Seria Atomic Redster 9 – perfekcja prowadzenia!

Przedstawiamy państwu najnowszą serię nart Atomic Redster na sezon 2019/2020. Sprawdzona konstrukcja oparta na najnowszych jak i sprawdzonych technologiach okraszona nowym naszym zdaniem jeszcze fajniejszym wyglądem. Te wspaniałe maszyny zostały stworzone po to żeby przenosić narciarza na wyższy poziom, a ich sterowanie jest teraz łatwiejsze i pewniejsze. Nie będziesz mógł wyjść z podziwu jakie są sztywne i stabilne przy dużych prędkościach, a nawet na oblodzonych stokach.

 

Trzech przedstawicieli, kim są ?

W całej kolekcji Atomic Redster każdy narciarz znajdzie coś dla siebie, ale w tym artykule zajmiemy się tą najlepszą, topową serią nart. Przedstawicielami serii REDSTER 9, której w skład wchodzą trzy pary nart są:
Redster S9, Redster G9 oraz Redstar X9. Wszystkie konstrukcyjnie zbudowane tak samo, lecz idealnie dobrane taliowania dzielą je na różne typy. S9 to narty przeznaczone do krótkich i dynamicznych skrętów. G9 to typowa narta gigantowa o długim promieniu skrętu, lubiąca duże prędkości i szerokie łuki. Natomiast model X9, najprościej mówiąc jest to coś pomiędzy slalomem i slalomem gigantem. X to inaczej skrzyżowanie a raczej połączenie modeli S9 i G9. Na nich możemy pojechać tak jak chcemy, połączenie właściwości bratnich modeli stworzyło narty, na których narciarz nie będzie mógł się powstrzymać od uśmiechu, a jego jazda będzie płynna i taka jaką chce.

 

Serce i szkielet nart.

Zacznijmy od tego co wspólne w całej serii Redster 9 czyli od budowy nart. Power Woodcore czyli wykorzystany bardzo dynamiczny rdzeń drewniany o charakterystyce typowo sportowej. Niezwykłą stabilność i pewność uzyskujemy dzięki połączeniu drzewa z jesionu oraz topoli. Dodatkowo całość wnętrza nart została dopełniona technologią Titanium Powered, umieszczone ponad jak i pod drewnianym rdzeniem warstwy tytanu zapewniają nam ogromną stabilność i sztywność, a sama jazda obfituję w dużą elastyczność przy skręcaniu. Firma Atomic jest znana ze swojej solidności i precyzji wykonania dlatego dzięki tak pewnej i mocnej konstrukcji otrzymujemy sprzęt na wiele sezonów.

 

Innowacyjna technologia Servotec

Sekret jakim jest idealne sterowanie nartami z serii Redster 9 to innowacyjna technologoa Servotec. Sama nazwa wzięła się z niemieckiego słownika a mianowicie od nazwy „Servolenkung” co oznacza wspomaganie układu kierowniczego co idealnie oddaję to jak zachowuje się Servotec. Jest to bardzo naprężony pręt oraz tak zwany elastometr, który jest umieszczony od przedniego wiązania i sięgający w górę nart prawie pod same dzioby. Tak jak w wyścigowych samochodach podczas gdy wchodzimy w zakręty z dużymi prędkościami auta bardzo dobrze trzymają przyczepność w skręcie tak i w przypadku naszych redsterów ich pewność prowadzenia nawet na zlodzonych stokach jest niewiarygodna. Cała magia polega na naszym pręcie który zawsze chce wracać do swojego pierwotnego kształtu czyli się mocno prostuje, a jak wiadomo narty w skręcie się doginają, a rola servoteca jest taka, że zawsze dociska przednią część nart do podłoża, co daje nam idealne prowadzenie.

 

Mniejsze taliowanie? Lepsze osiągi!

Dodatkowo Redstery mają teraz mniejsze taliowanie czyli High-Speed Sidecut. Dzięki temu otrzymujemy teraz najwyższy poziom stabilności przy dużych prędkościach. Narty świetnie radzą sobie z różnymi stylami skrętów w zależności od modelu, jazda na nich jest nie tylko efektowna ale i efekciarska. Maksymalnie poprawiło to zwinność i sprytność naszych maszyn. Do tego umieszczony full sidewall czyli inaczej mówiąc ścianki boczne po całej długości nart gwarantuje nam precyzyjne sterowanie i pozwala nabierać jeszcze więcej prędkości podczas skrętów.

 

Okucia mistrzów.

Narty są uzbrojone w wiązania Atomica X TL dostępnych w wersjach 12/14/16. Niezwykle profesjonalne okucia, które doskonale przenoszą energię, zapewniają nam kontrolę totalną oraz pozwalają na niewiarygodne prędkości. Wiązania wykorzystują technologię Full Flex, dzięki której redstery przy wchodzeniu w każdy skręt zachowują idealną linie wygięcia. Ogromnym plusem wiązań X TL jest to że możemy je bez narzędziowo przestawiać pod inne rozmiary butów. Teraz w stu procentach przystosowane pod nowy system podeszw w butach narciarskich GRIP WALK ułatwiających chodzenie.

 

„Było nas trzech w każdym z nas inna krew.”

Najpopularniejszym modelem w całej serii jest Atomic Redster S9. Aktualnie jedna z najlepszych slalomek na rynku. Jej wszystkie zastosowania i technologie o krótych pisaliśmy wcześniej w połączeniu z 68mm talią i krótkimi promieniami skrętu sprawiają, że trudno o inne tak zwinne, tak dynamiczne i precyzyjne narty do slalomu.

------

Jeszcze nie tak popularne na Polskich stokach, lecz również mające swoich fanów u nas jak i na całym świecie narty Atomic Redster G9. Idealne dla miłośników długich skrętów i dużych prędkości. Agresywne 68mm pod butem, długie promienie skrętów i ich zmniejszone taliowanie stworzyły narty dla doświadczonych narciarzy czujących duszę zawodników slalomu giganta.

------

Nie możesz się zdecydować w którym kierunku iść? Nie wiesz czy wolisz szybkie dynamiczne skręty czy jednak długie łuki na dużych prędkościach ? Firma Atomic przychodzi z pomocą i prezentuje nam narty Redster X9. Najłatwiej powiedzieć, że mają one wszystko w jednym, pozwalają jeździć takim stylem jakim chcemy, sprawiają wrażenie piekielnie szybkich, a ich multi radius pozwala nam na jazdę jakim torem chcemy. Nie zrozumiesz dopóki nie spróbujesz.

------

Wszystkie modele teraz w odświeżonej wersji graficznej, dostępne w naszym sklepie już od września!