Stoki narciarskie? Zakopane to miejscowość słynąca z tras dla narciarzy i snowboardzistów! Wiele profesjonalnych sportowców uwielbia szusować w polskich Tatrach. Warunki są wyśmienite, pogoda w Zakopanem dopisuje, a widoki zapierają dech w piersiach. Pozostaje jednak pytanie, które miejsca warto odwiedzić oraz jakie szczyty polecane są najbardziej. Dla osób rozważających zimową podróż na stoki narciarskie w Zakopanem, przedstawiamy listę najbardziej rekomendowanych zakopiańskich wzniesień, atrakcji oraz ośrodków, które odwiedzane są najchętniej przez turystów i sportowców, w tym początkujących i profesjonalistów.

Stoki w Zakopanem i w okolicach, a w tym także popularne ośrodki narciarskie oraz rekreacyjne

Jazda na nartach to bardzo popularna w Polsce aktywność sportowa, zwłaszcza, iż na terenie naszego kraju znajdują piękne góry. Tym razem przedstawiamy listę najbardziej rekomendowanych miejsc w Zakopanem, które warto odwiedzić.

Jednym z bardzo lubianych i popularnych przystanków na zimowe szaleństwo, jest ośrodek narciarsko-rekreacyjny „Harenda. To miejsce idealnie nadaje się na relaks w ruchu na świeżym, czystym powietrzu. Harenda oferuje wiele atrakcji dla gości, w tym lokalne jedzenie i ciepłe napoje, a także nowoczesne systemy pomagające w poruszaniu się na trasach. Same trasy narciarskie to raj dla początkujących oraz profesjonalistów. Odcinek bardzo łatwy, łatwy i dwa średnio-łatwe to trasy zachwycające każdego. Mała ilość przeszkód sprzyja początkującym osobom na stokach, natomiast dwie trasy trudne, a w tym odcinek czarny FIS to wyzwania pełne emocji dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Dodatkowo na trasie FIS, gdzie odbywają się różne mistrzostwa, może przejechać niemal każdy amator, bowiem na FIS'ie urządzany jest Puchar Zakopanego Amatorów. Wypożyczalnia sprzętu jest bogato wyposażona, a poza nartami i odzieżą znajdziemy w niej np. łyżwy czy jabłuszka dla dzieci, natomiast serwis w mig rozwiązuje każdy problem. Dla dzieci największą atrakcją jest Wioska Lapońska, gdzie można zobaczyć oraz pogłaskać psy rasy husky o bardzo przyjaznym uosobieniu. Drugim przystankiem dla dzieci na Harendzie jest niezaprzeczalnie Klub Pingwina, czyli szkółka narciarska promująca naukę poprzez dobrą zabawę. Natomiast zabawą dla całej rodziny poza zjazdami na nartach, w tym na slalomie gigant, na nartach carvingowych – jest niezaprzeczalnie Lodowisko Harenda, które pomieści wiele osób jednocześnie.

Kasprowy Wierch przyciąga turystów z wielu stron Polski, a także z zagranicy. Poza licznymi trasami turystycznymi, wspaniałymi widokami i nowoczesnymi kolejkami górskimi, narciarzy i snowboardzistów zachwyca wysokość szczytu, czyli dokładnie 1959 m n.p.m. Na terenie Kasprowego Wierchu znajdują się zapierające dech w piersiach dwie trasy trudne tj. czarne, zwane Gąsienicową oraz Goryczkową. Wszystko okraszone jest warunkami porównywalnymi do tych austriackich, nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami przyjaznymi dla całych rodzin.

Nosal jest kolejnym ze szczytów, jaki poza odwiedzeniem pieszo, można „zaliczyć” na nartach. Szczyt, którego nazwa kojarzy się z nosem, charakteryzuje się łagodnymi i krótkimi zjazdami. A że znajduje się blisko Kasprowego Wierchu, jest idealnym rozwiązaniem dla narciarzy początkujących, a także dla dzieci. Z Nosala mamy piękny widok na Kasprowy Wierch, który sfotografować można wówczas łącznie z nowoczesną koleją. A poza podziwianiem wysokiego wzniesienia, z Nosala doskonale widać panoramę Zakopanego oraz inne okoliczne skałki, które mają ciekawe kształty.

Polana Gubałówka, przez drugi człon nazwy brzmi jakoś znajomo. Zapewne dlatego, że to popularne miejsce, które chętnie odwiedzane jest przez turystów pieszych oraz z którego rozprzestrzeniają się przepiękne widoki, co tym samym daje okazje do fotografowania panoramy. Choć „polana” może kojarzyć się z płaskim terenem, jest zupełnie odwrotnie. Poza możliwością przejażdżki wyciągiem i pstryknięcia fotek obejmujących część Zakopanego można nieźle poszaleć na przygotowanych zjazdach dla narciarzy i snowboardzistów. Choć trasy zaliczane są jako łatwe i średnio-trudne, umiejętności takie, jak skręcanie dopracowane trzeba mieć do perfekcji. Trasy dodatkowo są zaśnieżane regularnie, co oznacza białe szaleństwo aż do wiosny oraz idealne warunki do zjazdów. A dla ciekawskich i chętnych na nowe wrażenia, na Polanie Gubałówka znajduje się także snowpark, w którym można poskakać oraz sprawdzić się na bezpiecznych przeszkodach.

Nowoczesny wyciąg zabierający po sześć osób na sam szczyt Gubałówki, a także trasy do zjeżdżania w okolicy? Jak najbardziej!

Polana Szymoszkowa to przystanek dla miłośników długich tras narciarskich, bowiem zjazd ten to aż 1291 m białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy jest także trasa krótsza i łagodniejsza, a dla dzieci przygotowany jest Kids Park oraz szkółka narciarska z przyjazną atmosferą.

Białka Tatrzańska polecana jest przez wielu turystów, a w tym miłośników zjeżdżania z gór, a także fanów wspinania się na sam szczyt samodzielnie, na nartach skiturowych. To miejsce oferujące profesjonalne i nowoczesne trasy, w tym odcinki specjalnie zaśnieżane sztucznym śniegiem, aby korzystać z nich można było aż do wiosny. Do dyspozycji gości są rzecz jasna wypożyczalnie markowych sprzętów, a także nowoczesne koleje i wyciągi z pięknymi panoramami wokoło. Poza darmowymi parkingami oraz rabatami na świeże posiłki w okolicznych karczmach, króluje tam duża dynamika oraz ciągły rozwój. Trasy są długie oraz szerokie, a stosowane nowoczesne technologie pozwalają na prawdziwe zrelaksowanie się. Co warto wiedzieć, nawet profesjonalni zawodnicy uwielbiają treningi na Podhalu, a także bardzo chętnie korzystają z usług Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. To miejsce porównuje się do wybitnego słowackiego ośrodka „Jasna”, nazywanego też „Chopok”, w którym każdy gość czuje się prestiżowo.

Zobacz nasze:

Buty Narciarskie

Kije Narciarskie

Gogle Narciarskie

Narty Race

Narty Allround

Narty Zjazdowe