Racetiger SL UVO 3D – dla wielu numer jeden jeśli chodzi o slalomki.

Przedstawiamy państwu narty Volkl Racetiger SL UVO na sezon 2019/2020. Topowe „slalomki” z wszystkimi najlepszymi technologiami marek Volkl i Marker. Zastosowano w nich nową geometrię, zmieniono rdzeń, ulepszono tłumik UVO, a wszystko dopełnia nowy wygląd. Przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, świetnie radzące sobie w ciasnych, krótkich skrętach na przygotowanych trasach. Wzór narty slalomowej, dynamiczna, bardzo stabilna i dobrze trzymająca krawędź. Na Racetigerach złamiesz swoje bariery i pomogą Ci one wykorzystać pełnię swoich możliwości, a co za tym idzie ? Będziesz poprawiał swoje umiejętności i osiągi.

 

Geneza marki Volkl i rosnąca popularność serii Racetiger.

Firma Volkl już od 1923 roku zaopatrza światowy rynek narciarski. Ich fabryka produkująca sprzęt najwyższej jakości na dzień dzisiejszy należy do najnowocześniejszych i najbardziej znanych na ziemi. Połączenie ze sobą innowacyjnych technologii, tradycyjnego rzemiosła i pasji do narciarstwa to ich sposób na sukces.

Rynek narciarski jest wielki, możemy na nim spotkać wiele zbliżonych do siebie modeli od przeróżnych producentów ale każdy kto choć trochę zasmakował narciarstwa na wyższym poziomie na pewno słyszał o nartach Volkl Racetiger SL UVO. Deski cieszące się ogromną popularnością na stokach, wiele razy numer jeden w oficjalnych testach narsiarskich w kategorii slalom. Ich historia sięga 2004 roku kiedy to powstał pierwszy przedstawiciel jak się okazało bestsellerowej serii Racetiger. Przez wiele sezonów firma Volkl udoskonalała te narty pod każdym aspektem od technologicznego przez konstrukcyjny aż po designowi.

 

Niezawodny tłumik drgań UVO 3D!

W najnowszym modelu Racetiger SL zastosowano innowacyjny, niezawodny system tłumienia drgań UVO teraz w wersji 3D. Ultimate Vibration Object potocznie nazywany „tłumnikiem” absorbuje drgania nart podczas szybkich i dynamicznych skrętów. Ograniczenie drgań jest teraz jeszcze o 30% skuteczniejsze co zapewnia narciarzowi komfort jazdy i niewiarygodną stabilność. 

Nowa wersja UVO 3D zapewnia nam tłumienie drgań w trzech płaszczyznach. System wytłumia skrętne drgania, które wytwarzają się w momencie gdy szybko i dynamicznie przechodzimy z krawędzi na krawędź. UVO 3D wytłumia również drgania powstające podczas szybkiej jazdy po zlodzonym stoku. Ich przyczepność jest niewiarygodna, a każdy dobrze jeżdżący narciarz nie będzie musiał martwić się o pozostanie na właściwych torach. Racetiger SL UVO 3D, radzi sobie z wszystkimi drganiami nawet przy wysokich prędkościach.

 

3D Glass

W nartach zastosowano również przeprojektowany rdzeń który wyposażono w technologię 3D Glass. Wiadomo, że na stokach nie zawsze jest idealny sztruks. Często napotykamy się na bardzo wymagające warunki, na szczęście 3D Glass zapewnia nam stabilność na każdym podłożu. Narty zostały bardzo wzmocnione dzięki trójwymiarowej warstwie włókna szklanego wykorzystanego wzdłuż całej długości i szerokości Racetigerów. Dzięki temu narty mają ulepszona reakcję w skrętach, a zarazem stają się bardziej wyczuwalne dla narciarzy, którzy mogą poczuć jakie są żywe i zwrotne. Teraz przekazywanie energii na krawędź jest mocno zwiększone, dzięki czemu ich trzymanie nawet na lodzie zawsze jest niezawodne i pewne.

 

Nowy przeprojektowany rdzeń czyli serce nart.

Rdzeń w Racetiger SL UVO to Speedwall Multilayer Woodcore. Warstwy drewna po bokach rdzenia są wykonane z twardego drewna drzewa liściastego co pozwala na większą emisję mocy do nart oraz bardzo poprawia przyczepność podczas jazdy na krawędziach. Wewnątrz rdzenia zostało wykorzystane dużo lżejsze drewno z drzew iglastych zapewniające dużo większą zwinność oraz zwrotność, a do tego zredukowało to znacznie wagę nart. Całość dodatkowo została wzmocniona Tytanalem. Dzięki niemu konstrukcja pozwala na szybką i agresywną jazdę z zachowaniem pełnej zwrotności i dynamiki jazdy.

 

Szybki ślizg i ścianki boczne.

Racetiger SL UVO to również szybkie ścianki boczne zapewniające bezpośredni i śilny przekaz mocy z pełnej długości Full Sidewalla. Ślizg Base P-Tex 4500 zastosowany w nartach to spiekana masa polietylenu o wysokiej gęstości. Jest to piekielnie szybki ślizg, który jest wykorzystywany tylko w modelach typu race. Zapewnia nam maksymalne prędkości a do tego posiada dużą odporność na ścieranie i świetnie wchłania wosk.

Łatwe sterowanie? Tip rocker i wszystko jasne!

Wykorzystany w nartach Tip Rocker czyli wcześniejsze odchylenie dziobów zapewnia nam stabilność w gorszych warunkach oraz pomaga nam idealnie przechodzić jednego skrętu w drugim. Konstrukcja podzielona na 95% camber i 5 % Tip Rocker jest stosowana w sportowych nartach Volkla i sprawdza się ona świetnie. Dzięki rockerowi nawet dobry narciarz ale taki, który pewne elementy ma jeszcze do poprawy, powinien poradzić sobie z Racetiger SL UVO, za to zaawansowany narciarz wyciśnie z nich wszystkie soki.

Uzbrojone w super bezpieczne i pewne wiązania firmy Marker – rMotion 2.0 w wersjach 12/14/16 z funkcją Grip Walk. Kompatybilne z nowymi innowacyjnymi podeszwami, które ułatwiają chodzenie w butach narciarskich.

Do tego wszystkiego zmieniony wygląd prezentuje się naprawdę dobrze. Na ten sezon projektanci marki Volkl zdecydowali się umieścić na nartach tygrysa który chowa się w promieniu danej długości dzięki któremu teraz to prawdziwe RACETIGERY.