Bootfiting

 Dopasuj swoje buty narciarskie! Dobierzemy odpowiedni rozmiar, wygrzejemy i spersonalizujemy nowe lub Twoje buty!

Bootfiting - Wygrzewanie i dopasowywanie butów narciarskiech

Każda osoba która chociaż raz była na nartach ma świadomość jak ważne są dobrze dobrane buty narciarskie. Towarzyszą nam one na stokach przez całe dnie, a nawet tygodnie. Często wiele razy w roku. Wiele osób niestety jazdę na narty kojarzy z ciągłym odpinaniem klamer, z dyskomfortem podczas jazdy czy nawet podczas chodzenia, a odciski i obtarcia które są konsekwencjami uciskających miejsc w bucie często nie pozwalają nam następnego dnia na szusowanie po stokach.
Od kilku już lat producenci butów narciarskich wprowadzili wszelakie technologie umożliwiające indywidualne dopasowywanie butów narciarskich pod stopy każdego człowieka. Z roku na rok zmieniał się materiał z którego buty były robione, a technologie stawały się coraz lepsze i nowsze.
Cały ten złożony proces w środowisku narciarskim zwany jest Boot-fittingiem. Najprościej mówiąc jest to dopasowywanie fabrycznie stworzonych butów narciarskich do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Rzadko zdarza się, że idziemy do sklepu i przymierzamy buty które idealnie trzymają nam nogę, są wygodne i nigdzie nas nie uciskają. Oczywiście jest to możliwe, ale trzeba mieć szczęscie albo stopy zbudowane idealnie pod dany model buta.
Na pomoc przychodzą stacje bootfittingu. Nasz sklep oferuje najlepsze marki butów z systemami dopasowywania, pełne wyposażenie potrzebne do personalizacji wszystkich modeli oraz wsparcie bootfittera podczas doboru odpowiednich butów i przy ich personalizacji.

Jak powinno przebiegać kupowanie butów narciarskich ?

- na początku musimy ustalić jakie umiejętności narciarskie posiada klient, do jakich nart dobiera buty oraz po jakich trasach i jak ma zamiar jeździć
- następnie wykonujemy dokładne pomiary stóp (długość, szerokość oraz profil postawny stopy)
- kolejnym krokiem jest przymierzenie wstępne przygotowanych butów przez sprzedawcę. Po ok. 10/15 minutach taki but zaczyna się układać na nodzę i wtedy jesteśmy w stanie stwierdzić na których miejscach przy personalizacji musimy się skupić.
- po wybraniu modelu butów, który najbardziej przypadł klientowi rozpoczynamy proces wygrzewania butów. Miejsca ucisków oklejami specjalnymi padami różnej grubości i twardości , a następnie zakładamy rozgrzane buty na nogi. W zależności od producenta proces dopasowywania trwa od 5-10 minut.
- Buty formują się na nogach w pozycji narciarskiej, z równolegle ustawionymi nogami. Na koniec chłodzimy skorupę specjalnymi padami chłodzącymi, żeby uformowany materiał pod stopy klientów schłodził się i zapamiętał swój kształt.

W większości przypadków ten złożony proces pozwala nam otrzymać buty w których już od razu po zakupie możemy jechać na stok nie martwiąc się o bolące stopy. Oczywiście zdażają się takie sytuacje, że po wpięciu się w narty w nowych butach podczas jazdy pojawia się gdzieś jeszcze jakiś ucisk, wiadomo – stopa pracuje, układa się inaczej niż w sklepie, dlatego bootfitting jest powtarzalny, do skutku, dopóki nie uzyskamy idealnie dopasowanych butów. Przed wyjazdem na dłuższy wyjazd w przypadku kupienia nowych butów zaleca się po pierwszej personalizacji przetestowanie ich na jednodniowym wypadzie w celu ustalenia czy potrzebne są jeszcze jakieś poprawki.

Podsumowująć, dzięki bootfittingowi możemy cieszyć się spędzaniem czasu na stokach i nie musimy się martwić o jakikolwiek dyskomfort w butach w których często jesteśmy przez całe dnie.

W naszym sklepie personalizujemy buty wszystkich topowych marek.

Dla naszych klientów usługa w promocyjnej cenie - 50 zł .

Cena za Bootfitting - 200zł