Narty>Narty allround

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 43 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 43 produktów
Narty allround

Narty allround – czyli idealne praktycznie dla każdego

Narty allround to jeden z częściej wybieranych przez miłośników zjazdów rodzaj sprzętu. Należą one do bardziej zwrotnych, a jazda na nich nie sprawia większego wysiłku. Specjalnie dostosowane do potrzeb pasjonatów narty allround dla początkujących okażą się dobrym wyborem. Te popularne narty zjazdowe świetnie sprawdzą się do jazdy carvingowej. Uniwersalność tej kategorii sprzętu zadowoli niejednego użytkownika, dzięki łatwości z jaką można poruszać się po stoku. Narty allround zapewniają bezproblemowość z jaką będzie można szusować po wszystkich nartostradach. Pomimo prostoty z jaką da się korzystać ze sprzętu, narty allround dla średniozaawansowanych również okażą się trafną decyzją. Są także doskonałe dla zaawansowanych narciarzy, którzy szukają komfortowych i łatwych w prowadzaniu nart. Ten konkretny rodzaj nart, dzięki oferowanemu ogromowi możliwości zda egzamin w niemal wszystkich przypadkach, także jako narty juniorskie. Bardzo łatwo można w nich skręcać i nie trzeba do tego wkładać dużego wysiłku. Łatwo je kontrolować, doskonale sprawdzają się zarówno przy skrętach ciętych, jak i ślizgowych, pozwalając tym samym na komfortową jazdę w obu przypadkach. Wybierając długość, należy mieć na uwadze, iż narty te produkowane są raczej w krótszych rozmiarach. Co do zasady można kierować się regułą, iż powinny one mieć 10 cm mniej niż posiadany wzrost. W przypadku braku wymaganych długości nart allround – co może mieć miejsce w przypadku bardzo wysokich osób, lub jeśli poszukujemy bardziej agresywnych, np. narty race, to prosimy o konsultacje, doradzimy pomożemy dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj.

Jaki rodzaj nart wybrać? Allround czy Allmountain?

Kiedy stajemy przed wyborem sprzętu do jazdy bez względu na stopień zaawansowania, powinniśmy dobrze przeanalizować możliwości, jakie dają konkretne narty i nasze oczekiwania. Każdy z rodzajów da nam inne możliwości. Tak rodzi się pytanie – narty allround czy allmountain? Pierwsze to narty odpowiednie dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę na stoku, ale także zaawansowanych narciarzy. Narto allround są uniwersalne, gwarantują średnio szybką jazdę, oraz wygodne i łatwe skręty, co przekłada się na ich popularność. Narty allmountain charakteryzuje szerokość, zarówno na dziobie, jak i na długości. Każde z wymienionych rodzajów cechują odmienne zalety, na które decydujemy się w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Wskazane jest, aby dokładnie przyjrzeć się ofercie sklepu narciarskiego przed ostateczną decyzją zakupu. Dobór odpowiednich nart allround doprowadzi do łatwości i ogromu przyjemności wynikających z jazdy.Dobrze jest też rozróżniać narty damskie od nart męskich - sprzęt dedykowany kobietom jest wykonany z lżejszych materiałów, co sprawia odczuwalną zmianę w użytkowaniu.

Narty allround gwarancją bezpiecznej jazdy

Przy wyborze nart trzeba mieć na uwadze ich parametry, aby móc bezpiecznie z nich korzystać podczas zimowego urlopu w górach. Narty allround damskie będą lepiej dostosowane do lżejszej masy ciała, jaka na ogół różni kobiety od mężczyzn. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nieco odmiennej konstrukcji. Producenci często stosują w nartach dedykowanych paniom bardziej elastyczne rdzenie. Odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika narty allround zapewnią bezpieczną i wygodną zabawę podczas zjazdów z dowolnie wybranej nartostrady. Za bezpieczeństwo odpowiadają jednak nie tylko narty, ale także inne elementy. Dopasowane do konkretnej osoby powinny być również buty narciarskie oraz kask narciarski. Ich dobór powinien być poprzedzony odpowiednią analizą indywidualnych potrzeb narciarza. Nie można również pomijać zakładania gogli narciarskich, które chronią oczy przed odbijającym się od śniegu słońcem, jednocześnie ułatwiając nam swobodne zjazdy. Chociaż narty allround, jak i cała reszta istotnego sprzętu mogą zagwarantować narciarzowi bezpieczne użytkowanie, jedną z ważniejszych kwestii pozostaje zachowanie zdrowego rozsądku.Dobrane do osobistych potrzeb wysokiej jakości narty allround w połączeniu z odpowiednim nastawieniem zagwarantują nam radość czerpaną z zimowych dni.