Akcesoria>Odzież termiczna

Filtr produktów

Włączone filtry:
Pokazuje 1 - 11 z 11 produktów
Pokazuje 1 - 11 z 11 produktów
Odzież termiczna

Bielizna termiczna – baza sportowego ubioru na narty

Bielizna termiczna sprawdza się przy każdym rodzaju wysiłku fizycznego, aktywności sportowej, a zwłaszcza, gdy wykonywane są w warunkach chłodnych i mroźnych. To niejako nasza druga skóra, która bezpośrednio chroni przed utratą ciepła, regulując jednocześnie odpowiednio ciepłotę ciała. Podczas intensywnego wysiłku, organizm wydziela wilgoć, która zatrzymana na skórze, wychładza go. Właściwa cyrkulacja powietrza pomiędzy skórą, odzieżą a otoczeniem, właściwy obieg odprowadzania wilgoci to zdrowy i komfortowy trening i sportowe wyzwania.

Właściwości odzieży termicznej – jakie korzyści zyskujemy z jej noszenia?

Odzież termiczna musi być wytworzona z oddychającego materiału, o właściwościach bakteriostatycznych. W miejscach newralgicznych, jak na przykład: pachy, powinna mieć dodatkowe strefy efektywnego odprowadzania wilgoci czy panele oddychające. W niektórych rodzajach bielizny termicznej stosuje się trójwymiarową siatkę, która pomiędzy tkaniną a skórą tworzy dodatkowe kanały powietrzne, które utrzymują powietrze ogrzane naturalną ciepłotą ciała, nie dopuszczając do wychłodzenia skóry. Najczęściej materiał wykonania to polipropylenowa warstwa wewnątrz odpowiedzialna za regulacje wilgoci i polamidowa zewnętrzna, która wypełnia termo misję.

Ubrania termiczne są dopasowane i tworzą „drugą skórę”, muszą być odpowiednio elastyczne, ale nie powodować uczucia skrępowania czy ucisku ciała. Najlepiej, gdy są bezszwowe, albo z płaskimi szwami, co pozwala uniknąć wszelkich otarć na skórze, dając pełną, niczym nie skrępowaną mobilność ruchów. W przypadku koszulek termicznych warto wybrać takie o przedłużonym tyle.

Odzież termoaktywna jest tez niezwykle praktyczna w przypadku dzieci. Zapobiega ich przegrzaniu oraz wyziębieniu organizmu. Doskonale reguluje komfort cieplny, co w przypadku dzieci jest jeszcze ważniejsze. Zapewnia swobodę ruchów i nie krępuje. Odzież termiczna dla dzieci średniej gramatury sprawdzi się w wielu aktywnościach sportowych – narciarskich i nie tylko.

Z całą pewnością odzież termiczna może tez na co dzień pełnić rolę docieplenia w ubiorze outdoorowym, dla dzieci jak i dorosłych.

Na jakie elementy odzieży termicznej warto postawić, kompletując narciarski ubiór?

Zanim wybierzemy się na stok, aby oddać się całkowicie białemu szaleństwu, warto poza dobrym sprzętem, zadbać o właściwy jakościowo ubiór. Doskonale skompletowany strój narciarski składa się z trzech warstw:

- bielizna termiczna – warstwa najbliższa ciału, swoista druga skóra;

- warstwa docieplająca – najczęściej klasyczny polar czy golf;

- kombinezon czy tez spodnie i kurtka narciarska – wierzchnia warstwa.

W zakres bielizny termicznej powinny wchodzić: koszulka termiczna z długim bądź krótkim rękawem – jako główna baza, legginsy termiczne damskie czy też getry termiczne męskie.

Budowa koszulki termo aktywnej może być różnorodna, ale w jej skład wchodzą zwyczajowo następujące materiały jak: poliester, modal, polipropylen, elastyn a także często poliamid.

Na rynku dostępna jest też odzież termiczna z materiałów hipoalergicznych dla alergików, czy też dodatkowo z jonami srebra – które dodatkowo neutralizują zapach potu i zapewniają uczucie świeżości.

W naszym sklepie narciarskim znajdą Państwo również:

Narty Męskie

Narty Damskie

Narty Dziecięce

Kije Narciarskie

Buty Narciarskie

Kaski Narciarskie

i wiele, wiele innych...