Kaski narciarskie>Kaski narciarskie męskie

Kaski narciarskie męskie

Kaski narciarskie męskie - na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli przed Tobą kwestia wyboru kasku narciarskiego męskiego to zdecydowanie warto postawić na sprawdzonych producentów i kaski najwyższej jakości. Kask jest bardzo ważnym elementem, który odpowiada za bezpieczne zjazdy, stąd podpowiadamy poniżej, na co zwrócić uwagę, przy wyborze. Poza sprawą kluczową jak nasze zdrowie warto pomyśleć o komforcie jazdy, zwłaszcza gdy na stoku spędzamy sporo czasu. Kask narciarski męski obowiązkowo winna cechować dobra wentylacja wewnętrzna i zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego. Odprowadzanie wilgoci jest niezmiernie ważnym czynnikiem.Warto również zastanowić się nad sprawami typu: rodzaj zapięcia, wewnętrzne tworzywo (np.: czy jest antyalergiczne?), kwestia zauszników i słyszalności dźwięków, czy także przykładowo gogle - czy stanowią element zintegrowany z kaskiem, czy wystarczy wyłącznie zaczep na gogle.

Męskie kaski narciarskie - bezpieczeństwo przy wyczynowych i dynamicznych zjazdach

Bezpieczeństwo to podstawa, nie ulega to wątpliwości. Należy sprawdzić, czy nasz kask spełnia odpowiednie normy i certyfikaty bezpieczeństwa. Z czego zrobiona jest skorupa kasku? czyli jego zewnętrzna powłoka. To niezmiernie ważne pytanie. Obecnie dostępnych jest wiele systemów i technologii zabezpieczenia przed skutkami upadków i mającymi za zadanie absorbować i niwelować skutki uderzeń. Warto przed zakupem męskiego kasku narciarskiego zapoznać się z ów systemami. Może to być wewnętrzna wkładka, czy poduszka niwelująca i rozpraszająca ewentualne wstrząsy i drgania, tak aby w jak najmniejszym stopniu przedostawały się one do głowy narciarza. Rozmieszczenie wewnętrznych wkładek musi być zaprojektowane w newralgicznych punktach.

Jak dobrać odpowiedni kask dla mężczyzny - praktyczne wskazówki

Ważne przy wyborze kasku jest, by nie był luźny, powinien stabilnie przylegać - nie może się zsuwać z głowy i w żaden sposób ograniczać pola widzenia. Bardzo ważne jest także, by dopasowując męski kask zwrócić uwagę, aby w żadnym miejscu nie uwierał. Przyjmuje się taką zasadę, by zmierzyć obwód głowy powyżej brwi i dodać jeden centymetr, by uzyskać sugerowany rozmiar kasku, który powinniśmy kupić. Mierząc kask - mając założony, warto poruszać głową na boki, do góry i na dół - kask powinien być stabilny, tak, by nie zmieniał swojego położenia, gdyż grozi to ograniczeniem pola widzenia podczas zjazdu. Warto także od razu wybierając męski kask, rozważyć odpowiednie gogle. Jest to o tyle istotne, iż powinny bardzo dobrze przylegać do kasku, co chroni narciarza przed wiatrem i chłodem. Całość odpowiednio dobrana, to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także komfort.

Moda męska na środku - zainwestuj w trendy kask narciarski

Każdy mężczyzna pragnie być dobrym sportowcem, ale jeśli przy okazji zyska na stoku wyjątkowy styl, to mamy pełny sukces. Męskie kaski narciarskie to bardzo szeroki wybór, obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które sprawią, że poczujesz się prawdziwym przystojniakiem na stoku. Pamiętaj również o dodatkowych atutach męskiego kasku narciarskiego, jak: regulacja dopasowania, system Antifog przy kaskach z zespolonymi goglami, ale także wentylacji, czy przepływ dźwięku itp.

Warto sprawdzić w naszym sklepie narciarskim również: narty męskie, narty męskie Atomic, narty Head męskie, narty męskie Rossignol, męskie narty Salomon, narty Volkl męskie