wcr.png


Przedstawiamy Państwu najnowszą odsłonę legendarnej już serii nart od firmy Head – World Cup Rebels. Profesjonalne narty dla zaawansowanych narciarzy pozwalające łamać wszelkie limity. Nie jesteś zawodowcem ale bardzo dobrze radzisz sobie na nartach, chcesz wskoczyć na jeszcze wyższy poziom ? Na modelach Head’a z serii Rebels teraz to możliwe. Wyposażone w najlepsze technologie wzięte prosto z Pucharu Świata, od zawodowców, a teraz dostępne również dla zaawansowanych amatorów narciarstwa.
------

Konstrukcja i wykonanie

Wszystkie modele z całej kolekcji mają coś wspólnego, a mianowicie metodę wykonania jak i technologie. Konstrukcja WorldCup Sandwich Cup miała swój początek już w latach 40-stych, a została wynaleziona przez samego założyciela firmy Howarda Head’a. Perfekcyjnie wykonywana i przede wszystkim ręcznie przez najlepszych specjalistów narciarskich na ziemi. Mamy tutaj rdzeń drewniany laminowany pionowo, fenolowe ścianki boczne, a całości dopełnia titanal. W całej serii WorldCup zarówno dla zawodników jak i ludzi jeżdżących amatorsko producenci tworzą narty na dokładnie tych samych maszynach i z tych samych świetnej jakości materiałów. Narty posiadają najlepszej jakości ślizg UHM C o strukturze race. Najszybszy, wręcz przerażająco szybki ślizg wsparty najlepszą mieszanką całej struktury.
------

Graphen – innowacyjny materiał wykorzystywany również w narciarstwie

graph.jpg


Innowacyjny materiał, wynaleziony w celach naukowych, następnie w celach budownictwa, a teraz wykorzystany w nartach Heada – Graphen! W nartach z serii Worldcup jest on umieszczony w środkowej części nart. Sam Graphen to materiał niezwykle mocny, a zarazem bardzo lekki. Jest on o 300 razy bardziej wytrzymały niż stal i twardszy od diamentu. W nartach pomaga on uzyskać balans pomiędzy redukcją wagi nart, a precyzyjnym sterowaniem sztywną nartą. Wyobraź sobie lekkie narty, lecz piekielnie dynamiczne, dobrze usztywnione, a zarazem mniej męczące.
------

Technologia KERS i Intelligence – czyli elektryka w nartach.

Bez nazwy-2.jpg
Dla osób, które nigdy nie słyszały o Kers’ie może to się wydawać trochę dziwne, ale w nartach z serii WorldCup Rebels jest wbudowane skomputeryzowane urządzenie piezoelektryczne. Inaczej kers zwany jest po prostu chipem. Jego zastosowanie jak i jego praca jest bardzo prosta. Podczas jazdy prosto kers jest nie aktywny. Żeby naładować chipa musimy wchodzić w skręty. Czym mozniej dociśniemy nartę w skręcie tym mocniej chip się naładuję. Cała energia zgromadzona w kersie uwalnia się przy każdym wyjściu ze skrętu, a my sami możemy się przekonać jak szybko i dynamicznie zachowują się worldcupy po każdym z nich. Efekt – mocniejsze dogięcie nart w skręcie = mocniejsze przyśpieszenie przy wyjściu ze skrętu. Sam kers dodatkowo jest wsparty technologią INTELLIGENCE.
W większości nart na rynku im szybciej zaczynasz szusować tym narta nie jest już tak pewna i sztywna na stoku. W Headach jest zupełnie na odwrót. Dzięki technologii Intelligence wraz z rosnącą prędkością narty robią się coraz bardziej sztywne! Inaczej mówiąc, są to włókna piezoelektryczne, umieszczone pod płytą, które absorbują wibracje z prędkością światła. Te narty dostosują się do każdych parametrów
fizycznych narciarza.

kerss.png


We wszystkich sportowych nartach Heada czyli w całej serii Worldcup występuje Rebel Camber. Tak mocno pożądany w ostatnich latach rocker nie występuje w tych nartach. Tutaj mamy konstrukcję 100% camber czyli pełny kontakt krawędzi ze śniegiem, gwarantujące bardzo dużą stabilność oraz mega przyśpieszenie.
------


Head Worldcup Rebels I.SL + Freeflex Evo 11

isll.jpg


Najwyższym modelem slalomki w szeregach firmy Head jest model Worldcup Rebels I.SL. Narty idealne dla tych którzy uwielbiają krótkie, ciasne, dynamiczne skręty. Ich precyzyjne wykonanie daje nam gwarancje kupowania sprzętu na lata, a ich największą zaletą jest to, że potrafią przenieść narciarza na jeszcze wyższy poziom w bardzo szybkim tempie. Krótki promień skrętu i wąska talia pod butem sprawia, że jedzie się na nich bardzo sportowo na sportowo, teraz i Ty możesz się poczuć jak prawdziwy mistrz slalomu.

TALIOWANIE 122/66/107 - 170CM
DŁUGOŚĆ 150cm 155 cm 160cm 165cm 170cm
PROMIEŃ 9,4 m 10,0 m 10,7 m 11,5 m 12,2 m

------


Head Worldcup Rebels I.SPEED + Freeflex Evo 11

speeeed.jpg
Przedstawiciel  z grupy nart gigantowych. Piekielnie szybkie deski, które czasami trzeba okiełznać aby nie przekroczyć zabójczych prędkości. Uwielbiają długie szerokie łuki oraz pewną jazdę na pełnym zakrawędziowaniu. Idealne dla kogoś kto dobrze radzi sobie na nartach i szuka czegoś o dłuższym promieniu skrętu. Dedykowane tylko na przygotowane trasy.

TALIOWANIE 118/67/107 - 170CM
DŁUGOŚĆ 170cm 175cm 180cm
PROMIEŃ 16,1 m 17,0 m 18,0 m

------


Head Worldcup Rebels I.RACE + Freeflex Evo 11

rebelsrace.jpg
Nie możesz się zdecydować w którym kierunku pójść. Nie wiesz czy wybrać slalom czy slalom gigant. A może szukasz czegoś kompromisowego. Model Worldcup Rebels I.RACE jest odpowiedzią na te zagadnienia. Można powiedzieć, że to narty które są pomiędzy, pozwalają na jazdę krótkim jak i dłuższym skrętem. Hit ostatnich sezonów. Te uniwersalne narty potrafią zapewnić zawodnicze osiągi, nie wymagając od doświadczonego narciarza ogromu mocy, one po prostu są stworzone po to aby ułatwić nam zarówno decyzję jak chcemy jeździć jak i po to aby przenieść narciarza na jeszcze wyższy poziom.

TALIOWANIE 118/67/107 - 170CM
DŁUGOŚĆ 160cm 165cm 170cm 175cm 180cm
PROMIEŃ 12,7m 13,6m 14,4m 15,3m 16,3 m


------

W całej serii Head Worldcup Występują jeszcze modele I.SPEED i I.RACE w wersjach PRO. Są one jeszcze trochę sztywniejsze od klasycznych modeli, różnią się tym, że mają dodatkowo płytę zawodniczą pod wiązanie co sprawia że są jeszcze sztywniejsze.

Head Worldcup Rebels I.SPEED Pro + FreeFlex Evo 14

TALIOWANIE 118/67/107 - 170CM
DŁUGOŚĆ 170cm 175cm 180cm
PROMIEŃ 16,1 m 17,0 m 18,0 m

Head Worldcup Rebels I.RACE Pro _ Freeflex Evo 14


Wszystkie modele są okute w wiązania Head’a FreeFlex Evo dostępne w wersjach: 11, 14 i 16.
Na sezon 2019/2020 Worldcup’y są wydane w nowym agresywno-sportowym designie.