Narty>VOLKL RTM 84 + IPT WR XL 12 GW 2019

Obniżka! Rabat - 42% VOLKL RTM 84 + IPT WR XL 12 GW 2019 Zobacz większe

VOLKL RTM 84 + IPT WR XL 12 GW 2019

2 199,00 zł brutto

-1 600,00 zł

3 799,00 zł


2 199,00 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


VOLKL RTM 84 + IPT WR XL 12 GW

MODEL 2018/2019

 

Volkl RTM 84: sportowe wrażenia w formule all mountain

Dobrze jest wiedzieć, że bez względu na warunki ma się pełną kontrolę nad nartami. Taką pewność zagwarantują Ci deski Volkl RTM 84. Stworzone do jazdy zarówno po dobrze przygotowanym stoku, jak i poza trasą, oferują fantastyczną precyzję prowadzenia i maksymalny fun. To prawdopodobnie najbardziej sportowe narty spośród wszystkich modeli all mountain dostępnych na rynku.

3D.Ridge

To technologia, która wyznacza nowy standard dla gamy topowych modeli firmy Volkl. 3D.Ridge jest unikalną konstrukcją, w której zastosowano drewniany rdzeń pokryty trójwymiarowym karbonem. Dodatkowo na środku narty rdzeń wypełnia cały jej przekrój. Im dalej od wiązania, tym większy udział warstwy karbonowej. Takie rozwiązanie gwarantuje niesamowitą elastyczność nart, doskonałe trzymanie oraz optymalny rozkład flexu na całej długości.

Jednocześnie narty są niezwykle lekkie (najlżejsze na świecie w kategorii all mountain), co docenisz po całym dniu jazdy. Nie obawiaj się również o ich wytrzymałość. Karbon chroni konstrukcję przed uszkodzeniem nawet w czasie skrajnie agresywnej jazdy w trudnych warunkach.

Konstrukcja 3D.Glass to z kolei gwarancja ogromnej trwałości desek. Jeśli preferujesz ostry styl jazdy i nie masz zamiaru chuchać i dmuchać na swoje deski, to zdecydowanie możemy Ci polecić właśnie ten model.

Drgania nie są już problemem

W nartach tej klasy oczywiście nie mogło zabraknąć kultowego już systemu UVO. Jego zadaniem jest tłumienie drgań, co przekłada się na wyższy komfort narciarza i większą precyzję prowadzenia nart w dynamicznych skrętach. Skuteczność tłumienia wynosi aż 30%. Nic dziwnego, że z tego systemu od lat korzystają zawodnicy Pucharu Świata.

Trudne warunki? Nie pękaj!

Od nart all mountain oczekuje się przede wszystkim niezawodności na każdej trasie: bez względu na to, jak została przygotowana. Model Volkl RTM 84 spełni oczekiwania narciarzy, którzy na co dzień preferują agresywny carving, ale okazjonalnie lubią też wyskoczyć w miękki śnieg czy pobawić się na muldach.

To jedne z nielicznych desek oferujących tak dużą uniwersalność. W każdych warunkach zapewniają wysoki poziom komfortu, precyzji i bezpieczeństwa. Jeśli więc nie możesz sobie pozwolić na posiadanie kilku modeli do różnych zastosowań, wybierz RTM 84.

Wyznaczają standardy

Volkl RTM 84 są uznawane przez ekspertów za najlepsze narty all mountain na świecie. Potwierdza to najwyższa ocena w testach NTN, a także bardzo pozytywne recenzje dotychczasowych użytkowników.

Szczególnie chwalona jest nowa konstrukcja wiązania Wideride XL, które wyróżnia się aż o 40% większą szerokością w porównaniu do konkurencyjnych technologii oraz bezpośrednim mocowaniem do narty w szynach montażowych. Efekt? Niezwykła precyzja, którą docenisz zwłaszcza podczas dynamicznego carvingowania.

TECHNOLOGIE:

System UVO

W tym roku wzbogacone nowym, pierwszym niezawodnie działającym w przestrzeni 3D tłumikiem drgań montowany na narcie - UVO - Ultimate Vibration Object ze zdolnością do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań.

TIP & TAIL ROCKER

Lekko podniesiony dziób i piętka narty (Tip & Tail - Rocker) ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę, pełną prędkości, przy pewnym trzymaniu krawędzi. Połączenie klasycznego profilu narty z nowoczesnym Rockerem pozwala dobierać narty o około 10 cm dłuższe od dotychczasowych nart carvingowych, przy zachowaniu skrętności narty krótkiej i stabilności narty długiej.

Dla dobrze i bardzo dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras, systematycznie podnoszących swoje umiejętności w technice jazdy.

POWERED BY STEEL

Warstwa stali w rdzeniu narty. Dodaje narcie sprężystość. Zapewnia maksymalną dynamikę jazdy.

3D.RIDGE

Ekstremalnie efektywna, ale i efektowna konstrukcja nart. Symbol współczesnej filozofii nart VÖELKLA. Ultracienka, trójwymiarowa i karbonowa konstrukcja z rdzeniem drewnianym. Na środku narty, w strefie wiązania, gdzie narta przenosi największe siły, drewniany rdzeń, wsparty ścianką boczną Sidewall.

Dzięki zwiększonej sztywności poprzecznej zwiększamy manewrowość nart, wynikającą z błyskawicznej reakcji na impulsy, którymi narciarz steruje nartami. Ich dynamikę można porównać do lekkich samochodów sportowych z silnikami o dużych mocach!

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SKLEPEM VOELKL'A !!!

SPRAWDŹ PONIŻEJ !!!

LINK!

Kupując na naszej aukcji, możesz mieć pewność,
że narty są pierwszego gatunku i pochodzą z 
OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCJI oraz 
posiadają GWARANCJĘ POLSKIEGO 
DYSTRYBUTORA

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.