Narty>ATOMIC REDSTER X5 + FT 11 GW 2019

Obniżka! Rabat - 45% ATOMIC REDSTER X5 + FT 11 GW 2019 Zobacz większe

ATOMIC REDSTER X5 + FT 11 GW 2019

1 099,00 zł brutto

-900,00 zł

1 999,00 zł


1 099,00 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


ATOMIC REDSTER X5 + FT 11 GW

MODEL 2018/2019

Atomic Redster X5: dla początkujących narciarzy z wyczynowymi aspiracjami
Czas na kolejny krok do przodu. Twoje umiejętności są coraz wyższe, kusi Cię prędkość i chcesz zasmakować jazdy na krawędzi, jednocześnie zachowując pełną kontrolę i gwarantując sobie bezpieczeństwo. Nasza propozycja dla Ciebie to najnowszy model nart Atomic Redster X5. Choć producent określa je mianem desek dla początkujących, to z pewnością przypadną one do gustu także zaawansowanym narciarzom.

Wyczynowy charakter połączony z łatwym prowadzeniem
Narty Atomic Redster X5 to model, który powinni poważnie wziąć pod uwagę narciarze chcący szybko poprawić swoją technikę i osiągnąć poziom mistrzowski. W unikalny sposób łączą tolerancję dla prostych błędów z fantastycznymi możliwościami do tej pory zarezerwowanymi tylko dla desek z kategorii race.
Narty są przeznaczone do jazdy po dobrze przygotowanych stokach, jednak dzięki elastycznemu i wyjątkowo wytrzymałemu rdzeniowi nieźle radzą sobie także na lodzie i muldach, gwarantując wysoki komfort jazdy. Przede wszystkim polecamy je narciarzom, którzy lubią zarówno dynamiczne, krótkie skręty slalomowe, jak i efektowne łuki gigantowe. To prawdopodobnie najbardziej wszechstronny model w aktualnej gamie Atomica.

Technologie rodem z Pucharu Świata
Zawsze marzyłeś, żeby zjeżdżać tak, jak to robią czołowi zawodnicy? Wcale nie musisz wydawać majątku na narty z najwyższej półki, które stawiałyby Ci poważne wymagania. Zbliżoną frajdę zapewni Ci model Atomic Redster X5. Narty zostały wyposażone w rewolucyjne technologie, które od lat są już obecne w zawodach rangi FIS.
Jedną z nich jest Full Sidewall. Dzięki pełnemu sidewallowi biegnącemu od dziobu do ogona, narta zachowuje się bardzo stabilnie w skrętach i podczas jazdy na wprost, pokornie poddając się Twojej kontroli.
Warto podkreślić, że w tych nartach nie znajdziemy rockera. Technologia Active Camber jest „świętym Graalem” doświadczonych narciarzy o wysokich umiejętnościach, którzy nie muszą już korzystać z żadnego wspomagania i chcą się cieszyć pełną swobodą podczas ostrego krawędziowania.

Zainwestuj w jakość
Dobrze wiemy, że zakup nowych nart dobrej klasy wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego zachęcamy: nie kupuj byle czego. Deski Atomic od lat słyną z najwyższej jakości i dokładnie tak samo jest z modelem Redster X5. Rdzeń nart został wykonany z drewna jesionowego i topolowego, co z jednej strony gwarantuje doskonałą wytrzymałość, a z drugiej umożliwiło zachowanie niskiej masy.
Wierzchnia warstwa nart została pokryta NANO TPU – dzięki temu masz pewność, że nawet po intensywnym sezonie deski dalej będą wyglądać świetnie i po konserwacji będą przygotowane do wypadów na stok w kolejnych latach.

Narty Atomic Redster X5 są dostępne w pięciu długościach: 149 cm, 156 cm, 163 cm, 170 cm, 177 cm.
Bardzo efektowne i uniwersalne malowanie przypadnie do gustu zarówno narciarkom, jak i narciarzom. W naszym sklepie zamówisz te deski wraz z wiązaniami FT 11 GW wyposażonymi w technologię GripWalk, która znacznie ułatwia chodzenie w butach narciarskich.

------------------------------------------------------

TECHNOLOGIE

POWER WOODCORE

Kombinacja twardego wytrzymałego drewna jesionowego i lekkiej elastycznej topoli. Zapewnia trwałość, stabilność i sportowy charakter niezbędne dla nart o wysokich osiągach odznaczając się jednocześnie doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

TITANIUM POWERED

Narty wykonane w tej technologii posiadają aż dwie warstwy laminatu umieszczone nad i pod drewnianym rdzeniem, oznacza to optymalny flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

ACTIVE CAMBER

Active camber zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy i ostre zakręty.

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.