Lista produktów producenta: Leki

Szybciej, lepiej oraz odważniej - misja firmy Leki


Koncepcją firmy LEKI, czyli jednej z najlepszych marek sportowych na świecie, jest przekonanie każdego miłośnika sportu uprawianego na zewnątrz, by spróbował czegoś więcej, niż do tej pory. Motywuje, by wspinać się na wyższe wzniesienia. Wybrać dłuższą trasę górską. Pokonać swój strach i obawy, wychodząc ze swojej strefy komfortu. Zasmakować czegoś ponad to, co już doskonale znane. To właśnie razem z LEKI, firmą oferującą najwyższej jakości sprzęt sportowy, obejmujący kijki różnorodnego przeznaczenia, możesz spróbować już dzisiaj zrobić więcej, aby przeżyć coś niesamowitego.


Leki - producent, który dąży do perfekcji


Historia marki LEKI zaczęła kreować się w niemieckim mieście Kirchheim/Teck, w 1948 r. Wówczas firma wstąpiła na rynek, prezentując światu pierwsze kije narciarskie, których rączka i szpikulec pokryte były materiałem znanym do dzisiaj - włóknem szklanym. Do tamtej pory nikt nie wprowadził kijków z wykorzystaniem tzw. szkła wodnego, dlatego LEKI natychmiastowo stała się marką konkurencyjną, która jak się okazuje, do dzisiaj zajmuje się produkowaniem kolejnych i kolejnych modeli kijów do różnych dyscyplin sportowych m.in. nordic walking, wspinaczki górskiej czy narciarstwa freeride. Dotychczas nie wprowadzono odzieży czy innych akcesoriów pochodnych, a zabieg ten ma na celu skupienie się na udoskonalaniu obranego sektora, poświęcając mu całą koncentrację i zaangażowanie, czyniąc go możliwie najlepszym w swoim rodzaju. Tę niemal perfekcję widać w produktach Leki, a sama marka charakteryzuje się tym, iż jest jedną z najchętniej wybieranych marek sportowych (w zakresie dyscyplin wykorzystujących kije).


Dekoracja medalami olimpijskimi z Leki


LEKI jest firmą, która może pochwalić się zaufaniem wśród klientów indywidualnych i grupowych. Wybierana jest najczęściej jako wyposażenie na zawodach, reprezentując tym samym wiele różnorodnych krajów z całego globu i będąc marką znaną w każdym zakątku świata. Lubią ją amatorzy, szczególnie ze względu na wysoki komfort użytkowania, a profesjonalni zawodnicy doceniają w szczególności trwałość i lekkość. Kije LEKI, które chwalą się niemiecką, najlepszą jakością wykonania, towarzyszą sportowcom na olimpiadach i igrzyskach od 1997 r. Do dzisiaj zdobywane są z ich pomocą medale, puchary, tytuły oraz pobijane są personalne rekordy. Kije wybierane są także przy wspinaczkach na najwyższe szczyty świata. W ten oto sposób marka ta zadebiutowała na


Mount Everest w 1978 r., a od 2002 r. jest oparciem dla osób uwielbiających spacery długodystansowe o różnorodnym nachyleniu terenu. Firma LEKI wykorzystała pomysł i potrzebę lepszego i pewnego uchwytu kijków, tworząc specjalne rękawice, które łączymy z kijkami. Nie mamy tutaj typowego paska na rękę, bo kijki trzymają się niejako same, co umożliwia pewniejszy i wygodniejszy chwyt rączki. Latami udoskonalano metodę łączenia, aż opracowano nowoczesną rączkę z przymocowaną już rękawiczką. Wystarczy jedynie wsunąć w nią dłoń i szaleć w wybranej przez siebie dyscyplinie sportowej.


Poznaj nasze: narty, kaski narciarskie, gogle, akcesoria narciarskie, buty narciarskie

Pokazuje 1 - 5 z 5 produktów
Pokazuje 1 - 5 z 5 produktów