Narty>SALOMON S/RACE RUSH SL + X 14 TL 2020

Promocja! Promocja Rabat - 45% SALOMON S/RACE RUSH SL + X 12 TL 2019 Zobacz większe Promocja!

SALOMON S/RACE RUSH SL + X 14 TL 2020

2 099,00 zł brutto

-1 700,00 zł

3 799,00 zł


1 706,50 zł netto

Kod producenta: L40879400+

Kod EAN: 160cm - 889645667829

Więcej szczegółów

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


SALOMON S/RACE RUSH SL

Salomon S/Race Rush SL: jedź najszybciej, jak tylko potrafisz!
Prezentujemy najnowszy model nart Salomon S/Race Rush SL z wiązaniami X14 TL, w bardzo efektownej wersji kolorystycznej na 2019 rok. To niesamowicie szybkie deski przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią slalomową jazdę z dużą prędkością i chcą zachować pełną kontrolę nad skrętami.


Technologia Edge Amplifier
Edge Amplifier to innowacyjna technologia firmy Salomon zarezerwowana dla topowych, wyczynowych modeli producenta. Umożliwia ona jeszcze lepsze kontrolowanie krawędzi nart, co z kolei pozwala wycinać dynamiczniejsze i odważniejsze skręty bez nadmiernego wysiłku. Idealne czucie podłoża przyda Ci się w każdej sytuacji, zwłaszcza podczas jazdy ze znaczną prędkością i na stoku o dużym nachyleniu.


Full Sandwich Sidewall
Ściana boczna nart Salomon S/Race Rush SL została w całości wykonana z ABS, co przełożyło się na znaczną poprawę właściwości jezdnych. Narty są piekielnie szybkie i precyzyjne w sterowaniu, zachowują ścisły kontakt z podłożem bez względu na to, czy jedziesz po idealnie gładkiej trasie, lodzie czy miękkim śniegu.


Double Ti Laminate
Wszyscy narciarze wiedzą, że konstrukcja rdzenia ma decydujący wpływ na charakterystykę nart. Salomon nie poszedł na żadne kompromisy i przygotował deski o sportowych osiągach, dla prawdziwych wymiataczy. To zasługa m.in. podwójnej warstwy tytanu okalającego rdzeń. Narty są bardzo twarde, ale jednocześnie dostatecznie elastyczne, by zapewnić Ci bezpieczeństwo i komfort podczas ostrego krawędziowania. Doskonała reaktywność, skrętność, stabilność – to kluczowe cechy tego modelu.


Tip Protector i Tail Protector
Sportowe narty potrafią się bardzo szybko zużywać, a Ty przecież nie chcesz wymieniać desek co sezon. Tym razem zainwestuj więc w model Salomon S/Race Rush SL z innowacyjnym systemem ochraniaczy dziobu i ogona. Nie ma szans, aby konstrukcja rozwarstwiła się nawet przy brutalnym traktowaniu. Przestań więc się ograniczać i jedź dokładnie tak, jak chcesz, bez oglądania się na kondycję nart.


Niska masa
Prezentowane narty należą do najlżejszych w swojej kategorii. Masa modelu o długości 160 cm wynosi tylko 2230 g. To świetna informacja dla narciarzy, którzy nie lubią przerywać zabawy i chcą spędzać na stoku całe dnie, bez uczucia zmęczenia i bólu nóg.


Wybierz wariant, który najlepiej pasuje do Twojego stylu jazdy oraz warunków fizycznych. W naszym sklepie kupisz te narty w komplecie z wiązaniami X14 TL, które gwarantują perfekcyjne przenoszenie obciążeń i poprawiają reaktywność desek.Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.