Witaj Narciarzu, masz odwieczny problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich butów narciarskich? Nie odczuwasz komfortu z jazdy na nartach dlatego że bolą Cię nogi od niewygodnych za ciasnych butów? A może w drugą stronę, buty nie trzymają Ci idealnie stopy, są za luźne i nie czujesz kontroli nad nartami ? Włoski producent butów narciarskich firma Dalbello przychodzi na ratunek.
Przedstawiamy Państwu serię butów Dalbello Panterra, stworzoną po to aby łączyć ogromny komfort, mieć szereg możliwości jeśli chodzi o indywidualne dopasowanie oraz maksymalnie poprawić osiągi w jeździe na nartach.

Unikatowa budowa skorupy buta

Panterry są zbudowane troszkę inaczej niż większość butów narciarskich. Standardowo mamy budowę skorupy w dwóch częściach, producenci Dalbello wymyślili, że do dolnej i górnej części cholewki dodadzą osobno skorupę na języki. Każdy kto jeździł na narty wie jak męczącą sprawą było zakładanie butów, tym bardziej kiedy były one zimne i całe zesztywniałe. Teraz dzięki osobnemu językowi możemy sobie buty tak po prostu otworzyć, włożyć do nich nogi, bezproblemowo w każdych warunkach co pozwala nam zaoszczędzić trochę czasu jak i nerwów.

Sam decydujesz o szerokości butów

Kolejną różnicą w Pantterach na tle innych butów narciarskich są klamry za równo pod względem rozmieszczenia jak i ich oryginalności. Na dolnej części cholewki pierwsza klamra nad palcami ustala szerokość w bucie w wariantach 100, 101 i 102[mm]. Dodatkowo jest ona utwierdzona w odwrotną stronę i nie jest to bezzasadne. Tak umieszczona przednia klamra zapewnia bezpieczeństwo narciarzom jeżdżącym mocno na krawędziach. Nawet jadąc bardzo, bardzo nisko w ostrych skrętach nie ma możliwości aby zahaczyć o stok klamrą.

Skośna klamra dynalink

Kolejna w kolejności czyli druga klamra od dołu nie jest umieszczona standardowo nad śródstopiem, a jest ona skośna, którą dociąga się na zgięciu naszej stopy. To klamra Dynalink zanitowana pod kątem. Bardzo dobrze dociska nam stopy do tyłu buta przez co otrzymujemy perfekcyjne trzymanie pięty. Klamry umieszczone na górnej cholewce są już standardowe. Oczywiście wszystkie są wyposażone w micro-regulację, a ponad to dwie górne i skośna klamra mają możliwość przestawiania drabinek na których są one zapinane, regulacja pod każdy typ nóg.

Contour 4 i technologia dopasowania My Fit

Kolejną technologią i zarazem najważniejszą jest możliwość termicznego dopasowywania naszych Pantterr. Fabrycznie buty są wyposażone w znane już od wielu sezonów Contour 4, są to specjalnie powiększone punkty krytyczne, newralgiczne, zarówno w skorupie jak i bucie wewnętrznym. Stopy narciarza najczęściej są narażone na bóle kostek, pięty, nasady palców, a także wewnętrzną stronę podbicia stopy. Wiadomo, że wszyscy mamy inne stopy, często również nasze obie stopy różnią się od siebie, więc nigdy nie będziemy pewni czy buty będą na nas idealne. Teraz dzięki personalizacji i technologii Dallbello My Fit mamy ogromne możliwości dopasowania Pantterr dla każdego narciarza. Cały proces trwa ok. 20/30 minut w zależności od ilości miejsc uciskowych.

Łatwiejsze podchodzenie? SKI & HIKE

Buty Dalbello Panterra są wyposażone w technologię Ski and Hike. Bardzo solidnie wykonany przełącznik który umożliwia większy ruch cholewki, który wykorzystujemy kiedy musimy gdzieś iść w butach czy podchodzić pod stok. Bardzo ważne jest aby przed każdym zjazdem mechanizm ustawić na tryb Ski, inaczej nasze buty będą bardzo uginać się do przodu i poza tym, że będzie nam się gorzej sterować nartami to może się to okazać niebezpieczne. To tylko jeden ruch ręką.

Grip Walk

Dodatkowo buty są wyposażone w technologię Grip Walk, która jeszcze bardziej ułatwia chodzenie w butach narciarskich. Przednie podeszwy zostały teraz bardziej ścięte na czubkach dzięki czemu łatwiej jest nam przechodzić z pięty na palce i po prostu jest dużo łatwiej stawiać każdy kolejny krok.

Jeśli szukasz butów komfortowych, ale takich które nadaj mają sportowy charakter to zdecydowanie Dalbello Panterra to wybór dla Ciebie!