Narty>Narty męskie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 52 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 52 produktów
Narty męskie

Narty męskie – ogólna charakterystyka

Ilość dostępnych nart męskich różnego typu gwarantuje, że nawet najbardziej wymagający mężczyzna znajdzie swój wymarzony model. Podstawowy podział jaki stosuje sklep narciarski to podział na narty męskie i damskie narty. Narty męskie mają często inną, bardziej jednolitą kolorystykę. Mężczyźni posiadają inną budowę ciała, dlatego też producenci wychodzą na naprzeciw ich potrzeb. Panowie mają inaczej rozmieszczony ciężar ciała dlatego mocowanie nart męskich umieszczone jest nieco bardziej z tyłu . Taliowanie narty męskiej też jest mniejsze gdyż Panowie posiadają więcej siły na wykonanie skrętu. Narty męskie są również cięższe. Oprócz tego średnia wzrostu mężczyzn jest wyższa dlatego też sama narta jest dłuższa.

W jaki sposób dobrać odpowiednie narty męskie

Zanim zaczniemy rozglądać się za idealnymi nartami męskimi, musimy wiedzieć jaki rozmiar nart wybrać. Długość narty męskiej dla Panów rozpoczynających przygodę z narciarstwem, oblicza się prostym sposobem. Od wzrostu przyszłego właściciela odejmujemy 15cm. Czyli jeżeli przykładowo mężczyzna posiadający 175 cm wzrostu, będąc początkujący narciarzem będzie przeglądał oferty z kategorii narty męskie 160cm. Jeżeli będzie miał ok 165cm-170cm będzie wybierał z ofert narty męskie 150cm, itd.

Narty męskie dla początkujących narciarzy

Jak odpowiednio dobrać narty dla mężczyzn, by móc bezpiecznie i w pełni komfortowo cieszyć się z szaleństwa na stoku? Jako pierwsze narty męskie najlepiej sprawdzą się narty typu All mountain czy narty allround – najbardziej uniwersalne. Z budowy są nieco szersze co ułatwia skręty i zapewnia większą stabilność, natomiast sama narta jest trochę krótsza i lżejsza. Przykładowo narty męskie Atomic wyposażone zostały w technologię Servotec, ułatwiającą sterowanie przy lżejszej narcie oraz dając większą stabilność przy szybszej jeździe. Konkurencją narty męskie Volki przykładowo zostały wyposażone w technologię UVO 3D zapewniającą doskonałą amortyzację. Volkl gwarantuje nam płynna jazdę na stokach oraz łatwość skrętów.

Narty męskie dla średniozaawansowanych narciarzy

Jeżeli już posiadamy doświadczenie narciarskie i wiedzę na temat sprzętu narciarskiego przechodzimy na poziom średniozaawansowany. W przypadku problemów z brakiem pewności co do swoich umiejętności narciarskich powinniśmy wybierać narty męskie o mniejszej twardości, które pozwalają nam na łatwiejsze skręty. Natomiast jeżeli posiadamy większą pewność swoich umiejętności możemy kupić dłuższe i twardsze narty. Pamiętajmy jednak, że im twardsza narta, tym więcej siły będziemy potrzebować przy skręcie. Head tak samo jak Atomic i Rossignol to jeden z wiodących producentów sprzętu narciarskiego. Przykładowo można rozważyć narty męskie head dla średniozaawansowanych w lini V-shape. Rossignol zachwala męskie narty Rossignol Experience, które wg. producenta nadają się na każdy rodzaj śniegu. Natomiast Salomon stworzył linię XDR, która jako narty męskie salomon 18/19 zdobyła wielu zwolenników.

Narty męskie dla zaawansowanych sportowców

Jeżeli chodzi o męskie narty dla zaawansowanych sportowców zapraszamy do przeglądania oferty z zakładki narty race!

Sprzęt zaprojektowany dla narciarzy posiadających duże doświadczenie i bardzo pewnych swoich umiejętności.