Akcesoria>Rękawice narciarskie

Filtr produktów

Włączone filtry:
Producent
Rozmiar rękawic:
Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów
Pokazuje 1 - 2 z 2 produktów
Rękawice narciarskie

Rękawice narciarskie – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czym się kierować dobierając odpowiednie rękawice?

Rękawice narciarskie to bardzo ważny element ubioru miłośnika białego sportu. Od zawsze mawia się i jest to też empirycznie potwierdzone, że marzniemy na zimnie od kończyn – dłoni i nóg oraz niezabezpieczonej głowy. Stąd rękawice jak najbardziej wpływają na komfort uprawiania białego sportu. W tym zakresie warto sięgnąć po jakość i wytrzymałość, tak, aby rękawice narciarskie w 100% spełniały swoją przeznaczoną funkcjonalność.

Wybierając rękawice narciarskie, wpływamy nie tylko bezpośrednio na własne zdrowie, ale także zwiększamy komfort jazdy na nartach. Odpowiednio dobrane rękawice m.in.:

- zapobiegają zmarznięciu dłoni;

- chronią przed wiatrem, śniegiem, deszczem;

- zabezpieczają przy upadkach przed kontuzją dłoni, palców;

- ułatwiają i poprawiają chwyt kijków;

- zapewniają optymalne warunki dla skóry dłoni, zapewniając m.in. odpowiedni poziom wilgoci oraz „oddychalność”.

Z tegoż względu dobre rękawice narciarskie to te spełniające powyższe zadania.Ponadto powinny być odpowiednio elastyczne, dobrze wyprofilowane, krój ich powinien zapewnić swobodę ruchów. Powinny doskonale współpracować z kijkami narciarskimi. W niektórych modelach rękawic narciarskich zastosowano przykładowo system tzw. Trigger S – współpracujący z wszystkimi kijkami posiadającymi ów rozwiązanie, co daje łatwość wypięcia rękawic z kijków i sprawia, że współpraca tych dwóch, ważnych elementów jest nade zgrana. Tkanina zewnętrzna rękawic to albo wodoodporna skóra naturalna lub syntetyczne materiały nylonowo – poliestrowe, np.: neopren. Podszewka rękawic winna być wykonana z miękkiego i komfortowego materiału, który dobrze układa się w wewnątrz np.: Micro Bemberg. W rękawicach narciarskich ważna jest też ocieplina wewnętrzna. Polecamy dla przykładu wypełnienie Fiberloft, czyli doskonale izolujący polar.

Rękawice z membraną – czy warto takie kupić? Funkcjonalność i działanie membrany

Na rynku dostępne są modele rękawic z membraną lub też bez niej - na jakie warto postawić?Rękawice narciarskie z membraną podnoszą znacznie komfort jazdy. Są doskonałym zabezpieczeniem przed deszczem czy śniegiem, a także porywistym wiatrem. Membrana jest to mikroporowata, niewidoczna powłoka, niejako wprasowana w tkaninę wykonania rękawic narciarskich. Dba o optymalną wilgotność wewnątrz. Ów mikropory są na tyle małe, iż nie przepuszczają kropli wody do wewnątrz rękawic, ale z kolei zapewniają idealne odprowadzanie z wewnątrz rękawic - cząsteczek pary wodnej. Dzięki temu unikamy „przepocenia”, a „oddychalność” jest doskonała. Świetnym typem membrany jest sprawdzona membrana Gore-Tex, zastosowana np.: w modelach rękawic marki LEKI.

Cechy dobrych rękawic narciarskich damskich i męskich – krótkie podsumowanie

Podsumowując - przy wyborze rękawic narciarskich warto kierować się następującymi, najważniejszymi zasadami:

- dobranie odpowiedniego rozmiaru;

- wybór rękawic dedykowanych odpowiedniemu rodzajowi aktywności, np.: rękawice zjazdowe, skiturowe, snowboardowe itp.;

- dobra tkanina zewnętrzna;

- wysoka jakość ociepliny;

- komfortowa podszewka;

- współpraca z kijkami;

- zakres swobody ruchów;

- membrana;

- zastosowane technologie przez producenta.

W naszym sklepie narciarskim znajdą Państwo również:

Narty Męskie

Narty Damskie

Narty Dziecięce

Narty Race

Narty Allround

Narty Zjazdowe

i wiele, wiele innych...