Nowa seria Head V-SHAPE z wykorzystaną technologią LYT Tech to przełom w świecie nart z kategorii all-mountain. Swój początek miały one już w minionym sezonie i okazały się strzałem w dziesiątkę. W całej kolekcji mamy 5 modeli o każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie najlepsze technologie Head’a w jednym miejscu. Odpowiednio dobrany model dla danego narciarza pozwoli mu na wskoczenie na wyższy poziom, a jego pewność siebie podczas szusowania w przeróżnych warunkach mocno wzrośnie już po pierwszym dniu na V-Shapeach.

------

Head V-Shape V2 + PR 11 GW 2020

Na pierwszy ogień bierzemy model Head V-Shape V2 – idealne narty dla tych którzy wracają na śnieg po jakimś czasie przerwy, a także dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Bardzo lekka konstrukcja, bardzo łatwa w prowadzeniu, skręty na nich są niemalże bez wysiłkowe. Na V2 Twoja nauka jazdy na nartach będzie progresować w trybie ekspresowym, a same deski starczą Ci na dłużej niż tylko pierwsze dni na stoku, ponieważ średniozaawansowany narciarz po prostu wyciśnie z nich więcej. Pomimo tego, że jest to najniższy model z całej serii to i tak jest świetnie wykonany, technologie takie jak konstrukcja LYT czy ERA 3.0 również są tutaj wykorzystane. Narty mają pod butem 70mm, krótki promień skrętu, a całość jest mocno taliowana, dzięki czemu są bardzo zwrotne i mega stabilne.

------

Head V-Shape V4 + PR 11 GW 2020

Model o półkę wyżej czyli Head V-Shape V4 to bardzo przyjemne, łatwe narty dedykowane na całe dnie narciarzom, którzy już oceniają swoje umiejętności na solidne 3/4 w skali do 10. Można czerpać z nich ogromną radość jazdy po każdych warunkach i czuć się bardzo pewnie i stabilnie w skrętach. Są o 3mm szersze w talii niż model V2, co pozwala atakować szybciej te bardziej rozjeżdżone fragmenty śniegu. V4 są już wyposażone w Graphen, co znacznie zredukowało wagę nart.

------

Head V-Shape V6 + PR 11 GW 2020

Kolejnym przedstawicielem serii V-SHAPE jest model V6. Idealny wybór dla średniozaawansowanych narciarzy, którzy szukają nart wesołych i swawolnych sprawdzających się w każdych warunkach. Mamy tutaj wykorzystany super lekki rdzeń kompozytowo-drewniany, który dodatkowo jest wzmocniony karbonową płytą. Konstrukcja LYT TECH oraz wykorzystany materiał Graphen pozwoliły na stworzenie bardzo lekkich nart. 78mm pod butem i troszkę dłuższy promień skrętu zapewniają idealną stabilność nawet w kopnym śniegu.

------

Head V-Shape V8 + PR 11 GW 2020

Wreszcie dochodzimy do modelu V8 – według nas naszego faworyta jeśli chodzi o serię V-SHAPE. Ten model sprawia, że dobrzy narciarze stają się jeszcze o wiele lepsi. Wszystkie najlepsze technologie narciarskie Head’a w jednym miejscu. Super lekki rdzeń drewniany KARUBA, konstrukcja Carbon Sandwitch Cap, LYT Tech, Graphen, ERA 3.0 i wiele innych zastosowań kryją te naładowane narty all-mountain. Drewniany rdzeń pokryty warstwą titanalu zapewnia narciarzowi duża dynamiczność podczas jazdy oraz niewiarygodną zwinność. W talii mają 75mm, taka szerokość pod wiązaniem pozwala nam na jazdę taką jaką chcemy, wolno i szybko, zarówno na trasie jak i poza nimi.

------

Head V-Shape V10 + PR 11 GW 2020

Ostatnim piątym najszerszym modelem w całej stawce jest V-Shape V10. W tym przypadku słowa „jazda po wszystkim” nabierają nowego znaczenia. Dzięki tym nartą na stokach nie musisz mieć żadnych ograniczeń. Jedyne gdzie mogą się na początku pojawiać będą tylko w Twojej głowie ale jak poczujesz na co stać V10-siątki one również znikną. Zbudowane z wszystkiego co najlepsze tak jak V8, ale dużo szersze bo aż 85mm pod butem, dzioby i piętki też po ok. 10 mm szersze co sprawia, że dają radę po wszystkim ale najbardziej lubią dzikie tereny.

------

Teraz zajmiemy się najważniejszymi technologiami z serii V-Shape wymienionymi powyżej w poszczególnych modelach.

Konstrukcja LYT TECH stworzona z myślą o jak najlżejszej wadze połączonej z ogromną precyzją. Połączenie Super lekkiego rdzenia drewnianego Karuba i Graphenu który wzmocnił narty na całej ich długości dało nam moc i wytrzymałość, jednocześnie czyniąc je niewiarygodnie lekkimi. LYT TECH to również nieco grubsze piętki i dzioby, a cieńsza środkowa część nart. Dzięki temu otrzymujemy dużo lepsze sterowanie, przy mniejszym nakładzie sił, a inicjowanie skrętów wydaje się banalnie proste.

Super lekki rdzeń drewniany KARUBA zapewnia balans pomiędzy lekkością a wytrzymałością. Konstrukcja V-SHAPE’ów jest wzbogacona Graphenem czyli najlżejszym materiale jaki został wynaleziony na świecie, który jednocześnie jest 300 razy bardziej wytrzymały niż stal. Dzięki wykorzystaniu Graphenu w całej serii za wyjątkiem V2, narty zapewniają nam maksymalną kontrolę i stabilność, a podczas jazdy czujemy się bardzo bezpiecznie, pewnie i komfortowo.

Znane już połączenie trzech niezależnych technologii czyli ERA 3.0 która tworzy nam deski mega uniwersalne czyli rocker ( wcześniejsze odchylenie dziobów w celu łatwiejszego inicjowania skrętów) + promień + przyśpieszenie. To daje nam konstrukcję nad którą mamy większą władzę pomimo mniejszego nakładu sił.

Na sezon 2019/2020 firma Head wypuści V-SHAPY w nowej szacie graficznej. Narty są okute w Bardzo precyzyjne i bezpieczne wiązania PR 11 w wersji z Grip Walk – kompatybilne z nowymi podeszwami ułatwiającymi chodzenie.