dziewczynki, każda narciarka znajdzie tutaj odpowiedni model dla siebie.

------

Atomic Cloud 8 + FT 11 GW 2020

Na pierwszy ogień idą narty Atomic Cloud 8. Bardzo łatwe w prowadzeniu, nie wymagające dużego nakładu sił. Idealne dla początkujących narciarek jak i dla tych które oczekują od swoich desek jazdy na poziomie czysto zabawowo-rekreacyjnym. Cloud 8 to wyjątkowo lekka konstrukcja, narty zbudowane są z bardzo lekkiego i miękkiego rdzenia kompozytowego, wyposażone w rocker ułatwiający manewrowanie i skręcanie, a także w Servotec w wersji light, który nieco usztywnia nartę w celu pewnego trzymania w skrętach. Ich 73mm talia pod butem i stosunkowo mały promień skrętu sprawiły, że otrzymujemy narty niezwykle stabilne w większości warunkach, a do tego bardzo zwrotne i zwinne. Uzbrojone w wiązania Atomica FT 11 kompatybilne z Grip Walk.

------

Atomic Cloud 9 + FT 11 GW 2020

Kolejnym modelem dostępnym w naszej sprzedaży jest model Atomic Cloud 9. Damska narta z największą ilością sprzedanych egzemplarzy na świecie już od wielu sezonów. Skrupulatnie coraz bardziej udoskonalana zarówno pod względem technicznym jak i designowym. Można powiedzieć, że model cloud 9 to idealny balans pomiędzy jazdą rekreacyjną a sportową. Dedykowane dla średniozaawansowanych narciarek, w pięknym eleganckim czarnym wydaniu. Cała wierzchnia część narty jest obita imitacją skóry, która prezentuje się naprawdę dobrze i stylowo, ale również zabezpiecza narty przed wszelkimi zarysowaniami. C9 są bardziej skrętne od swoich poprzedniczek, pozwalają na jazdę z większą prędkością, ale tylko wtedy kiedy tego chcemy. W nartach mamy wykorzystany densolite core, servotec light, a jeśli chodzi o wiązania to tutaj również mamy FT 11 GW. Całość prowadzi się równie dobrze dzięki proporcją 10 procent rocker oraz 10 procent camber charakterystycznym w nartach z kategorii all-mountain.

------

Atomic Cloud 11 + FT 11 GW 2020

Następnym modelem w serii jest Cloud 11. Spokojnie możemy powiedzieć, że te narty mają już w sobie sportową duszę. W porównaniu do swoich poprzedników, jazda na nich może być o wiele bardziej dynamiczna i dużo szybsza. Oczywiście każde narty pojadą tak jak ich właściciel będzie chciał, ale na C11-stkach możemy już zwojować naprawdę wiele. Lubią one bardzo płynne i długie skręty, a ich trzymanie w zakrętach jest bardzo imponujące, nawet na oblodzonym stoku. Jedna z dwóch nart w całej serii wyposażona w lekki rdzeń drewniany Light Woodcore i oczywiście servotec light. Trudno o inne drugie takie narty które tak dobrze łączą ze sobą elegancję w jeździe wraz z dobrymi osiągami. Do tego bardzo stylowy i elegancki wygląd, biel i czerń w formie skóry dodają tym nartą niebywale szykownego wyglądu. Węższe „pod butem” od swoich poprzedniczek, z krótszym promieniem skrętu, ich żywioł to jazda bardziej na sportowo co nie oznacza, że nie dają rady w spokojniejszej jeździe.

------

Atomic Cloud 12 + X 12 TL GW 2020

W tym przypadku najlepsze zostawiamy na koniec. Najwyższy model z całej kolekcji. Przedstawiamy Panią narty Atomic Cloud 12! Równie piękne na zewnątrz jak i w środku. Topowy model damski zbudowany podobnie do najlepszych nart Atomica z serii redster. Pełna moc i zniewalające piękno w jednym. Najtwardsze w całej serii, przeznaczone dla bardzo dobrze jeżdżących narciarek. W odróżnieniu od reszty stawki, w tym modeli mamy już servotec’a w pełnej krasie. Innowacyjna technologia Atomica, tłumaczona z niemieckiego jako wspomaganie kierownicy, polega na tak zwanym pręcie, który w każdym skręcie bardzo dociska dzioby narty do podłoża co daje nam pewność i idealnie trzymanie podczas dynamicznej skrętnej jazdy. Nie ma drugich takich damskich nart, które tak dobrze trzymają podłożę nawet przy wysokich prędkościach. C12 są również zbudowane z lekkiego rdzenia drewnianego, a konstrukcja wsparta jest full sidewallem. Zdecydowanie najbardziej agresywny model z całej serii, pozwala na pewną jazdę po przygotowanych trasach i na łamanie limitów i swoich barier. Najwęższy model z całej stawki dodatkowo w konstrukcji 100% camber czyli 100% styczności ze śniegiem tak jak w najwyższych modelach z serii redster. Co roku w czarnym wydaniu, a na sezon 2019/2020 jednak w wersji śnieżnej bieli. Różnica jest tutaj również w wiązaniach, w cloud 12 mamy okucia X12 TL, zapewniające perfekcyjne przenoszenie energii do nart jak i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie tak jak w nartach z serii redster 9. Najbardziej pożądane narty damskie dla zaawansowanych narciarek na rynku.

------