Narty>ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2020

Obniżka! Rabat - 45% ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2020 Zobacz większe

ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2020

1 599,00 zł brutto

-1 300,00 zł

2 899,00 zł


1 300,00 zł netto

Kod producenta: AASS02084+

Kod EAN: 156cm - 0190694211919,  163cm - 0190694211940, 168cm - 0887445187387, 175 - 0190694211957

Więcej szczegółów

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW

Atomic Redster X7: narty, które dopasują się do Twojego stylu jazdy


Wielu zaawansowanych narciarzy prędzej czy później będzie mieć klasyczny dylemat: iść w kierunku nart wyczynowych, czy może zdecydować się na coś bardziej komfortowego? Dzięki firmie Atomic nie musisz już wybierać. Model Redster X7 to propozycja dla narciarzy o wysokich umiejętnościach, preferujących agresywny styl jazdy, ale jednocześnie lubiących czuć się bardzo stabilnie zarówno w krótkich, jak i dłuższych skrętach.

To Ty wyznaczasz styl zjazdu
Narty Atomic Redster X7 wykorzystują technologię Multi Radius Sidecut, która jest charakterystycznym elementem wszystkich desek serii Redster X. Dzięki specyficznemu taliowaniu narta oferuje tzw. progresywny promień skrętu. Można więc używać jej zarówno do dynamicznych, krótkich skrętów slalomowych, jak i długich, efektownych i wymagających łuków gigantowych. To złoty środek, którego szuka tak wielu doświadczonych narciarzy.

Niezwykła precyzja prowadzenia
Atomic Redster X7 to naturalny wybór dla narciarza o wysokich umiejętnościach technicznych, który często jeździ na krawędzi i chce czuć się w 100% bezpiecznie. Te deski gwarantują Ci pełne posłuszeństwo. Posiadają drewniany rdzeń wzmocniony dwiema warstwami tytanu, który odpowiada za optymalny flex poprzeczny i zapewnia znakomitą stabilność w skrętach i podczas jazdy na wprost. Skuteczna absorpcja drgań umożliwia komfortowe pokonywanie nawet oblodzonych czy nierównych stoków.


Pod wiązaniami producent umieścił płytę Active Flex Interface. W praktyce powoduje ona wyższe wpięcie buta, co z kolei przekłada się na jeszcze większą precyzję manewrowania i więcej frajdy podczas dynamicznego krawędziowania.

Narty na lata
Redster X7 od Atomica to model, który śmiało możemy polecić narciarzom ceniącym sobie bardzo wysoką jakość wykonania. Zmiana desek co 1-2 sezony jest mało ekonomiczna, dlatego jeśli lubisz agresywny styl jazdy i nie odpuszczasz swoim nartom, zainwestuj właśnie w ten model.


Redster X7 mają rdzeń wykonany z lekkiego drewna topolowego i bardzo wytrzymałego drewna jesionowego. To gwarantuje optymalny stosunek masy własnej do odporności na brutalne traktowanie. Dodatkowo powierzchnia  nart została wykończona NANO TPU, dzięki czemu jest mniej podatna na ścieranie i zarysowania. Te deski zostaną z Tobą na długo.


Narty Atomic Redster X7 prezentują się bardzo efektownie, co jest zasługą nowego, granatowo-zielonego wzoru. To model unisex, dostępny w czterech długościach: 156 cm, 163 cm, 168 cm, 175 cm


Jeśli więc szukasz uniwersalnych nart do całodziennej jazdy po przygotowanym stoku, masz bardzo wysokie umiejętności, lubisz ryzykować, ale jednocześnie cenisz sobie wysoki komfort i precyzję prowadzenia, to Redster X7 będą dla Ciebie idealnym wyborem.


W naszym sklepie kupisz je w komplecie z wiązaniami FT 12 GW z innowacyjnym systemem GripWalk, ułatwiającym chodzenie w butach narciarskich.

SZEROKOŚĆ POD BUTEM 70mm

PROMIEŃ 15.2 dla długości 168cm

TECHNOLOGIE

POWER WOODCORE

Kombinacja twardego wytrzymałego drewna jesionowego i lekkiej elastycznej topoli. Zapewnia trwałość, stabilność i sportowy charakter niezbędne dla nart o wysokich osiągach odznaczając się jednocześnie doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

TITANIUM POWERED

Narty wykonane w tej technologii posiadają aż dwie warstwy laminatu umieszczone nad i pod drewnianym rdzeniem, oznacza to optymalny flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

ACTIVE CAMBER

Active camber zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy i ostre zakręty.

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.