VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL UVO +rMOTION2 12 2017

Nowy produkt

Narty slalomowe.

Więcej szczegółów

-1 500,00 pln

3 799,00 pln

2 299,00 pln

3 Przedmioty Produkt dostępny w magazynie

Ostatnie egzemplarze!

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL UVO

+

WIĄZANIA rMOTION2 12.0 D

Model 2016/2017

Narty stworzone z myślą o zjazdach slalomowych

Narty volkl racetiger speedwall sl uvo to narty adresowane głównie do wielbicieli narciarstwa slalomowego. Warto zwrócić szczególną uwagę na model VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL UVO +rMOTION2 12 2017 pochodzący z kolekcji 2016/2017. Narty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Nie dziwimy się – model ten zwycięsko przeszedł test austriackiego World Ski Test, w ten sposób doceniono precyzję i najwyższą jakość wykonania nart.

Nieprzeciętne parametry jazdy nartami volkl racetiger speedwall sl uvo osiągnięto m.in. dzięki systemowi UVO – świetnie blokującemu typowe dla jazdy drgania oraz systemowi Rocker. W ten sposób adaptowano technikę typową dla narciarstwa w stylu free do narciarstwa trasowego. Odpowiednia geometria narty pozwala na łatwą jazdę skrętami, poprzez stabilizację pracy nart, nawet przy dużych prędkościach. Dzioby i piętki nart pozwalają łatwo wchodzić w skręt, co nie wymaga niemal w ogóle użycia siły. Narty volkl racetiger speedwall sl uvo są stabilne i pewne w prowadzeniu.

Nowoczesne i komfortowe - narty volkl racetiger speedwall sl uvo

Narty volkl racetiger speedwall sl uvo bazują również na tzw. wewnętrznym sidewallu, który ze względu na większe obciążenia skonstruowano z twardszego drewna. Powoduje to odciążenie środkowej części rdzenie narty, którą można było z kolei wykonać z lżejszego gatunku drewna i dzięki temu udało się osiągnąć kolejny atut tego modelu nart – mniej ważą. Kolejny plus nart volkl racetiger speedwall sl uvo to zastosowanie elementów typowych dla narciarstwa sportowego. Dynamiczna, a nawet agresywna jazda jest umożliwiona dzięki tzw. „sandwichowi” (kolejne warstwy materiału nakładane są jedna na drugą, natomiast wiązania montowane są bezpośrednio albo poprzez płytę).

Narty volkl racetiger speedwall sl uvo posiadają dwie warstwy titanalu, które zainstalowano w rdzeniu narty. Dzięki temu zwiększona została stabilność, sztywność, a co za tym idzie również możliwości w zakresie efektywnego tłumienia drgań, które dokuczają narciarzom preferującym aktywną i dynamiczną jazdę, czyli przy dużych prędkościach. Model wyposażono również w nowe wiązania rMotion z płytą – a to tylko niektóre z wielu ich atutów. Narty volkl racetiger speedwall sl uvo powstały dzięki doświadczeniu konstruktorów pracujących dla sportowców biorących udział w zawodach pucharowych.

TALIOWANIE 120-68-101 (150-160); 123-68-104 (165-170)
DŁUGOŚĆ 150cm 155 cm 160cm 165cm 170cm
PROMIEŃ 11,1 m 11,9 m 12,7 m 12,7 m 13,7 m

System UVO

W tym roku wzbogacone nowym, pierwszym niezawodnie działającym w przestrzeni 3D tłumikiem drgań montowany na narcie - UVO - Ultimate Vibration Object ze zdolnością do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań.

TIP ROCKER

Zasada Rocker to nowy kanon w narciarstwie. W magicznym świecie śniegu pojawiła się koncepcja w konstrukcji nart, powodując jakościową zmianę narciarstwa, porównywalną do rewolucji jakiej dokonała narta carvingowa. Wykorzystując doświadczenie zdobyte w nartach free, wprowadzono do nart trasowych nowy profil - Rocker. Specjalnie adaptowana do nowego profilu geometria i konstrukcja narty pozwoliła na osiągnięcie niesamowitego efektu - łatwość skrętu narty krótkiej i stabilność, szczególnie przy dużych prędkościach, narty długiej.

Wstępne wygięcie dzioba i piętki narty skraca efektywną długość krawędzi dzięki czemu zainicjowanie skrętu jest łatwe i nie wymaga użycia siły. W miarę wzrostu prędkości, narty w skręcie są krawędziowane pod coraz większym kątem, dzięki czemu wydłuża się odcinek styku krawędzi ze śniegiem. Narta staje się stabilna i pewna w prowadzeniu. Poszerzona geometria w połączeniu z profilem Rocker znacznie ułatwia jazdę poza trasą. Narty nie przebijają się przez śnieg jak lodołamacz, ale dzięki podgiętym dziobom szybują nad nim lekko i sprawnie.

WŁAŚCIWOŚCI

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty.

POWER CONSTRUCTION

Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. To konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.

POWERED BY TITANIUM

Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

SPEEDWAAL

Racetiger Speedwall to narta powstała na bazie pucharowego doświadczenia konstruktorów Völkla. Zastosowano w niej najdoskonalszą i jedyną wykorzystywaną w Pucharze Świata konstrukcję typu sandwich. Ale to nie wszystko. Nowością jest technologia Speedwall - po raz pierwszy boki nart wykonane zostały z tworzywa, z którego robi się ślizgi. Po ich posmarowaniu zwiększa się prędkość przy ostrej jeździe na krawędziach. Narty Racetiger Speedwall wyposażono w nowe wiązania rMotion z płytą. Szata graficzna - identyczna z grafiką z Pucharu Świata - nałożona bezpośrednio na górną powierzchnię narty, wykonaną z titanalu.

Tradycyjny profil Full Camber, dwie warstwy Titanalu, najszybszy ślizg P-Tex 4500 i zawodnicza płyta World Cup pod wiązaniem.

Osadzenie krawędzi dodatkowo wzmocnione warstwą titanalu. 

PRZYGOTUJ SIĘ NA SZYBKĄ JAZDĘ ! ! !

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SKLEPEM VOELKL'A !!!
SPRAWDŹ PONIŻEJ !!!
LINK!
Kupując na naszej aukcji, możesz mieć pewność, że narty są pierwszego gatunku i pochodzą z OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCJI oraz posiadają GWARANCJĘ POLSKIEGO DYSTRYBUTORA!

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl