Narty typu Allmountain 2020/2021 – najpopularniejsze i wszechstronne narty na stok i nie tylko

Narty typu Allmountain na sezon 2020/2021 dedykowane są dla wszystkich tych narciarzy – zarówno początkujących, średniozaawansowanych i geniuszy białego szaleństwa – którzy chcą nart zarówno na ubity stok i przygotowane trasy, jaki i na wypady gdzieś poza trasy, w innym terenie. Nie straszny im bowiem świeży puch śnieżny, czy nieubite stoki. Decydując się na narty typu Allmountain w sezonie 2020/2021 warto prześledzić ich rankingi, opinie, ale także kierować się własnym poziomem umiejętności i preferencjami osobistymi.

Ranking popularnych modeli nart typu Allmountain w sezonie 2020/2021 oraz ich charakterystyka w pigułce

1. Narty Volkl Deacon XTD to znakomita seria nart rozsławionych wśród średnio- i zaawansowanych narciarzy, wśród prawdziwych geniuszy białego sportu. Są to doskonałe technologicznie narty, które na stokach i to w każdych warunkach pogodowych, sprawdzają się jako profesjonalne, klasyczne narty carvingowe, zaś poza stokiem radzą sobie równie dobrze. Narty Volkl Deacon XTD posiadają podwójny, solidny drewniany rdzeń Woodcare oraz Tip Rocker doskonały na każdą trasie.

Co to jest ów Tip Rocker?

To opracowana na podstawie empirycznych doświadczeń koncepcja konstrukcji nart, wypracowana geometria nart i specjalny profil, które razem dają łatwość skrętu przy niedużym wysiłku i stabilizację przy dużych prędkościach. Wygięte dzioby i piętki działają na skrócenie długości nart podczas inicjacji skrętu, dzięki czemu jest on relatywnie łatwy. Poszerzona geometria nart to z kolei duży plus dla jazdy poza trasami.

2. Narty Volk Deacon to także znana i sprawdzona technologia Sidewall oraz wygodny system swobodnej regulacji wiązań, łatwego wypięcia pięty – Grip Walk.

3. Narty Head Supershape i.Titan to znakomity i niekwestionowany model wiodący wśród nart allmountain dla doskonałej techniki jazdy. To prawdziwa kumulacja wysokich technologii i systemów, które decydują o łatwości i komforcie jazdy na przygotowanych stokach, jak i poza nimi. Naładowane technologicznie narty Head to m.in.:

- technologia Graphene – jest to najlżejszy, najcięższy i doskonale wytrzymały materiał, uznany za wytrzymalszy od diamentu i 300-krotnie mocniejszy niż stal.

- technologia KERS – w prostym tłumaczeniu: dodatkowa moc. Jest to technologia zaczerpnięta wprost z Formuły 1 – system odzyskiwania energii kinetycznej przy ekstremalnych przeciążeniach i zamiana jej na moc przyśpieszenia;

- technologia UHMc – czyli super ślizg;

- technologia ERA 3.0.S – doskonałe zestawienie parametrów: kształt i geometria, tak aby uzyskać mocne trzymanie krawędzi, łatwość inicjacji skrętu i bez wysiłkowe prowadzenie na stoku i poza nim.

4. Kolejne doskonałe narty w rankingu narty typu Allmountain dla zaawansowanych miłośników białego puchu to narty Head Supershape E-Rally – to najnowsza kolekcja wszechstronnych nart Head, naszpikowana technologią marki Head i dających przyjemność zarówno z jazdy na stoku, jak i w innym, wymagającym terenie. Head Supershape E-Rally to EMC – co oznacza technologie redukcji drgań i wibracji nart dla komfortu i przyjemności jazdy, przy jednoczesnym wykorzystaniu ów wytworzonej podczas wibracji energii kinetycznej na dodatkową moc i przyśpieszenie. To również: Speed Rocker – długi (90% powierzchni) camber plus zagięty czubek co przekłada się na łatwość skrętu i znakomitą jazdę na krawędziach. Ponadto znajdziemy w nartach Head Supershape e-Rally: ERA 3.0.s czyli najlżejszy i super wytrzymały materiał Graphene.

5. Volkl Deacon 80 to kolejna świetna propozycja dla tych, którzy nie lubią kompromisów i chcą sprzętu na każde warunki śniegowe. Wszechstronne i uniwersalne narty z trzema dominującymi i zaawansowanymi technologiami:

- 3D Glass – czyli lepsza przyczepność nart i lepsze odbijanie się nart podczas skrętu dzięki warstwie laminatu z włókna szklanego w rdzeniu narty, w formie trójwymiarowej ramy w obszarze wiązania;

- 3 Ridge – symboliczna już technologia konstrukcyjna Volkl obniżenia wagi nart, nadająca im ultralekkości;

- 3 radius – czyli w skrócie 3 zalety: łatwe manewrowanie, redukowanie drgań i łagodne wejścia w skręt.

6. Volkl Deacon 79 to kolejne polecane narty w rankingu nart typu allmountain. Narty bardzo uniwersalne, sprawdzone i wszechstronne. To narty dla średnio i zaawansowanych miłośników, którzy ów jedną parę nart wykorzystają w każdych warunkach pogodowych. Volkl Deacon 79 to sprawdzona geometria i kluczowe technologie Volkl jak m.in.: drewniany rdzeń z dwoma warstwami karbonu (Dual Wood Core), Tip Rocker, 3 Rider.

Pamiętaj, że narty typu Allmountain mogą być nartami idealnymi dla całej rodziny. Warto jednak każdorazowo przy zakupie kierować się jakością, zaawansowaniem technologicznym na miarę poziomu umiejętności, a także wybierać te od sprawdzonych producentów narciarskiego sprzętu. To gwarant komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Warto przeczytać również:

Narty zjazdowe 2020/2021