Przedstawiamy Państwu zupełnie nową serię nart all mountain od firmy Rossignol – React. Najlepiej radzą sobie na przygotowanych stokach, ale nie straszne im rozmaite warunki, są naprawdę uniwersalne. Zaprojektowane modele mają różny poziom zaawansowania zaczynając od modeli dla typowo początkujących narciarzy, przez tych o średnich umiejętnościach jak i dla tych już dobrze jeżdżących technicznie.

---

Serce narty czyli rdzeń

Jeśli chodzi o wnętrze nart mamy tutaj Poplar Woodcore, drewniany rdzeń oraz ścianki boczne wykonane z drewna z topoli które zapewnia elastyczność i stabilność. Jest ona wsparta karbonową wkładką która jeszcze dodatkowo usztywnia narty, dają sporą progresywność i zapewnia większe bezpieczeństwo.

---

Line Control Technology

Narty są wyposażone w system LCT czyli Line Control Technology. Jest to centralnie umieszczona solidna konstrukcja położona wzdłuż całej długości nart, złożona z szyny i specjalnych gum otulających ją z obu stron w celu jak najlepszego absorbowania wszelkich wibracji i tłumienia drgań. Nasza kontrola linii skrętu jest dużo większa, a na samych deskach czujemy się bardzo stabilnie. Konstrukcja LCT dostarcza ogromnej mocy i energii we wszystkich warunkach na stoku i w każdych okolicznościach.

W najwyższych modelach z serii React do budowy dodany mamy jeszcze Titanal. Jest to stop z aluminium z dodatkiem tytanu. Dzięki niemu narty uzyskują optymalną sztywność a ich wytrzymałość sprawia, że otrzymujemy sprzęt na lata.

---

Oversized Sidecut

Za geometrie nart odpowiada Oversized Sidecut. Narty ogólnie są dużo szersze, ale za to bardzo mocno wytaliowane. Ich carvingowy kształt w połączeniu z poszerzonymi dziobami i piętkami pozwala nam bardzo dobrze czuć narty w czasie jazdy, a do tego łatwiej się nimi steruje. Do całości musimy jeszcze dodać Rocker który występuje w całej serii React. Jest on w tym przypadku 10-cio procentowy, a reszta to typowy camber. Dzięki rockerowi inicjowanie jak i samo skręcanie przychodzi nam praktycznie bez wysiłkowo, również przechodzenie ze skrętu w skręt jest łatwiejsze, a do tego większość nierówności narty biorą pod siebie i rozjeżdżają. Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest rocker – jest to po prostu wcześniejsze odchylenie dziobów, a jego zalety zostały powyżej wymienione.

---

 

ROSSIGNOL REACT R8 TI + NX 12 2020

r8.jpg

123/74/109[mm] / R - 13m (160cm), 14m (168cm), 15m (176cm), 16m (182cm)

Poplar Woodcore / Titanal / LCT Technology / Oversized Sidecut
Płyta Konect – bez-narzędziowy montaż

Narty dedykowane na przygotowane stoki, dają poczucie pewności, stabilizacji i trzymania podłoża. Pozwalają na agresywną jazdę w wszechstronnych warunkach.  Idealny model dla dobrze jeżdżących narciarzy.

---

 

ROSSIGNOL REACT R6 COMPACT + XPRESS 11 2020

126-74-110 [mm] / R - 11m (149cm), 12m (156cm), 13m (163cm), 14m (170cm), 15m (177cm)

Poplar Woodcore / Carbon / LCT Technology
Płyta Konect – bez-narzędziowy montaż

Narty dedykowane na przygotowane stoki, dają poczucie pewności, stabilizacji i trzymania podłoża. Pozwalają na szczególnie precyzyjne wchodzenie w skręty jak i przyjemne jest na nich przejście ze skrętu w skręt. Idealny model dla średnio-zaawansowanych narciarzy chcących jeszcze bardziej doszlifować swoje umiejętności i wejść na wyższy poziom.

---

 

ROSSIGNOL REACT R4 SPORT + XPRESS 11 2020

r4.jpg

122-75-108 [mm] / R - 11m (146cm), 12m (154cm), 13m (162cm), 14m (170cm)

Woodcore / Carbon / LCT Technology
Płyta Konect – bez-narzędziowy montaż

Przyjazne narty carvingowe przeznaczone do jazdy na przygotowanych trasach. REACT R4 Sport CA to mocny, precyzyjny i dostarczający mnóstwo frajdy model przeznaczony dla średniozaawansowanych narciarzy. Carbon sprawia, że są stabilne, a na twardych stokach poruszają się niezwykle zwinnie i płynnie.

---