Narty>ATOMIC CLOUD 9 + M 10 GW 2021

Obniżka! Rabat - 26% ATOMIC CLOUD 9 + M 10 GW 2021 Zobacz większe

ATOMIC CLOUD 9 + M 10 GW 2021

1 549,00 zł brutto

-550,00 zł

2 099,00 zł


1 259,35 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


ATOMIC CLOUD 9 + M 10 GW

Atomic Cloud 9: doskonal swoją jazdę w wielkim stylu

Zasmakowałaś jazdy na nartach i wiesz już, że to będzie jedna z Twoich największych pasji. Czas więc dobrać sprzęt, który pozwoli Ci osiągnąć jeszcze wyższy poziom umiejętności technicznych. Mamy znakomitą propozycję. Narty Atomic Cloud 9 to model dedykowany zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym narciarkom, dla których najważniejszy jest wysoki komfort jazdy i zachowanie pełnej kontroli nad deskami.
Sportowa jazda nie musi być trudna

Atomic Cloud 9 to narty o dwóch obliczach. Z jednej strony należą do gamy rajdowych desek, z drugiej jednak możemy je śmiało polecić nawet początkującym narciarkom, które są na etapie doskonalenia jazdy. Wynika z tego bardzo konkretna korzyść. Inwestując w te narty masz pewność, że posłużą Ci długo, nawet wtedy, gdy już osiągniesz poziom ekspercki.
Cloud 9 idealnie sprawdzają się na dobrze przygotowanych trasach. Są świetnym wyborem do giganta, dlatego z pewnością spodobają się fankom szybkiej jazdy na krawędzi. Jednocześnie deski zapewniają bardzo wysoki poziom kontroli, co jest zasługą technologii Servotec Light – w dosłownym tłumaczeniu chodzi tutaj o „wspomaganie prowadzenia”. Te narty zawsze pojadą dokładnie tam, gdzie chcesz.
Niska masa połączona z wyjątkową wytrzymałością

Na komfort jazdy wpływa nie tylko taliowanie czy flex nart, ale także ich konstrukcja. W Cloud 9 Atomic zastosował rdzeń z drewna topolowego – bardzo elastycznego, a jednocześnie lekkiego i odpornego na uszkodzenia. Dzięki temu deski w wariancie 157 cm ważą tylko 2498 g.
Konstrukcję nart uzupełnia wkładka z tytanu, poprawiająca flex poprzeczny, gwarantująca świetne tłumienie drgań oraz stabilność zarówno w skręcie, jak i podczas jazdy na wprost.
Powierzchnia desek została wykończona powłoką Structured Topsheet, chroniącą deski przed zniszczeniem czy zarysowaniem.
Świetny design

Komfort, bezpieczeństwo i przyjemność to jedno, ale nie oszukujmy się: na stoku trzeba też „jakoś” wyglądać. Dlatego firma Atomic poświęciła dużo uwagi estetyce swoich nart. Model Cloud 9 z pewnością przypadnie do gustu narciarkom, które stawiają na elegancję. Czarne malowanie uzupełnione białymi detalami robi świetne wrażenie i ma uniwersalny charakter – takie narty pasują do spodni i kurtki w praktycznie dowolnym kolorze.

------------------------------------------------------

TECHNOLOGIE

SERVOTEC LIGHT

Servotec Light to nieco odchudzona technologia Servotec, lżejsza i mniej usztywniająca nartę. Wyżłobienie Servotec biegnące od przedniej części wiązań i wypełnione jest wkładką elastomerową aby zapewnić niestamowite tłumienie drgań i stabilność podczas jazdy. Ta nowa, innowacyjna technologia zaczerpnięta została z Puchru Świata. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ‘Servolenkung’ oznaczającego wspomaganie kierownicy. Z Servotec Light narty są jeszcze szybsze, poprawia się ich sterowność i szybkość reakcji. Wspomagają prowadzenie nart przy dużych prędkościach oraz zwrotność w zakrętach, jak sprawnie działający układ kierowniczy w autach sportowych.

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

PISTE ROCKER

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.