Sezon narciarski 2019/2020 będzie ekscytujący. Producenci sprzętu jak zwykle stanęli na wysokości zadania, dostarczając nam odświeżone wersje swoich hitowych modeli. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj marka Head, która tradycyjnie wyznacza trendy zarówno w dziedzinie designu, jak i technologii. Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy zestawienie najciekawszych modeli butów narciarskich Head, które z pewnością będziesz często widywać na stokach.

Head Advant Edge 85

Najpierw propozycja dla początkujących narciarzy lub takich, którzy preferują rekreacyjną, spokojną jazdę bez wielkich szaleństw. Niski flex zapewnia dobry komfort, co doceni się po całym dniu spędzonym na stoku. Ten doskonale znany model butów Head w sezonie 2019/2020 jest dostępny w nowym, bardzo atrakcyjnym wzornictwie. Producent zastosował tutaj kilka swoich czołowych technologii.

Przede wszystkim warto wspomnieć o Hi-Top Tech, DuoFlex oraz Control Frame. Te technologie zapewniają bardzo dobre czucie narty i szybkie przekazywanie energii, pomimo niskiego flexu. Narciarz zachowuje więc pełną kontrolę nad nartą, może łatwiej wchodzić w skręty i nie tracić przy tym nadmiaru energii.

Inne godne podkreślenia rozwiązania to Perfect Fit HD (rewolucyjny system dopasowania buta wewnętrznego do stopy narciarza poprzez wygrzanie w temperaturze 80°C), 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją, 2 klamry z podwójną siłą dopięcia oraz regulacja flexu (75 lub 85).

Zobacz modele:

Head Nexo LYT 100

To propozycja dla bardziej zaawansowanych narciarzy, o czym świadczy już sam flex, regulowany w zakresie od 90 do 100. Jest to bardzo uniwersalny model, który z jednej strony pozwala nieźle poszaleć na stoku, a z drugiej zapewnia wysoki komfort.

Świetnym rozwiązaniem zastosowanym w tym bucie jest system Liquid Fit. Umożliwia on perfekcyjne dopasowanie buta wewnętrznego do anatomicznego kształtu stopy w ciągu zaledwie 10 minut. Dodatkowo producent wykorzystał tutaj technologie Form Fit oraz wspomnianą wcześniej Perfect Fit 3D.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że Head Nexo LYT 100 są częściowo wykonane z grafenu, co przekłada się na znaczący spadek masy przy jednoczesnym zwiększeniu wytrzymałości konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia.

Zobacz: https://twoje-narty.pl/buty-narciarskie/876-buty-narciarskie-head-nexo-lyt-100-2020.html

Head Nexo LYT 120 RS

Sprawują się tak samo świetnie, jak wyglądają. Te bezkompromisowe buty Head o sportowej charakterystyce są przeznaczone dla każdego narciarza, który może się pochwalić doskonałą techniką, lubi ryzyko, ale jednocześnie chce mieć gwarancję zachowania pełnej kontroli nad wydarzeniami na stoku.

Regulowany flex (110/120), kopyto o szerokości 98 mm, cholewka Evo Stance, konstrukcja Smart Frame oraz zmodyfikowana przednia część skorupy zapewniająca więcej miejsca na palce – to najważniejsze atuty tych butów. Resztę właściwości dzielą one z bardziej „ucywilizowanym” modelem LYT 100.

Zobacz: https://twoje-narty.pl/buty-narciarskie/875-buty-narciarskie-head-nexo-lyt-120-rs-2020.html

Head Vector RS 130S

Szukasz ekstremalnie sportowych butów – wybierasz Head Vector RS. Tak było od zawsze i to się nadal nie zmieniło. Na sezon 2019/2020 firma Head przygotowała swój absolutny hit w nowej kolorystyce. Nie to jest jednak najważniejsze – o wiele bardziej liczą się nieprzeciętne właściwości tych butów, które doceni każdy doświadczony narciarz.

Szkielet Dynamic Frame pozwolił połączyć ogień z wodą. Mamy więc i wysoki komfort, i stabilne podparcie stopy, dzięki czemu narciarz w pełni kontroluje narty i może sobie pozwolić na znacznie więcej. Technologie Perfect Fit oraz Form Fit gwarantują perfekcyjne dopasowanie buta wewnętrznego do anatomicznego kształtu stopy. Klamry SpineFlex z mikroregulacją oraz rzep Double Power Booster pozwalają łatwo i bardzo pewnie zapiąć buty, nawet jeśli robisz to bezpośrednio na stoku przy silnym mrozie.

Regulowany flex umożliwia błyskawiczną zmianę charakterystyki butów – przydaje się to zwłaszcza pod koniec dnia, gdy zmęczenie nie pozwala już na agresywną jazdę. Do tego prezentowane buty Head są bardzo lekkie, wytrzymałe i – co również warte podkreślenia – dostępne w świetnej cenie.

Zobacz modele:

Który model z nowej kolekcji Head przypadł Ci najbardziej do gustu?