Narty>VOLKL DEACON 74 BLACK + rMOTION2 12 GW 2022

Obniżka! Rabat - 36% VOLKL DEACON 74 + rMOTION2 12 GW 2021 Zobacz większe

VOLKL DEACON 74 BLACK + rMOTION2 12 GW 2022

2 499,00 zł brutto

-1 401,00 zł

3 900,00 zł


2 031,71 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach - 2599 zł.

Więcej szczegółów

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


VOLKL DEACON 74 + rMOTION2 12 GW

Volkl Deacon 74: doskonal technikę w wielkim stylu!

Prezentujemy narty Volkl Deacon 74 w najnowszej szacie graficznej na 2019 rok. Te deski od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zaawansowanych i średniozaawansowanych narciarzy. Tajemnica ich sukcesu? Idealny balans między sportowymi możliwościami a komfortem jazdy. Idealny wybór dla osób doskonalących technikę, a także dla rekreacyjnych narciarzy z ambicjami.

UVO

System UVO (Ultimate Vibration Object) jest tym elementem, który z miejsca daje przewagę nartom niemieckiego producenta nad modelami konkurencji. Firma Volkl nareszcie zdecydowała się zastosować go nie tylko w swoich wyczynowych propozycjach. Model Deacon 74, podobnie jak starszy brat Deacon 76, także oferuje narciarzom niebywałe wsparcie w pokonywaniu nierówności na trasie.

Technologia UVO polega na tłumieniu drgań, które są przenoszone na nogi narciarza i znacząco obniżają jego komfort jazdy, wpływając także na zmniejszenie stabilności. Tłumik wykazuje skuteczność na poziomie aż 30%. Dzięki temu poprawia się reaktywność nart, które znacznie lepiej oddają intencje użytkownika i umożliwiają mu rozwinięcie jeszcze większej prędkości w dynamicznym zakręcie.

Z technologii UVO korzystają czołowi zawodnicy Pucharu Świata, a oni nie wybierają byle czego. To dostateczna rekomendacja dla tych nart. Jeśli lubisz jeździć ostro, ale jednocześnie komfortowo, wiesz już, co zaprezentujesz na stoku w najbliższym sezonie.

Tylko 74 mm pod butem

Wąskie taliowanie jest sporym atutem z punktu widzenia narciarzy, którym zdarza się jeździć po słabiej przygotowanych trasach, z zalegającymi warstwami rozjeżdżonego śniegu. Te narty nie mają problemu z pokonywaniem tego typu przeszkód. Czuj się bezpiecznie w każdych warunkach i ćwicz technikę nawet na zatłoczonych stokach.

Konstrukcja najwyższej jakości

Narty Volkl Deacon 74 wykorzystują technologie, które wcześniej można było znaleźć tylko w deskach dla zawodowców. Ich rdzeń został wykonany z mocnego drewna, dodatkowo usztywnionego tytanową listwą Titanium Powered. Ściany boczne zostały wzmocnione na całej długości (Full Sidewall). To wszystko przekłada się na niesamowitą elastyczność nart, poprawia ich dynamikę, a dodatkowo gwarantuje Ci pełną kontrolę nad carvingiem.

Dla fanów prędkości

Prezentowane narty umożliwiają rozwinięcie znacznych prędkości na twardym śniegu (w takich warunkach sprawdzają się najlepiej). Producent zastosował w nich superszybki ślizg z bazą P-Tex 4504, który po prawidłowym posmarowaniu zamienia narty w prawdziwe bestie. Na szczęście nie będziesz mieć problemu z ich okiełznaniem. Ułatwi Ci to chociażby Tip Rocker, czyli lekko podniesiony dziób, dzięki któremu bez trudu wejdziesz w skręt nawet przy niewielkiej prędkości.


To bardzo uniwersalny model, który rekomendujemy zarówno fanom slalomu, jak i giganta. W naszym sklepie kupisz te narty w komplecie z wiązaniami rMotion 2 kompatybilnymi z systemem GripWalk.

Technologie

SYSTEM UVO

TIP & TAIL ROCKER

Lekko podniesiony dziób i piętka narty (Tip & Tail - Rocker) ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę, pełną prędkości, przy pewnym trzymaniu krawędzi. Połączenie klasycznego profilu narty z nowoczesnym Rockerem pozwala dobierać narty o około 10 cm dłuższe od dotychczasowych nart carvingowych, przy zachowaniu skrętności narty krótkiej i stabilności narty długiej.

Dla dobrze i bardzo dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras, systematycznie podnoszących swoje umiejętności w technice jazdy.

WŁAŚCIWOŚCI

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty.

POWER CONSTRUCTION

Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. To konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.

POWERED BY TITANIUM

Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

SPEEDWAAL

Racetiger Speedwall to narta powstała na bazie pucharowego doświadczenia konstruktorów Völkla. Zastosowano w niej najdoskonalszą i jedyną wykorzystywaną w Pucharze Świata konstrukcję typu sandwich. Ale to nie wszystko. Nowością jest technologia Speedwall - po raz pierwszy boki nart wykonane zostały z tworzywa, z którego robi się ślizgi. Po ich posmarowaniu zwiększa się prędkość przy ostrej jeździe na krawędziach. Narty Racetiger Speedwall wyposażono w nowe wiązania rMotion z płytą. Szata graficzna - identyczna z grafiką z Pucharu Świata - nałożona bezpośrednio na górną powierzchnię narty, wykonaną z titanalu.

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SKLEPEM VOELKL'A !!!

SPRAWDŹ PONIŻEJ !!!

LINK!

Kupując na naszej aukcji, możesz mieć pewność,
że narty są pierwszego gatunku i pochodzą z 
OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCJI oraz 
posiadają GWARANCJĘ POLSKIEGO 
DYSTRYBUTORA

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.