sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

Zupełnie nowe wiązania narciarskie Protector firmy Tyrolia na zimę 2022/2023 zostały zaprojektowane tak, aby zredukować lub złagodzić częste i przede wszystkim poważne urazy w obszarze kolana i więzadeł krzyżowych spowodowane upadkami ze skrętem do tyłu. Jest to możliwe dzięki opracowanej przez Tyrolia technologii Full Heel Release (FHR), która polega na połączeniu poziomego i pionowego uwalniania części piętowej.

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

Badania medyczne i sportowe pokazują, że urazy kolan, a w szczególności urazy więzadeł krzyżowych stanowią jedną trzecią wszystkich urazów podczas jazdy na nartach.
W 70% przypadków przyczyną wypadków jest upadek w tył z rotacją, który często może powodować poważne obrażenia kolana w obszarze więzadeł.

Cechy charakterystyczne upadku skrętnego do tyłu w narciarstwie alpejskim to:

- środek ciężkości ciała daleko do tyłu,
- obciążenie na końcu narty,
- więzadła w kolanie napięte,
- krawędź wewnętrzna chwyta i inicjuje wewnętrzną rotację kości goleni w stosunku do uda.

Wszystkie czynniki sprawcze wypadków, które od czasu wprowadzenia techniki carvingowej coraz bardziej dominują w upadkach na stokach i często kończą się pobytem w szpitalu i skomplikowanymi interwencjami chirurgicznymi.

Dzięki temu nowe wiązania PROTECTOR zapewniają niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa i po raz kolejny dowodzą, że nawet doskonałe produkty da się ulepszyć.

* Na podstawie symulacji modelowych metodą elementów skończonych przeprowadzonych na Uniwersytecie w Innsbrucku: „Boczne wypięcie pięty ogranicza urazy więzadła krzyżowego przedniego w symulowanych upadkach do tyłu ze skręceniem ciała”

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

HEAD SUPERSHAPE E.MAGNUM + PROTECTOR PR 13 GW 2023

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

Młodzi i starsi. Duzi i mali. Lżejsi i ciężcy. Zaawansowani narciarze w każdym wieku, o każdej sylwetce i masie ciała wybierają Supershape E.Magnum. Załóż te uniwersalne narty i w każdym terenie poczuj się jak w domu. Ich 72-milimetrowa talia sprawi, że nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak łatwa i przyjemna możne być jazda na nartach. Dzięki krótkiemu promieniowi skrętu ten model jest bardzo zwrotny. Podsumowując - perfekcyjna narta z najwyższej półki. Zginaj, ruszaj i baw się doskonale.

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

kup_1.png

------

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

HEAD SUPPERSHAPE E.RALLY + PROTECTOR PR 13 GW 2023

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

Supershape e.Rally narty z najwyższej półki w każdy teren. Na trasie Twoje już nienaganne skręty staną się jeszcze doskonalsze i bardziej precyzyjne. Kontrola krawędzi nigdy nie była łatwiejsza. Taliowanie umożliwią łatwiejsze przyspieszenie w skrętach. Na rozjeżdżonej trasie, w wiosennym śniegu lub na nieprzygotowanym stoku możesz teraz w pełni wykorzystać swoje umiejętności. Wszechstronność i zwinność to cechy tych nart, które z pewnością zrobią na Tobie wrażenie.

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

kup.png

------

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

HEAD SUPPERSHAPE E.TITAN + PROTECTOR PR 13 GW 2023

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

Słońce już zaszło. Wiosenny śnieg jest coraz bardziej miękki. Dobrze, że masz Supershape e.Titan: idealne narty na wiosenny śnieg. Ich łatwość utrzymywania się na powierzchni zaskakuje Cię za każdym razem. To prawdziwie wyczynowe narty tnące śnieg w każdych warunkach - nie tylko na wiosnę ale każdego dnia kiedy stok nie jest idealnie przygotowany lub właśnie sporo go przybyło. Zachowasz kontrolę w każdym terenie i na każdym rodzaju śniegu. Oczywiście jako zaawansowany narciarz nie przepuścisz żadnej okazji, by to sprawdzić.

sdfsfsfsfsdfsdfsdfsfdsdf

kup.png

------