Narty>SALOMON S/RACE SHOT SL + Z12 2019

Obniżka! Rabat - 50% SALOMON S/RACE SHOT SL + Z12 2019 Zobacz większe

SALOMON S/RACE SHOT SL + Z12 2019

1 599,00 zł brutto

-1 600,00 zł

3 199,00 zł


1 300,00 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


SALOMON S/RACE SHOT SL

MODEL: 2018/2019

Salomon S/Race Shot SL: do bardzo szybkiej jazdy na dobrze przygotowanych trasach
Narty przeznaczone do szybkiej jazdy wcale nie muszą być bezlitosne dla użytkownika. Poznaj model Salomon S/Race Shot SL w wersji na 2019 rok, w którym producent umieścił swoje najbardziej zaawansowane technologie. To połączenie sportowych osiągów z wyjątkowym komfortem i precyzją prowadzenia. Fantastyczny wybór dla slalomistów!

Technologia Edge Amplifier
Ta technologia jest jednym z największych atutów nowej gamy nart Salomona. Gwarantuje ona 100% przenoszenie sił na krawędź narty, dzięki czemu użytkownik może rozwijać maksymalne prędkości, a jednocześnie zachować pełną kontrolę nad skrętami. Krawędź trzyma tak dobrze, że naprawdę można odnieść wrażenie, iż tych desek nie da się wyprowadzić z równowagi. Musisz tego w końcu spróbować!

Idealne do slalomu
Salomon S/Race Shot SL to narta typowo slalomowa, z krótkim skrętem i skróconymi dziobami. Idealnie przylega do podłoża, dając Ci poczucie bezpieczeństwa i niesamowity fun z wchodzenia w zakręty. Jazda jest niezwykle płynna, nawet wtedy, gdy przekraczasz granice rozsądnej prędkości. To znakomity model dla wszystkich zaawansowanych narciarzy, którzy chcą udoskonalić technikę carvingu i zostać ekspertami od slalomu.

Większa prędkość? Proszę bardzo!
Wciąż można się spotkać z opinią, że narty slalomowe nie pozwalają bić rekordów prędkości. To zbyt duże uproszczenie. Owszem, slalomówki nigdy nie będą tak szybkie jak gigantówki, jednak model Salomon S/Race Shot SL udowadnia, że możliwe jest połączenie obu tych filozofii.
Prezentowane narty są niebywale szybkie, w czym główna zasługa innowacyjnej konstrukcji z drewnianym rdzeniem pokrytym dwiema warstwami tytanu i wyczynowym ślizgiem. Wpłynęło to na usztywnienie narty i umożliwiło jeszcze dynamiczniejsze krawędziowanie. Technologia Full Sidewall także przyczynia się do poprawy właściwości carvingowych tego modelu, a także poprawia stabilność w szybkich zakrętach.
Nie bez znaczenia jest także niska masa narty. Dzięki temu nie musisz się tak męczyć podczas zmiany kierunku jazdy, zachowujesz więcej sił na całodzienną jazdę, a wieczorem nie masz poczucia, że Twoje nogi są skrajnie wyeksploatowane.

Trwałość na najwyższym poziomie
Wybierając te narty masz pewność, że postawiłeś na sprawdzonego konia. Legendarna jakość marki Salomon jest tutaj widoczna w każdym szczególe. Bardzo mocna konstrukcja, specjalna wersja wzmocnionego laminatu, osłony na dziobie i ogonie – wszystko to gwarantuje wielosezonowe użytkowanie, nawet w sytuacji, gdy nie zamierzasz się patyczkować ze swoimi deskami.

Narty Salomon S/Race Shot SL to model unisex, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W wersji na 2019 rok producent zaproponował efektowne, niebieskie malowanie. W naszym sklepie kupisz te narty w komplecie z lekkimi i bardzo precyzyjnymi wiązaniami X12 TL.Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.