Narty>ATOMIC CLOUD 12 + X 12 TL 2020

Obniżka! Rabat - 50% ATOMIC CLOUD 12 + X 12 TL 2020 Zobacz większe

ATOMIC CLOUD 12 + X 12 TL 2020

1 399,00 zł brutto

-1 400,00 zł

2 799,00 zł


1 399,00 zł netto

Kod producenta: AASS02030+

Kod EAN:  161cm - 0887445188353, 168cm - 0190694144293

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach- 1579 zł.

Więcej szczegółów

1 Produkt

Ostatnie egzemplarze!

Nowy produkt

  • 168 cm

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


ATOMIC CLOUD 12 + X 12 TL

Atomic Cloud 12: dla ambitnych narciarek, które kochają adrenalinę
Jeśli ktokolwiek wciąż uważa, że „kobiece” modele nart nie zapewniają niczego poza komfortem i bezpieczeństwem, to jest w dużym błędzie. Prezentujemy Atomic Cloud 12: topowy model z damskiej kolekcji desek austriackiego producenta. Te narty gwarantują fantastyczne emocje na dobrze przygotowanym stoku, a do tego urzekają pięknym designem.


Wyjątkowo lekkie
Narty Atomic Cloud 12 wykorzystują technologię Light Woodcore. Ich rdzeń został wykonany z drewna topolowego, charakteryzującego się świetną wytrzymałością, elastycznością, ale przede wszystkim niską masą. Dzięki temu narty w wariancie 161 cm ważą jedynie 2970 g, co ma znaczenie w przypadku całodziennych szaleństw na stoku.
Rdzeń został dodatkowo uzupełniony jedną wkładką z tytanu, co poprawiło flex poprzeczny nart i ich zdolność do tłumienia drgań. To z kolei bezpośrednio przekłada się na Twój komfort i kondycję kolan.


Servotec
Unikalna innowacja Atomica wcale nie jest zarezerwowana tylko dla modeli zawodniczych. Technologię „wspomagania prowadzenia” znajdziemy także w Cloud 12. Dzięki niej narty są wyjątkowo posłuszne, natychmiast reagują na nawet najmniejszy nacisk buta i zmieniają kierunek dokładnie tak, jak sobie tego życzy narciarka. Jednocześnie deski gwarantują wysoki komfort jazdy zarówno w skręcie, jak i na wprost. Są doskonałym wyborem dla dziewczyn, które lubią wieczorne jazdy, gdy stoki często są już mocno wyeksploatowane.


Sportowy charakter
Narty Atomic Cloud 12 to odpowiednik męskich Redsterów. Można się więc po nich spodziewać naprawdę wielkich rzeczy. Te deski świetnie czują się na szybkich, wymagających trasach, dlatego polecamy je zaawansowanym narciarkom, które chcą doskonalić swoje umiejętności techniczne. Promień skrętu jest długi, dzięki czemu narty umożliwiają wykonywanie efektownych, ryzykownych łuków charakterystycznych dla giganta.


Fantastyczny design
Najnowszy model Atomic Cloud 12 wyróżnia się eleganckim wzorem utrzymanym w czarno-białej kolorystyce. To drobiazg, ale ważny z perspektywy narciarki, która na stoku nie chce być anonimowa i zwraca uwagę na stylistykę.


Powierzchnia nart została dodatkowo zabezpieczona powłoką Structured Topsheet, która chroni ją przed uszkodzeniem, w tym zarysowaniami. Dzięki temu będziesz się cieszyć pięknym wyglądem swoich desek przez długi czas.
Narty Atomic Cloud 12 są dostępne w długościach: 147 cm, 154 cm, 161 cm, 168 cm


Dobierz wariant adekwatny do Twoich umiejętności, aby poczuć maksymalny komfort jazdy. W naszym sklepie zamówisz deski wraz z wiązaniami X 12 TL z systemem Full Flex, który zapewnia pełną kontrolę nad nartami i umożliwia rozwijanie bardzo wysokich prędkości.

PARAMETRY
TEREN
 Przygotowane trasy
UŻYTKOWNICY
Zaawansowane narciarki
DŁUGOŚĆ
147 cm 154 cm 161 cm 168 cm
TALIOWANIE[MM]
108/70/93 110/70/95 112/70/97 114/70/99
PROMIEŃ SKRĘTU
14.1 m 14.7 m 15.3 m 15.8 m
KONSTRUKCJA
  • Full Sidewall
  • Light Woodcore
  • Servotec
  • Titanium Stabilizer
  • Wyprodukowane w AUSTRII

------------------------------------------------------

TECHNOLOGIE

SERVOTEC

To nowa innowacyjna technologia zaczerpnięta z Puchru Świata. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ‘Servolenkung’ oznaczającego wspomaganie kierownicy. Z Servotec narty są jeszcze szybsze, poprawia się ich sterowność i szybkość reakcji. Wspomagają prowadzenie nart przy dużych prędkościach oraz zwrotność w zakrętach, jak sprawnie działający układ kierowniczy w autach sportowych.

Od najbliższego sezonu, z technologii zastrzeżonej dotychczas dla zawodników Pucharu Świata, czerpać będą również amatorzy.

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

ACTIVE CAMBER

Active camber zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy i ostre zakręty.

LIGHT WOODCORE

Nowa konstrukcja nart oparta na lekkim rdzeniu z drewna topolowego. Pozwala zredukować wagę nart bez utraty ich stabilności i właściwości amortyzacyjnych.

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.