Narty>Narty dla dzieci i juniorskie

Filtr produktów

Włączone filtry:
Producent
Długość nart:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Narty dla dzieci i juniorskie

Narty dla dzieci – czyli frajda w ferie gwarantowana

Mniejsze, lżejsze, aczkolwiek solidnie wykonane narty dla dziecka nie są nowością na rynku. Od wielu lat tworzone są narty dla najmłodszych, za których produkcją stoją mniejsze jak i światowej sławy firmy takie jak: Head, Salomon, Atomic, Volkl czy Rossignol. Firmy sportowe opracowały najbardziej odpowiednie narty dla najmłodszych, a także dla trochę starszych dzieci, dbając o ich bezpieczeństwo oraz wygodę podczas zimowych przygód. Stąd narty dla dzieci i narty juniorskie napotykane w sklepach narciarskich są już nie tylko małe, zgrabne – bowiem są także dostępne we wielu wzorach, kolorach, często z przeróżnymi motywami z gier czy bajek. Co więcej, podczas etapów produkcji stworzono akcesoria dla dzieci, które nadal są lekkie, ale i bardzo wytrzymałe – jak mocne kije narciarskie, zabezpieczające głowy kaski narciarskie o wielu motywach oraz chroniące oczy gogle narciarskie. Wspomniane marki poza nartami dziecięcymi prowadzą odzież, która nie tylko szczelnie chroni przed zimnem, ale i amortyzuje wszelkie upadki oraz zapewnia najwyższe poczucie komfortu podczas spokojnych przejażdżek oraz zabaw czy wyścigów na stoku. Już nie trzeba się bać, że dziecko zrobi sobie krzywdę, z tego powodu odmawiając wycieczek na narty i niszcząc marzenia swojej pociechy. Zabezpieczenia w nartach dla najmłodszych oraz osprzęt do nich, i kapka oczywistej ostrożności, daje pewność – że wszelkie upadki nie będą związane z kontuzjami czy poważnymi obrażeniami. Nie trzeba już dłużej bać się takich wycieczek, a czas spędzany aktywnie jest o wiele zdrowszy niż inne formy zimowego odpoczynku od szkoły oraz pracy. Oczywiście zdrowy rozsądek i ostrożność są także niezbędnym elementem bezpiecznego narciarstwa.

Jak dobrać narty dla dziecka do wzrostu w zaledwie kilka chwil?

Jednym z najlepszych sposobów sprawdzenia, jaka długość nart będzie najbardziej odpowiednia dla dziecka, jest postawienie nart obok niego i sprawdzenie dokąd one sięgają. Dla przykładu: jeśli szukamy nart juniorskich 140 cm, wtem czubki nart powinny znajdować się między klatką piersiową a brodą. To samo dzieje się w przypadku i niższego, i wyższego dziecka. Jest to najbardziej optymalna długość, wspomagająca nie tylko wygodę w poruszaniu się, ale również zapewniająca większe bezpieczeństwo poprzez łatwiejsze operowanie nartami. Kupując narty przez Internet i nie mając możliwości fizycznej przymiarki, można dziecko postawić przy ścianie i zmierzyć – jednak pamiętając o operowaniu wysokością od klatki piersiowej do brody.

Ceny nart dla dzieci a topowe firmy

Na rynku obecnych jest wiele zaufanych firm zajmujących się sprzedażą nart juniorskich. Jedną z najbardziej popularnych w kręgach nie tylko narciarskich, bo i ogólnie sportowych jest firma Salomon, która wywodzi się z Francji i słynie z wieloletniego doświadczenia. Narty juniorskie Salomon jak mogłoby się wydawać, nie kosztują aż tak wiele. Wydawałoby się, iż bliższe Polsce korzenie ma firma Head, bowiem ta amerykańsko-holenderska marka, której narty i inne sportowe artykuły można dojrzeć na olimpiadach sportowych – posiada smaczek lubiany przez polaków, czyli istnie amerykański styl i prestiż. Narty juniorskie Head występują w cenach przyjaznych portfelowi. Warto także wspomnieć, iż Austria, jako kraj kojarzony ze skokami narciarskimi nie tylko posiada wiele szczytów i skoczni narciarskich, bowiem produkuje również narty dla dzieci i dorosłych. Firma Atomic z górskimi klimatami cechuje się wysoką jakością produktów i wyjątkowo miłą dla oka kolorystyką sprzętu. Narty juniorskie Atomic są jednymi z tańszych, wśród tych najlepszych producentów na rynku, a na ich zakup może pozwolić sobie każda rodzina. Kolejny znany, nawet wśród osób, które nie interesują się bardzo narciarstwem, producent, to niemiecka firma Volkl. Jej popularność nie bierze się znikąd, bowiem sprzęt tej marki jest wybierany przez doświadczonych sportowców oraz pasjonatów. Narty juniorskie Volkl trzymają się na zaskakująco niskim poziomie cenowym, czego nie można od tak pominąć. Kolejną firmą z Francji, konkurencyjną do interesująco brzmiącego Salomon – jest Rossignol. Poza gwarancją zadowolenia oraz szeroką dostępnością, posiada wyjątkowe szaty graficzne. Narty juniorskie Rossignol są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz stanowią światową czołówkę producentów sprzętu narciarskiego zarówno dla dzieci jak i dorosłych.