Narty>ATOMIC CLOUD 11 + M 10 GW 2021

Obniżka! Rabat - 28% ATOMIC CLOUD 11 + M 10 GW 2021 Zobacz większe

ATOMIC CLOUD 11 + M 10 GW 2021

1 799,00 zł brutto

-700,00 zł

2 499,00 zł


1 462,60 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


ATOMIC CLOUD 11 + M 10 GW

 

Atomic Cloud 11: pierwszy wybór zaawansowanych narciarek

Prezentujemy narty Atomic Cloud 11: jeden z najpopularniejszych modeli wśród damskiej części narciarskiej społeczności. Te deski wyróżniają się nie tylko bardzo efektownym wyglądem. Zostały zaprojektowane z myślą o wymagających narciarkach, które już osiągnęły bardzo wysoki poziom techniczny, ale wciąż chcą doskonalić swoje umiejętności.
Świetna propozycja dla fanek giganta

Narty Atomic Cloud 11 idealnie nadają się do wykonywania długich, efektownych skrętów, zwłaszcza na krawędzi. Ich konstrukcja gwarantuje świetną stabilność i pełne bezpieczeństwo, co ma duże znaczenie na zatłoczonych stokach. W tych deskach znajdziemy technologie rodem z modeli wyczynowych, w tym innowacyjny system Atomic Servotec Light.
Servotec, czyli „wspomaganie prowadzenia”, umożliwia utrzymanie kontroli nad nartami w dosłownie każdej sytuacji. Deski zachowują się bardzo przewidywalnie, natychmiast reagują na polecenia narciarki i w 100% oddają jej intencje.
Rdzeń Light Woodcore

Innowacyjna technologia rdzenia, do którego budowy użyto drewna topolowego i tytanowej wkładki, ma bezpośrednie przełożenie na stabilność i wytrzymałość nart. Jazda na tych deskach jest czystą przyjemnością, bez względu na to, czy stok jest idealnie przygotowany, czy może pojawiły się już na nim muldy i lodowe odcinki.
Jednocześnie narty zachowują bardzo niską masę własną – w wariancie 161 cm ważą zaledwie 2502 g. Są zatem doskonałym wyborem dla filigranowych narciarek, które nie chcą się siłować z nartą i oczekują maksymalnego komfortu nawet podczas całodziennej jazdy.
Full Sidewall

To kolejna technologia, którą firma Atomic stosuje w topowych modelach swoich nart. Cloud 11 posiadają sidewall na całej długości, co przekłada się na jeszcze większą precyzję sterowania. Są to deski o typowo gigantowej charakterystyce, fantastycznie sprawdzające się podczas dynamicznej, sportowej jazdy na pełnej krawędzi. Kochasz prędkość? Trudno o lepszą propozycję!
Elegancki wygląd

To nieprawda, że narty mają tylko dobrze jeździć. Muszą też świetnie wyglądać. Wybierając model Atomic Cloud 11 masz pewność, że będziesz się wyróżniać na stoku i zyskasz podziw innych narciarzy. Bardzo efektowny, ale jednocześnie elegancki wzór w białej kolorystyce z czarnymi detalami jest na tyle uniwersalny, że bez trudu dopasujesz do niego pozostałe elementy garderoby.
Austriacka jakość

Narty Atomic Cloud 11 to nasza propozycja dla narciarek, które chcą dobrze zainwestować pieniądze i zyskać sprzęt na wiele sezonów. Wyjątkowo trwała konstrukcja została uzupełniona wierzchnią powłoką Structured Topsheet, która chroni perforację przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

W naszym sklepie zamówisz te narty wraz z najnowszą wersją wiązań M 10 GW, wykorzystujących technologię GripWalk. Jej zadaniem jest ułatwienie Ci chodzenia w butach narciarskich, np. z parkingu do wyciągu czy ze stoku do hotelu.

 

PARAMETRY TECHNICZNE
TEREN
 Dobrze przygotowane stoki
UŻYTKOWNICY
Średnio-zaawansowani / Zaawansowani
DŁUGOŚĆ
143 cm 150 cm 157 cm 164 cm
TALIOWANIE[MM]
109/73/95.5 111/73/97.5 113/73/99.5 115/73/101.5
PROMIEŃ SKRĘTU
13.5 m 14.1 m 14.7 m 15.3 m

 

------------------------------------------------------

TECHNOLOGIE

SERVOTEC LIGHT

Servotec Light to nieco odchudzona technologia Servotec, lżejsza i mniej usztywniająca nartę. Wyżłobienie Servotec biegnące od przedniej części wiązań i wypełnione jest wkładką elastomerową aby zapewnić niestamowite tłumienie drgań i stabilność podczas jazdy. Ta nowa, innowacyjna technologia zaczerpnięta została z Puchru Świata. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ‘Servolenkung’ oznaczającego wspomaganie kierownicy. Z Servotec Light narty są jeszcze szybsze, poprawia się ich sterowność i szybkość reakcji. Wspomagają prowadzenie nart przy dużych prędkościach oraz zwrotność w zakrętach, jak sprawnie działający układ kierowniczy w autach sportowych.

 

 

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

 

 

ACTIVE CAMBER

Active camber zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy i ostre zakręty.

 

LIGHT WOODCORE

Nowa konstrukcja nart oparta na lekkim rdzeniu z drewna topolowego. Pozwala zredukować wagę nart bez utraty ich stabilności i właściwości amortyzacyjnych.

 

 

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

 

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

 

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.