Narty>VOLKL RACETIGER SC UVO YELLOW + VMOTION 12 GW 2022

Obniżka! Rabat - 32% VOLKL RACETIGER SC UVO YELLOW + VMOTION 10 GW 2022 Zobacz większe

VOLKL RACETIGER SC UVO YELLOW + VMOTION 12 GW 2022

2 099,00 zł brutto

-1 001,00 zł

3 100,00 zł


1 706,50 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach - 2199 zł.

Więcej szczegółów

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


VOLKL RACETIGER SC UVO + VMOTION 12 GW

Model 2021/2022


Volkl Racetiger SC UVO 3D: spełnienie marzeń slalomisty

Slalom to ta konkurencja, w której czujesz się najlepiej? Pora zrobić kolejny krok w stronę bycia ekspertem. Prezentujemy narty Volkl Racetiger SC UVO 3D: jeden z najpopularniejszych modeli slalomowych na rynku. To majstersztyk techniki o nowej geometrii wypełniony rozwiązaniami, które jeszcze do niedawna były wykorzystywane wyłącznie w Pucharze Świata.

Slalomówka, która sprawdzi się też w szerszych łukach

Charakterystyczną cechą narty Volkl Racetiger SC UVO jest to, że nie stawia ona narciarzowi wielkich ograniczeń. Choć została stworzona z myślą przede wszystkim o slalomie, to z powodzeniem można ją wykorzystywać także do freeridu czy jazdy gigantowej. Uniwersalność tego modelu zachwyca i pozwala wybrać go każdemu narciarzowi, który preferuje różne style. Z jednej strony narta fantastycznie zachowuje się w krótkich, dynamicznych skrętach, z drugiej jednak umożliwia rozwijanie bardzo wysokich prędkości z maksymalną stabilnością.

Technologia Tip Rocker

Dzięki lekko podniesieniu dziobowi narta jest bardziej przyjazna mniej doświadczonym użytkownikom. Wcale nie musisz być ekspertem, by cieszyć się możliwościami Volkl Racetiger SC UVO. Tip Rocker ułatwia wchodzenie w dynamiczne skręty nawet przy relatywnie niewielkiej prędkości. To świetny model dla narciarzy szlifujących technikę i chcących wejść na jeszcze wyższy poziom umiejętności.

Skuteczna redukcja wibracji

Podczas jazdy slalomowej najważniejsze jest zachowanie idealnego balansu ciała. Nie da się tego zrobić, jeśli narciarz odczuwa wszystkie nierówności na trasie. Dzięki technologii UVO to przestało być problemem. Firma Volkl opracowała nową definicję komfortu.

UVO 3D, czyli Ultimate Vibration Object 3D, to system tłumienia wibracji. Z testów inżynierów producenta wynika, że skuteczność tego rozwiązania sięga aż 30%. Jeśli masz wątpliwości, czy to rzeczywiście działa, to przyjrzyj się zawodnikom z Pucharu Świata jeżdżącym na sprzęcie Volkl. Oni korzystają z UVO 3D i osiągają z tego tytułu przewagę nad konkurencją. Idź ich śladem a na pewno się nie zawiedziesz!

Najwyższa jakość wykonania

Narty Volkl słyną z bezkompromisowej jakości. Nie wybiera się ich po to, żeby zaoszczędzić, ale by realnie podnieść swoją satysfakcję z jazdy. Model Racetiger SC UVO idealnie pasuje do tego wzorca. Narty zostały wykonane z doskonałych materiałów, o czym świadczy już sam rdzeń – stworzony z twardego, elastycznego drewna, dodatkowo wzmocniony warstwą Titanalu. Trzymając te deski gołym okiem widać, że mamy do czynienia z dziełem sztuki. To inwestycja na wiele sezonów. Wydaj pieniądze mądrze!


Na sezon 2018/2019 firma Volkl oferuje dwa bardzo efektowne malowania: czarne oraz żółte. W naszym sklepie kupisz te narty w komplecie z wiązaniami vMotion 3 kompatybilnymi z systemem GripWalk.

PARAMETRY TECHNICZNE

 TEREN

 Przygotowane stoki

 UŻYTKOWNICY

Zaawansowani

 DŁUGOŚĆI

155 cm 160 cm 165 cm 170 cm

 TALIOWANIE [MM]

123/70/103 123/70/103 123/70/103 123/70/103

 PROMIEŃ SKRĘTU

11.3 m 12.1 m 13.0 m 13.9 m

System UVO 3D

W tym roku wzbogacone nowym, pierwszym niezawodnie działającym w przestrzeni 3D tłumikiem drgań montowany na narcie - UVO - Ultimate Vibration Object ze zdolnością do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań.

TIP ROCKER

Zasada Rocker to nowy kanon w narciarstwie. W magicznym świecie śniegu pojawiła się koncepcja w konstrukcji nart, powodując jakościową zmianę narciarstwa, porównywalną do rewolucji jakiej dokonała narta carvingowa. Wykorzystując doświadczenie zdobyte w nartach free, wprowadzono do nart trasowych nowy profil - Rocker. Specjalnie adaptowana do nowego profilu geometria i konstrukcja narty pozwoliła na osiągnięcie niesamowitego efektu - łatwość skrętu narty krótkiej i stabilność, szczególnie przy dużych prędkościach, narty długiej.

Wstępne wygięcie dzioba i piętki narty skraca efektywną długość krawędzi dzięki czemu zainicjowanie skrętu jest łatwe i nie wymaga użycia siły. W miarę wzrostu prędkości, narty w skręcie są krawędziowane pod coraz większym kątem, dzięki czemu wydłuża się odcinek styku krawędzi ze śniegiem. Narta staje się stabilna i pewna w prowadzeniu. Poszerzona geometria w połączeniu z profilem Rocker znacznie ułatwia jazdę poza trasą. Narty nie przebijają się przez śnieg jak lodołamacz, ale dzięki podgiętym dziobom szybują nad nim lekko i sprawnie.

WŁAŚCIWOŚCI

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty.

POWER CONSTRUCTION

Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. To konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.

POWERED BY TITANIUM

Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

SPEEDWAAL

Racetiger Speedwall to narta powstała na bazie pucharowego doświadczenia konstruktorów Völkla. Zastosowano w niej najdoskonalszą i jedyną wykorzystywaną w Pucharze Świata konstrukcję typu sandwich. Ale to nie wszystko. Nowością jest technologia Speedwall - po raz pierwszy boki nart wykonane zostały z tworzywa, z którego robi się ślizgi. Po ich posmarowaniu zwiększa się prędkość przy ostrej jeździe na krawędziach. Narty Racetiger Speedwall wyposażono w nowe wiązania rMotion z płytą. Szata graficzna - identyczna z grafiką z Pucharu Świata - nałożona bezpośrednio na górną powierzchnię narty, wykonaną z titanalu.

Tradycyjny profil Full Camber, dwie warstwy Titanalu, najszybszy ślizg P-Tex 4500 i zawodnicza płyta World Cup pod wiązaniem.

Osadzenie krawędzi dodatkowo wzmocnione warstwą titanalu. 

GRIP WALK

Innowacyjny system w butach narciarskich jeszcze bardziej ułatwiający chodzenie. Teraz przemieszczanie się pomiędzy stokiem i parkingiem oraz restauracją będzie dużo łatwiejsze! Wiązania w powyższych nartach Volkl są kompatybilne z butami wyposażonymi w system Grip Walk.

PRZYGOTUJ SIĘ NA SZYBKĄ JAZDĘ ! ! !

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SKLEPEM VOELKL'A !!!
SPRAWDŹ PONIŻEJ !!!
LINK!
Kupując na naszej aukcji, możesz mieć pewność, że narty są pierwszego gatunku i pochodzą z OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCJI oraz posiadają GWARANCJĘ POLSKIEGO DYSTRYBUTORA!

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.