Narty slalomowe Atomic Redster to narty przeznaczone do dynamicznej jazdy, wymagających i precyzyjnych krótkich skrętów o małym lub średnim promieniu. Pamiętajmy, że jazda po dobrze przygotowanym stoku, pomiędzy rozstawionymi tyczkami, czasem w bardzo szybkim tempie, wymaga nie tylko doskonałych umiejętności od narciarza, ale także idealnego i precyzyjnego sprzętu – czyli desek slalomowych. Narty Atomic Redster właśnie do takiej grupy należą. Poszukują ich najlepsi perfekcjoniści, miłośnicy dynamiki na bardzo zaawansowanym poziomie jazdy i techniki. Narty te pokochają slalomiści z uwagi na: stabilność, dynamikę, skrętność, trzymanie na twardym podłożu, idealne skręty na krawędziach przy znacznej prędkości. Atomic Redster wyszedł jednak naprzeciw również średniozaawansowanym sportowcom slalomowymi oferuje kilka odsłon nart Atomic Redster – nawet dla tych, którzy rozwijają technikę, a narty ów wybaczają błędy.

Trzy odsłony nart slalomowych Atomic Redster – dla wymagających i miłośników dynamicznej jazdy

Atomic Redster S7 to właśnie narty również dla średniozaawansowanych. Topowe narty marki Atomic, które oferują krótszy, a jakże stabilny i precyzyjny promień skrętu.

Rdzeń nart wykonany jest z z dwóch rodzajów drewna: twardego jesionu i lekkiej topoli, do tego technologia Titanum Powered, czyli dwie warstwy tytanu okalające od spodu i góry drewniany rdzeń. Zapewniają optymalny flex poprzeczny i absorbują wszelkie drgania. Konstrukcja nart to technologia Full Sidewall – w pełni utwardzone ścianki boczne nart na całej długości, co gwarantuje precyzje skrętów i łatwość manewrowania. Zastosowany profil to Active Camber – doskonałe trzymanie się narty nawet na oblodzonym terenie.

Kolejna odsłona nart Atomic Redster to model Atomic S9 – najwyższy model, czysto slalomowe narty o najwyższym poziomie jakości w nowoczesnej technologii konstrukcyjnej Servotec.

Podobnie jak poprzedni omawiany model cechuje je: drewniany rdzeń, tytanowe warstwy, technologia Full Sidewall. Dodatkowo na uwagę zasługuje wytrzymały laminat, lekkość nart (przy długości 165 cm - są o 1 kg lżejsze niż poprzednicy Atomic S9), możliwość zastosowania mocniejszych wiązań niż X12TL, także wiązania X14TL. W stosunku do swoich poprzedników cechuje je również mniejsza szerokość na dziobie, piętce i pod butem.

A jakie są opinie o Atomic Redster S9 wśród narciarskiego i zaawansowanego środowiska?

Atomic Redster model S9 – w opiniach - dla sportowców to następujące walory:

- doskonałe trzymanie się na krawędzi przy znacznych prędkościach;

- wycinanie ciasnych łuków;

- idealna amortyzacja drgań i wstrząsów;

- agresywna jazda, ale przy pełnej, łatwej kontroli;

- „klejenie się” nart do śniegu, nawet przy dużych nierównościach, uskokach w terenie.

Ostatnia z przedstawionych trzech odsłon nart Atomic Redster to model Atomic Redster S9 Fis. Są to prawdziwe rasowe i zawodowe slalomki, które powstawiają całkowicie w sposób ręczny w specjalnie do tego powołanej komórce w austriackich fabrykach. Cechuje je ultrawytrzymaly i szybki ślizg Crystal Race Base, harmonijny flex, olbrzymia dynamika, wytrzymałość przy dużych przeciążeniach – nawet przy agresywnej jeździe i skrętach na krawędziach na twardym lodzie.

To narty mistrzowskie, co udowodniły zdobywając wraz z zawodnikami podium i najwyższe światowe puchary mistrzostw.

Sprawdź również: buty narciarskie Atomic, narty męskie Atomic, damskie narty Atomic, juniorskie narty Atomic