Buty narciarskie>Buty narciarskie Atomic

Filtr produktów

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 22 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 22 produktów
Buty narciarskie Atomic

Buty narciarskie atomic - osprzęt najwyższej jakości dla początkujących, zaawansowanych, jak i juniorów

Atomic buty narciarskie to sprzęt znanej i renomowanej marki narciarskiej, solidna austriacka firma, doświadczona w sportowej tematyce już od 1955 roku. Warto więc wybrać zaufanego producenta, decydując się na wybór butów narciarskich wśród dużej ich liczebności pod kątem typów i marek na aktualnym rynku. Zaletą butów narciarskich Atomic jest różnorodność modeli dostępnych w zależności od umiejętności, preferencji czy wieku narciarzy. Znajdziemy uniwersalną serię dedykowaną dla dorosłych narciarzy Atomic Redster World Cup, serię dedykowaną dla juniorów opartą na cechach wspomnianej powyżej: Atomic Redster Junior - dla młodzieży, a także doskonałą serię Atomic Hawx czyli buty narciarskie atomic damskie - dedykowane wprost dla kobiet.

Techniczne zalety - buty narciarski atomic jako doskonałe austriackie wykonanie

Buty atomic charakteryzują się wieloma cennymi zaletami. Wśród nich należy pamiętać o: dużej odporności na temperaturę, którą zapewnia skorupa o szerokości np.: 102 mm. Skorupa w wielu modelach butów atomic wykonana jest z grubszego, ale jednocześnie miękkiego materiału, co gwarantuje m.in. lepsze czucie czy rewelacyjne tłumienie wszelkich drgań podczas szusowania. Narciarskie buty atomic odznaczają się lekką konstrukcją i uniwersalną twardością, sztywnością buta (tzw. Flex - oznaczony zwyczajowo cyfrowo). W przypadku modelów dla juniorów godnym uwagi jest opcja Size Adjuster - umożliwiająca zmianę rozmiaru o pół rozmiaru, co w przypadku rosnącej jeszcze młodzieżowej stopy jest niezmiernie praktyczne. Buty atomic to również łatwość zakładania poprzez funkcjonalność technologii tzw. EZ - Step -In.

Zasady doboru - jakie buty atomic wybrać?

Buty narciarskie każdorazowo wybieramy zgodnie ze wkładką naszego normalnego obuwia - to ważna zasada, jeśli chodzi o rozmiar obuwia. Kolejną istotną sprawą jest poziom naszego zaawansowania jako narciarza. Buty narciarskie atomic dla zaawansowanych to bowiem inne cechy , jak np.: większe wygięcie cholewki, większa ilość zapięć (ok. 5), wyższy Flex, czyli sztywność buta w kierunku boków i przodu, a co za tym idzie większa precyzja ruchów.

Buty atomic dla początkujących to zaś postawienie przede wszystkim na wygodę, suchość i ciepło. To zwyczajowo buty o mniejszym poziomie tzw. flex i zdecydowanie mniejszym wygięciu cholewki.

Proponujemy każdorazowo wspomóc się przy wyborze obuwia narciarskiego konsultacją z profesjonalnym doradzą z naszego sklepu narciarskiego, który pomoże w optymalnym doborze obuwia.

Zobacz także: narty atomic, narty atomic damskie, narty atomic męskie, narty atomic dla dzieci, kije narciarskie atomic