Narty

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 112 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 112 produktów
Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.

Subcategories

 • Narty Atomic

  Narty Atomic – sprzęt dla każdego pasjonata sportów zimowych

  Narty Atomic są jedną z najstarszych, a zarazem jedną z najpopularniejszych marek nart. Z bogatej oferty, każdy narciarz niezależnie od stopnia zaawansowania znajdzie coś dla siebie. Nartom Atomic zaufali nawet zawodowi narciarze tacy jak Gus Kenworthy czy Peter Fill. Dzięki technologii Sevotec narty Atomic stały się lżejsze przez co otrzymaliśmy możliwość wykonywania stałych i regularnych skrętów. Narty firmy Atomic charakteryzują się wysokiej jakości drewnianym rdzeniem oraz pięciostopniową twardością. Ultra power woodcore to mocny rdzeń bukowy, Power Woodcoretwardy rdzeń topolowo jesionowy, Light Woodcoreleciutki topolowy rdzeń oraz na koniec wyjątkowy, bo piankowy Densolite Coretłumiący drgania. Dziś przybliżymy Wam kilka z najbardziej popularnych linii nart oferowanych przez Atomic abyście i Wy mogli dobrać odpowiedni sprzęt.

  Narty Atomic Cloud czyli seria wyprodukowana specjalnie dla kobiet

  Narty Atomic, które występują tylko w linii dla Pań, zaprojektowane tak, aby sprawdzały się na wyznaczonych trasach. Dzięki odpowiedniemu taliowaniu można stwierdzić, że są to narty, które noszą znamiona nart slalomowych i gigantowych. Umożliwiają zarówno ostre jak i łagodne skręty . Narty Atomic Cloud, możemy nazwać nartami uniwersalnymi.

  Narty Atomic Redster jedne z popularniejszych i najczęściej wybieranych

  Narty Atomic Redster występują w wariancie jako narty męskie jak i w wariancie nart damskich. Umożliwią jazdę z większą prędkością, nie tracąc kontroli. Technologia i wygląd nart Atomic umożliwia łatwe skręty bez utraty przyczepności nawet przy dużych prędkościach. Warto dodać, że buty narciarskie dedykowane linii redster (tak jak i same narty) dla idealnej synchronizacji z nartami wyposażone zostały w laminat Ultra Titanium Powered. Jest to cienka warstwa tytanu zapewniająca idealną stabilność.

  Narty Atomic Race czyli model dla lubiących prędkość

  Jak sama nazwa wskazuje linia race przeznaczona do narciarstwa klasycznego ze szczególnym nastawianiem na prędkość oraz stabilność. Dzięki specjalnej powłoce możemy osiągnąć zdecydowanie większą prędkość.

  Narty Atomic Vantage

  Ostanie w naszym przeglądzie narty Atomic Vantage też możemy znaleźć w wersji dedykowanej dla mężczyzn jak i dla kobiet. Narty Atomic typu all-mountain czyli narty uniwersalne, nadają się zarówno do jazdy po puchu jak i „utwardzonych” trasach.

  Dodatkowe akcesoria Atomic niezbędne dla każdego narciarza

  Oprócz samych nart z wyposażenia niezbędnego do sportów zimowych firma Atomic w swojej ofercie proponuje oprócz obuwia narciarskiego również kaski narciarskie i gogle. Buty narciarskie Atomic zapewniają bardzo dobrą przyczepność przy czym nie ograniczają ruchów i nie uciskają stopy. Zapewniają niesamowitą szybkość, a anatomiczny kształt gwarantuje komfort noszenia. Jeżeli chodzi o kaski Atomic dają one maksymalne zabezpieczenie głowy przy każdym upadku. Wyposażone w specjalny system zapobiegający rotacji kasku podczas uderzenia. Gogle narciarskie nie ograniczają widoczności. Gwarantują szerokie pole widzenia. Dzięki niezawodnym technologią HD oraz Fusion Double Lens dają odpowiedni kontrast widzenia na śniegu oraz niesamowitą przejrzystość. Atomic to narty dla mężczyzn, kobiet i dzieci z gwarancją najwyższej jakości sprzętu i bezpieczeństwa na stoku.

  Zobacz także:

  Kijki narciarskie Atomic

  Narty męskie Atomic

  Narty damskie Atomic

  Narty dziecięce i juniorskie Atomic

 • Narty Head

  Narty head – wyjątkowa historia powstania

  Historia nart head – ważnego na branżowym rynku producenta sprzętu sportowego – sięga do początku XX wieku, kiedy to jej twórca - Amerykanin Howard Head postanowił spróbować swoich sił na narciarskim stoku. Czasy te dla narciarstwa nie były łatwe – narty ciężkie, bo z drewna wykonane – wymagały cierpliwości i opanowania w zakresie profilowania i obróbki drewna. W odpowiedzi na taką okoliczność Head postanowił skonstruować własne narty i nadać im przede wszystkim lekkości. I tak oto na przestrzeni lat narty Head – od 1914 roku po dzień dzisiejszy są nieustannie rozwijane, podobnie jak pozostały asortyment sportowy. Producent dostarcza m.in. różne typy nart Head - sygnowane nazwiskiem Twórcy, o parametrach technicznych dostosowanych do indywidualnego charakteru jazdy narciarskiej.

  Jakie rodzaje nart Head możemy wybrać?

  Narty head obecne na rynku to przede wszystkim bardzo wysoka jakość, oraz duża różnorodność. W przypadku typów, można wskazać narty: race, narty allride, freski czy freestyle. Narty Head race, czyli szybkie, wręcz wyścigowe narty do dynamicznych zjazdów. Narty head allride, które swą uniwersalnością pomogą zgłębić tajniki narciarstwa. Narty freski charakteryzują się cechami nieco wyczynowymi – ten typ nart Head umożliwia zarówno jazdę po przygotowanych stokach jaki i trasach poza nimi. Są też narty przeznaczone dla totalnych szaleństw zimowych, amortyzowane i niezwykle elastyczne typu freestyle.

  Narty head na stoku – sprzęt od początkujących narciarzy po profesjonalistów zimowego sportu

  Dla profesjonalistów polecamy: narty head worldcup - narty na miarę olimpijskich wyczynów, dynamiczne, idealnie przyczepne do podłoża, gwarantują łatwość przyśpieszenia i dobrą kontrolę jazdy, ze stabilnym wiązaniem freeflex zapewniającym naturalne i komfortowe wygięcie sprzętu. Narty head supershape – są bardziej wyczynowe, idealne zarówno na puch śniegowy jak i przygotowane narciarskie stoki. Ich parametry: długość, szerokość, taliowanie, promień skrętu zapewniają kontrolę w każdych warunkach pogodowych. Dla mniej zaawansowanych narciarzy polecane są natomiast przede wszystkim: narty head supershape magnum - uniwersalne narty head. Ich 72-milimetrowa talia sprawi, że nie można wyjść z podziwu, jak łatwa i przyjemna możne być jazda na nartach. Dzięki krótkiemu promieniowi skrętu ten model jest niezwykle zwrotny.

  Szczególna dbałość producenta nart head o jakość materiałów i ich wykonanie

  Nieważne czy narty damskie czy narty męskie, dla początkujących czy zaawansowanych - ów sprzęt sygnowany jest wieloletnim doświadczeniem producenta head. Cel twórcy sprzed lat - połączenie lekkości i wytrzymałości został osiągnięty. Przejawia się to przede wszystkim w innowacyjnej technologii wykonania i zastosowanych materiałach. Graphene to najcieńszy i najlżejszy materiał jaki kiedykolwiek został wynaleziony. To jednocześnie najmocniejszy materiał - twardszy od diamentu i 300 raz mocniejszy od stali. Dzięki niemu, narty head bez szans pozostawiają warunki pogodowe daleko w tyle.

  Jaki powinien być „must have” początkującego narciarza?

  Początkujący narciarz poza wyborem nart nie może zapomnieć też o odpowiedniej odzieży, w tym bardzo ważne są buty narciarskie, kaski narciarskie, czy gogle na narty. Warto także zaopatrzyć się w krem ochronny na stok. Na pierwsze zakupy polecam profesjonalny sklep narciarski i konsultacje fachowca, by dobrać możliwie najbardziej odpowiednie narty oraz akcesoria narciarskie.

 • Narty Rossignol

  Narty Rossignol – zaufana marka z doświadczeniem od blisko 113 lat

  Narty Rossignol produkowane są od 1907 roku, wywodzą się z Francji, a dokładniej z Alp występujących w części tego kraju. Niemal natychmiastowo zabłysnęły na rynku samymi superlatywami, dlatego już od samego początku powstania nart Rossignol wybierane były przez profesjonalnych sportowców. Towarzyszyły im w treningach, zawodach oraz olimpiadach. To z nartami Rossignol pod pachą szli zwycięzcy konkursów sportów zimowych, na których szyjach wisiały medale. I co więcej, do 2018 roku zawodnicy startujący w topowych wydarzeniach zdobyli ponad 70 medali – swoje umiejętności łącząc z wysoką jakością nart Rossignol oraz ufając legendarnemu już producentowi dwóch drewnianych desek, na których zjeżdża się ze stoków na całym świecie.

  Jak wybrać narty Rossignol?

  Dobór odpowiednich nart Rossignol wiąże się z początkowym ustaleniem, jak długie powinny one być. Przez specjalistów zalecany jest sprytny sposób na potwierdzenie, jakiej długości nart będziemy potrzebować. Chodzi o odnotowanie dokąd sięgają deski, kiedy postawimy je obok siebie – dzięki temu trikowi już w moment będziemy mieli pewność, co powinniśmy wybrać, a co odrzucić. U mężczyzn odpowiednią długością będą narty Rossignol sięgające między podbródkiem a czołem. U kobiet sprawdza się wysokość między klatką piersiową a nosem. Oczywiście, można wybrać na swoją odpowiedzialność narty Rossignol, które są krótsze lub dłuższe niż zalecana ich długość. Wtem trafna jest zasada, by po krótsze sięgać będąc amatorem jeszcze nie za pewnym na stoku – a po dłuższe, czując się jak ryba w wodzie na trasach, jednocześnie lubiąc agresywną jazdę.

  Mały przewodnik po rodzajach nart Rossignol

  Jednak to nie wszystko, co trzeba sprawdzić przed zakupem nart Rossignol. Warto zastanowić się nad rzeczą priorytetową: jakie narty dla kogo będą idealne. Istnieje bowiem osiem typów nart Rossignol, osobno wyróżnione są narty damskie oraz młodzieżowe. Warto więc przede wszystkim przemyśleć, czy będziemy jeździli rekreacyjnie na przygotowanych stokach – wtem polecane są narty Allround – czy postawimy na zjazdy ekstremalne – do czego sprawdzi się choćby typ nart Race lub „Crosscarver” – czy może od czasu do czasu będziemy skakać po przeszkodach – do czego idealne są narty „Freeride” oraz Twintip-freestyle”. Najlepszymi nartami Rossignol dla początkujących będą narty typu „Easycraver”, bowiem są lekkie oraz łatwiejsze jest nad nimi utrzymanie kontroli, a dla osób niezdecydowanych na jaką trasę się wybiorą – odpowiednie powinny być gotowe na wszystko narty „All mountain”. Kiedy już zdecydujemy, jaki rodzaj nart będzie idealny, warto wybrać zaufaną markę, a tu z pomocą przychodzą tanie i najwyższej jakości, narty Rossignol.

  Jak przygotować narty do sezonu?

  Zanim wyruszymy na stok, warto przyjrzeć się swoim nartom Rossignol i przygotować je do tego wydarzenia. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa swojego oraz innych, również chcąc uniknąć kontuzji, warto rzucić okiem na wiązania. Te nie powinny być stare, jednak przede wszystkim muszą być sprawne, a siła wypięcia powinna być dobrana do każdej osoby indywidualnie. Naostrzyć powinniśmy również krawędzie nart. Nie chodzi tutaj jedynie o komfort z płynnej jazdy, ale również o lepszą kontrolę oraz możliwość nagłego skrętu choćby w nieplanowanej i zarazem niebezpiecznej sytuacji. Poza tym warto również narty smarować, odpowiednio do warunków parafiną (na mrozy) lub smarem z dodatkiem fluoru (na wiosenne, bardziej mokre warunki). Nie dość, że takie zabiegi przedłużą sprawność nartom, to jeszcze będziemy poruszali się na nich gładko i bez hamowania.

  Narty Rossignol: opinie

  Narty firmy Rossignol są jedyne w swoim rodzaju. Poza szerokim wyborem kolorystycznym, gwarantują bezpieczeństwo oraz niezapomniane wrażenia z czasu spędzanego aktywnie na stokach. Rossignol prowadzi zarówno narty męskie, damskie, jak i juniorskie. Zapewnia skompletowanie całego zestawu dla każdego członka rodziny. Warto dodać, że pozytywne opinie pochodzą nie tylko od amatorów sportów zimowych, ale także profesjonalnych narciarzy.

  Zobacz również: kije narciarskie, kaski narciarskie, buty narciarskie, gogle narciarskie

 • Narty Salomon

  Historia nart Salomon

  Historia nart Salomon rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych. Firma Salomon zaprezentowała wtedy pierwszy model, czyli narty Salomon S9000. Obecnie znana jest na całym świecie nie tylko amatorom sportów zimowych, ale również zawodowcom. Salomon rozpoczynała swoją działalność jako niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo tworzące krawędzie i wiązania narciarskie. Od 2005 roku należy do fińskiej grupy Amer Sports. Pod jej znakiem Salomon dokonuje kolejnych rewolucji w produkcji nart - systematycznie zwiększa ich funkcjonalność oraz ogólne parametry. Ponadto Salomon wprowadza na rynek nowe modele nart, zgodne ze zmieniającymi się trendami oraz wymaganiami narciarzy.

  Narty Salomon - różnorodność, jakość, innowacja

  Narty salomon to przede wszystkim duża różnorodność produkowanych, zarówno z grup nart allround, allmountain, nart race jak i freeride, które cieszą się doskonałymi opiniami użytkowników. Dzięki temu marka podtrzymuje miano lidera innowacji, dostarczając najlepszy sprzęt dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Podstawowym aspektem nart Salomon jest oczywiście BBR. To specyficzna technologia produkcji, w której główną rolę odgrywa charakterystyczny, zaostrzony dziób, który przypomina odwróconą literę V z nieco zaokrąglonymi ramionami. Obecnie Salomon oferuje jedne z najbardziej pożądanych na rynku produktów - narty Salomon X-RACE, stworzone do szybkiej jazdy po przygotowanym terenie. Warto zaznaczyć, że spełniają oficjalne wymagania FIS i zostały przygotowane we współpracy z najlepszymi zawodnikami.

  Jakie narty Salomon wybrać?

  Salomon narty przystosowane są do potrzeb narciarzy o określonym wzroście, wadze i proporcjach. Najłatwiejszy podział nart, na którym warto skupić się podczas zakupów, jest zależny od płci. Wyróżniamy narty męskie, narty damskie i oczywiście narty dziecięce. Wiele z propozycji marki to również modele unisex – dostosowane do obu płci. Dla mężczyzn polecane są głównie wspomniane wyżej Salomon X-RACE bądź X-MAX. Ich kobiecy odpowiednik to Salomon W-MAX. W przypadku dzieci świetnie sprawdzą się Salomon X-MAX JR, S-MAX JR bądź QST MAX JR.

  Narty Salomon - dlaczego warto?

  Czy warto zainwestować w narty firmy Salomon? Tak. To wyjątkowy, nowoczesny i bezpieczny sprzęt, stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Dzięki różnorodności modeli każdy znajdzie coś dla siebie. Narty Salomon przypadną do gustu szczególnie miłośnikom jazdy poza trasą, w trudnym terenie i zaawansowanym narciarzom. Co ważne, narty wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami. Mimo że nie należą do tanich nart, ich ceny pozostają atrakcyjne na tle konkurencji

  Jeżeli interesują Cię narty Salomon, to zapraszamy do kategorii: narty Salomon męskie, narty Salomon Damskie i narty Salomon dla dzieci. W swojej ofercie posiadamy również: gogle narciarskie, buty narciarskie Salomon, kijki narciarskie Salomon, kaski narciarskie Salomon

 • Narty Volkl

  Narty Volkl - prawdziwie olimpijski sprzęt

  Tak to jest pewniak....narty Volkl to inwestycja długofalowa. Jeśli podchodzisz do narciarstwa z wielkim entuzjazmem, emocjami i z utęsknieniem czekasz na każdy sezon zimowy to zdecydowanie musisz rozważyć wysokiej jakości narty Volkl na miarę olimpijskich zjazdów i slalomów. Wysoce wyspecjalizowane technologicznie narty Volkl, wywodzą się z niemieckiej precyzji wykonania i dbałości o szczegóły. Z sezonu na sezon wciąż są udoskonalane, a dotychczasowe modele - z poprzedniego sezonu - nierzadko zastępowane są modelem prezentującym coraz to wyższy poziom konstrukcyjny.

  Technologicznie najbardziej zaawansowane - postaw na narty Volkl

  Ciekawi Cię jakie technologie i nowinki prezentują narty Volkl? Przede wszystkim zastosowanie dwóch gatunków drewna w rdzeniu nart. Drewno to nadal tworzywo najdoskonalsze w zastosowaniu konstrukcyjnym nart. Jest to tzw. technologia Double Grip XTD, czyli podwójna szerokość drewnianego rdzenia na całej długości narty, co sprawia, że narty Volkl są dynamiczne, a przy tym ich krawędzie dobrze, stabilnie trzymają się podłoża, co sprawia tym samym, że narty Volkl prowadzą się wyśmienicie.

  Opinie na temat nart volkl wśród środowiska narciarskiego

  Wśród znawców narciarskiego sportu zimowego, a także na wielu fachowych i merytorycznych forach można zapoznać się z bardzo pochlebnymi opiniami o ów nartach. Śmiało można stwierdzić, że opinie o nartach Volkl są absolutnie wyśmienite. Każdorazowo podkreśla się jakość zastosowanych materiałów i nieustanne badania oraz testy nad udoskonalaniem konstrukcji nart Volkl. Wśród narciarzy pojawia się opinia, iż Volkl dostarcza idealnie dopasowane modele nart dla każdego - od początkującego po narciarza eksperta. Poza tym warto wspomnieć, iż narty Volkl niejednokrotnie stanęły na sportowym podium w bardzo poważnych mistrzostwach, po sam Puchar Świata.

  Jakie narty Volkl wybrać na najbliższy sezon?

  W tym sezonie polecamy przeanalizować oferowane narty Volkl 2019, zwłaszcza następujące modele: narty Volkl racetiger oraz narty Volkl rtm. Pierwsze z nich to narty slalomowe z bardzo trafioną technologią 3D GLASS, czyli mające w swej budowie dodatkową warstwę włókna węglowego. Narty Volkl to - jak już zostało wspomniane - materiały z najwyższej półki jakościowej. Obok tradycyjnego drewna, włókna szklanego, także tytanal. Drugie z wymienionych modeli: narty Volkl rtm to zaś seria nart oferująca modele dla narciarzy o różnych poziomach zaawansowania, narty typu allmountain i unisex. Również ów bardziej uniwersalne narty Volkl zostały naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami w konstrukcji nart, co daje olbrzymią satysfakcję z szusowania na stokach. Rozpoczynając sezon zimowy warto też pamiętać o akcesoriach i gadżetach narciarskich. Polecamy zapoznać się z ofertą naszego sklepu narciarskiego w tym zakresie, zwłaszcza: kijki narciarskie czy wysoce wyspecjalizowane gogle - dające krystalicznie czysty obraz na stoku i ochronę oczu przed promieniowaniem, a także ciekawe wizualnie i zapewniające dodatkową ochronę kaski narciarskie, to dobry początek narciarskich zakupów.

  Sprawdź narty Volkl dla całej rodziny: narty damskie volkl, narty męskie volklnarty dla dzieci volkl

 • Narty damskie

  Narty damskie – profesjonalnie, z gracją i elegancją na stoku

  Producenci nart damskich prześcigają się w coraz ciekawszych, bardziej atrakcyjnych malowaniach, zdobieniach, czy wzorach nanoszonych na narty. Kuszą wyjątkową estetyką, ale także dużą różnorodnością, by spełnić oczekiwania każdej z Pań. Powstają dedykowane paniom serie nart damskich, które różnią się już nie tylko wizualnie, ale także mają często inne parametry techniczne. Jeśli jesteś początkującą bądź średnio zaawansowaną narciarką wybór nart warto rozpocząć od znalezienia profesjonalnego sklepu z narciarskim sprzętem, by móc doradzić się profesjonalistów. Dobrze dobrane narty to nie tylko zadowolenie i większa satysfakcja z jazdy, ale także bezpieczeństwo. Narty damskie muszą być technicznie i sportowo komfortowe, a przy tym oczywiście wizualnie kuszące. By móc możliwie najlepiej dobrać narty damskie, warto odpowiedzieć wcześniej na kilka pytań, m.in.: Jak długo praktykujesz? Czy wolisz dynamiczną jazdę, z głębszymi łukami skrętu - typowo zjazdowy styl? Czy może bardziej zjazd slalomem, z mniejszym łukiem skrętu? Preferujesz przygotowane stoki czy może trasy poza szlakiem, z puszystym śniegiem? Wolisz większą kontrolę nad nartami, łatwość wyhamowania na nartach? Czy też większą przyczepność i tym samym dynamiczniejszą jazdę?

  Jak dobrać długość nart damskich zjazdowych?

  Istnieje zasada, iż długość nart dopasowujemy do wzrostu ich użytkownika. Wedle tej zasady narty powinny sięgać do linii brody narciarza. Od wzrostu należy więc odjąć około 20 cm. W tej sytuacji najbardziej popularne narty damskie to:

  - narty damskie 150 cm;

  - narty damskie 140 cm długości.

  To najbardziej pożądana długość nart damskich, ale też dziewczęcych modeli.

  Cechy nart damskich? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

  Zgodnie z powyżej zadanymi pytaniami, narty damskie powinny zostać właściwie dobrane pod kątem następujących technicznych parametrów:

  - długość i szerokość nart damskich,

  - sztywność nart,

  - taliowanie, wpływające na promień skrętu,

  - geometria nart damskich, tzw. rocker - czyli wygięcie dziobów i tyłu nart,

  - lekkość nart - rodzaj tworzywa z którego są wykonane.

  Należy pamiętać, że rodzaj nart damskich każdorazowo musi być dostosowany do poziomu jazdy narciarki.

  Na jakie marki damskich nart warto zwrócić uwagę?

  Godni polecenia są producenci sprzętu narciarskiego wysokiej jakości, jak: Head, Atomic, Rossignol, Salomon czy Volkl. Wybór modeli i wszelkich niezbędnych akcesoriów jest naprawdę olbrzymi.

  Damska moda na stoku – czyli warto wybrać sprzęt narciarski, który się podoba

  Przygotowując się do sezonu narciarskiego, kompletując potrzebny sprzęt, oczywiście należy kierować się w pierwszym względzie parametrami technicznymi. Jednak bardzo ważne jest także, by zarówno narty, które panie wybierają, jak i odzież, oraz akcesoria, spełniały także oczekiwania estetyczne. Narty damskie muszą się nam także podobać, wyrażać charakter i osobowość. Podobnie jak odzież narciarska - pozwala to w pewnym stopniu wyrazić siebie na stoku.Do odzieży narciarskiej wystarczy dobrać designerskie buty na narty damskie, gogle narciarskie, kijki narciarskie, kask narciarski damski czy czapki i rękawiczki i stylizacja na stok gotowa. A wzornictwo i feeria barw naprawdę zaskakuje: intensywna fuksja, soczysta limonka czy pomarańcz, kobiecy róż, kuszące srebro czy klasyczna czerń. Wszystko to modne jest nie tylko na ulicy, ale też na stoku. Asortyment, który prezentujemy w naszym sklepie narciarskim zadowoli nawet najbardziej wymagające Klientki, także serdecznie zapraszamy.

 • Narty męskie

  Narty męskie – ogólna charakterystyka

  Ilość dostępnych nart męskich różnego typu gwarantuje, że nawet najbardziej wymagający mężczyzna znajdzie swój wymarzony model. Podstawowy podział jaki stosuje sklep narciarski to podział na narty męskie i damskie narty. Narty męskie mają często inną, bardziej jednolitą kolorystykę. Mężczyźni posiadają inną budowę ciała, dlatego też producenci wychodzą na naprzeciw ich potrzeb. Panowie mają inaczej rozmieszczony ciężar ciała dlatego mocowanie nart męskich umieszczone jest nieco bardziej z tyłu . Taliowanie narty męskiej też jest mniejsze gdyż Panowie posiadają więcej siły na wykonanie skrętu. Narty męskie są również cięższe. Oprócz tego średnia wzrostu mężczyzn jest wyższa dlatego też sama narta jest dłuższa.

  W jaki sposób dobrać odpowiednie narty męskie

  Zanim zaczniemy rozglądać się za idealnymi nartami męskimi, musimy wiedzieć jaki rozmiar nart wybrać. Długość narty męskiej dla Panów rozpoczynających przygodę z narciarstwem, oblicza się prostym sposobem. Od wzrostu przyszłego właściciela odejmujemy 15cm. Czyli jeżeli przykładowo mężczyzna posiadający 175 cm wzrostu, będąc początkujący narciarzem będzie przeglądał oferty z kategorii narty męskie 160cm. Jeżeli będzie miał ok 165cm-170cm będzie wybierał z ofert narty męskie 150cm, itd.

  Narty męskie dla początkujących narciarzy

  Jak odpowiednio dobrać narty dla mężczyzn, by móc bezpiecznie i w pełni komfortowo cieszyć się z szaleństwa na stoku? Jako pierwsze narty męskie najlepiej sprawdzą się narty typu All mountain czy narty allround – najbardziej uniwersalne. Z budowy są nieco szersze co ułatwia skręty i zapewnia większą stabilność, natomiast sama narta jest trochę krótsza i lżejsza. Przykładowo narty męskie Atomic wyposażone zostały w technologię Servotec, ułatwiającą sterowanie przy lżejszej narcie oraz dając większą stabilność przy szybszej jeździe. Konkurencją narty męskie Volki przykładowo zostały wyposażone w technologię UVO 3D zapewniającą doskonałą amortyzację. Volkl gwarantuje nam płynna jazdę na stokach oraz łatwość skrętów.

  Narty męskie dla średniozaawansowanych narciarzy

  Jeżeli już posiadamy doświadczenie narciarskie i wiedzę na temat sprzętu narciarskiego przechodzimy na poziom średniozaawansowany. W przypadku problemów z brakiem pewności co do swoich umiejętności narciarskich powinniśmy wybierać narty męskie o mniejszej twardości, które pozwalają nam na łatwiejsze skręty. Natomiast jeżeli posiadamy większą pewność swoich umiejętności możemy kupić dłuższe i twardsze narty. Pamiętajmy jednak, że im twardsza narta, tym więcej siły będziemy potrzebować przy skręcie. Head tak samo jak Atomic i Rossignol to jeden z wiodących producentów sprzętu narciarskiego. Przykładowo można rozważyć narty męskie head dla średniozaawansowanych w lini V-shape. Rossignol zachwala męskie narty Rossignol Experience, które wg. producenta nadają się na każdy rodzaj śniegu. Natomiast Salomon stworzył linię XDR, która jako narty męskie salomon 18/19 zdobyła wielu zwolenników.

  Narty męskie dla zaawansowanych sportowców

  Jeżeli chodzi o męskie narty dla zaawansowanych sportowców zapraszamy do przeglądania oferty z zakładki narty race!

  Sprzęt zaprojektowany dla narciarzy posiadających duże doświadczenie i bardzo pewnych swoich umiejętności.

 • Narty dla dzieci i...

  Narty dla dzieci – czyli frajda w ferie gwarantowana

  Mniejsze, lżejsze, aczkolwiek solidnie wykonane narty dla dziecka nie są nowością na rynku. Od wielu lat tworzone są narty dla najmłodszych, za których produkcją stoją mniejsze jak i światowej sławy firmy takie jak: Head, Salomon, Atomic, Volkl czy Rossignol. Firmy sportowe opracowały najbardziej odpowiednie narty dla najmłodszych, a także dla trochę starszych dzieci, dbając o ich bezpieczeństwo oraz wygodę podczas zimowych przygód. Stąd narty dla dzieci i narty juniorskie napotykane w sklepach narciarskich są już nie tylko małe, zgrabne – bowiem są także dostępne we wielu wzorach, kolorach, często z przeróżnymi motywami z gier czy bajek. Co więcej, podczas etapów produkcji stworzono akcesoria dla dzieci, które nadal są lekkie, ale i bardzo wytrzymałe – jak mocne kije narciarskie, zabezpieczające głowy kaski narciarskie o wielu motywach oraz chroniące oczy gogle narciarskie. Wspomniane marki poza nartami dziecięcymi prowadzą odzież, która nie tylko szczelnie chroni przed zimnem, ale i amortyzuje wszelkie upadki oraz zapewnia najwyższe poczucie komfortu podczas spokojnych przejażdżek oraz zabaw czy wyścigów na stoku. Już nie trzeba się bać, że dziecko zrobi sobie krzywdę, z tego powodu odmawiając wycieczek na narty i niszcząc marzenia swojej pociechy. Zabezpieczenia w nartach dla najmłodszych oraz osprzęt do nich, i kapka oczywistej ostrożności, daje pewność – że wszelkie upadki nie będą związane z kontuzjami czy poważnymi obrażeniami. Nie trzeba już dłużej bać się takich wycieczek, a czas spędzany aktywnie jest o wiele zdrowszy niż inne formy zimowego odpoczynku od szkoły oraz pracy. Oczywiście zdrowy rozsądek i ostrożność są także niezbędnym elementem bezpiecznego narciarstwa.

  Jak dobrać narty dla dziecka do wzrostu w zaledwie kilka chwil?

  Jednym z najlepszych sposobów sprawdzenia, jaka długość nart będzie najbardziej odpowiednia dla dziecka, jest postawienie nart obok niego i sprawdzenie dokąd one sięgają. Dla przykładu: jeśli szukamy nart juniorskich 140 cm, wtem czubki nart powinny znajdować się między klatką piersiową a brodą. To samo dzieje się w przypadku i niższego, i wyższego dziecka. Jest to najbardziej optymalna długość, wspomagająca nie tylko wygodę w poruszaniu się, ale również zapewniająca większe bezpieczeństwo poprzez łatwiejsze operowanie nartami. Kupując narty przez Internet i nie mając możliwości fizycznej przymiarki, można dziecko postawić przy ścianie i zmierzyć – jednak pamiętając o operowaniu wysokością od klatki piersiowej do brody.

  Ceny nart dla dzieci a topowe firmy

  Na rynku obecnych jest wiele zaufanych firm zajmujących się sprzedażą nart juniorskich. Jedną z najbardziej popularnych w kręgach nie tylko narciarskich, bo i ogólnie sportowych jest firma Salomon, która wywodzi się z Francji i słynie z wieloletniego doświadczenia. Narty juniorskie Salomon jak mogłoby się wydawać, nie kosztują aż tak wiele. Wydawałoby się, iż bliższe Polsce korzenie ma firma Head, bowiem ta amerykańsko-holenderska marka, której narty i inne sportowe artykuły można dojrzeć na olimpiadach sportowych – posiada smaczek lubiany przez polaków, czyli istnie amerykański styl i prestiż. Narty juniorskie Head występują w cenach przyjaznych portfelowi. Warto także wspomnieć, iż Austria, jako kraj kojarzony ze skokami narciarskimi nie tylko posiada wiele szczytów i skoczni narciarskich, bowiem produkuje również narty dla dzieci i dorosłych. Firma Atomic z górskimi klimatami cechuje się wysoką jakością produktów i wyjątkowo miłą dla oka kolorystyką sprzętu. Narty juniorskie Atomic są jednymi z tańszych, wśród tych najlepszych producentów na rynku, a na ich zakup może pozwolić sobie każda rodzina. Kolejny znany, nawet wśród osób, które nie interesują się bardzo narciarstwem, producent, to niemiecka firma Volkl. Jej popularność nie bierze się znikąd, bowiem sprzęt tej marki jest wybierany przez doświadczonych sportowców oraz pasjonatów. Narty juniorskie Volkl trzymają się na zaskakująco niskim poziomie cenowym, czego nie można od tak pominąć. Kolejną firmą z Francji, konkurencyjną do interesująco brzmiącego Salomon – jest Rossignol. Poza gwarancją zadowolenia oraz szeroką dostępnością, posiada wyjątkowe szaty graficzne. Narty juniorskie Rossignol są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz stanowią światową czołówkę producentów sprzętu narciarskiego zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 • Narty zjazdowe

  Narty zjazdowe - sprzęt do zadań specjalnych

  Narty zjazdowe stosowane są w narciarstwie alpejskim i sportach pokrewnych. Charakteryzują się długimi, płaskimi płozami, które mają duży wpływ na poprawę jakości ślizgu po powierzchni śniegu. Montowane są do butów narciarskich za pomocą specjalnych wiązań. Narty zjazdowe przystosowane są do potrzeb narciarzy o określonym wzroście, wadze i proporcjach. Wybieramy je z uwzględnieniem własnego stylu jazdy, posiadanych umiejętności i doświadczenia. Najłatwiejszy podział nart, na którym warto skupić się podczas zakupów, jest zależny od płci. Wyróżniamy narty męskie, narty damskie i narty dziecięce.

  Najbardziej popularne rodzaje męskich nart zjazdowych

  Zjazdowe narty męskie są najbardziej popularne i najczęściej wybierane. Ich podział opiera się głównie na preferowanym stylu jazdy. Niektóre przeznaczone są do jazdy rekreacyjnej – to modele allmountain i narty allround. Idealnie sprawdzą się do szusowania po ubitych trasach, ale także poza nimi. Jeszcze inne, mające zaawansowane technologie, tzw. narty race, pozwalają na jazdę sportową. Dla miłośników krótkich skrętów polecane są zjazdowe narty slalomowe, natomiast duże prędkości wymagają nart gigantowych. Większość nart zjazdowych posiada rocker. To nic innego jak uniesiony czubek, który zapobiega niekontrolowanemu łapaniu krawędzi. Producenci oferują także narty zjazdowe z drewnianym rdzeniem. Pomaga on w kontrolowaniu nart poprzez lepsze siły sterujące.

  Narty zjazdowe damskie – najwyższa jakość i wyjątkowy design

  Wygląd nart zjazdowych jest szczególnie istotny w przypadku modeli zaprojektowanych z myślą o kobietach. Narty damskie łączą elegancki design ze sportową charakterystyką nart zjazdowych, zachowując przy tym wyjątkową przyjemność z jazdy. Są wyjątkowo komfortowe, sprawiają, że jazda nie wymaga dużego nakładu energii. Konstrukcja damskich nart zjazdowych została dostosowana do budowy i warunków fizycznych kobiet. Modele posiadają mniejszy promień skrętu, są lżejsze, krótsze i bardziej elastyczne. Cechy te pomagają w łatwiejszym i przyjemniejszym manewrowaniu na stoku. Zjazdowe narty kobiece mają również inny montaż wiązań narciarskich, który jest lekko przesunięty do przodu.

  Idealne także dla najmłodszych - sprawdź narty zjazdowe dla dzieci

  Juniorskie narty zjazdowe dopasowane są do wymagań dziecka w każdym wieku. W porównaniu z modelami dla dorosłych to najczęściej tanie narty, które gwarantują przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo na stoku. Są odpowiednio taliowane i lekkie. Wiązania i siła napięcia zostały przystosowane do niskiej wagi dziecka.

  Jak dobrać narty zjazdowe do wzrostu?

  Mężczyźni powinni wybierać narty zjazdowe, których długość mieści się pomiędzy podbródkiem a czołem. U kobiet granica ta powinna znajdować się między wysokością klatki piersiowej a nosem.

  Jak dbać o narty?

  Zakup własnego sprzętu narciarskiego to bez wątpienia poważna inwestycja. Narty zjazdowe będą doskonale służyć przez długi czas, jeśli będą odpowiednio traktowane. Należy pamiętać o ich systematycznym woskowaniu, czyszczeniu i właściwym przechowywaniu. Po zakończonym sezonie, nim narty schowamy w oczekiwaniu na kolejny, warto odkręcić wiązania i poluzować napięcie sprężyny. Poza tym niektóre zabiegi dobrze jest pozostawić specjalistom, np. ostrzenie nart. W razie pytań dotyczących zarówno dbania o narty zjazdowe, czy też wyboru najbardziej odpowiednich, serdecznie zapraszamy – specjaliści w naszym sklepie narciarskim na wszystkie chętnie odpowiedzą, pomogą i doradzą.

  Nasz sklep narciarski zaopatrzony jest w sprzęt od topowych producentów. Oprócz nart, znajdziesz u nas dobrej jakości: buty narciarskie, gogle narciarskie, kaski narciarskie i kijki narciarskie.

 • Narty allround

  Narty allround – czyli idealne praktycznie dla każdego

  Narty allround to jeden z częściej wybieranych przez miłośników zjazdów rodzaj sprzętu. Należą one do bardziej zwrotnych, a jazda na nich nie sprawia większego wysiłku. Specjalnie dostosowane do potrzeb pasjonatów narty allround dla początkujących okażą się dobrym wyborem. Te popularne narty zjazdowe świetnie sprawdzą się do jazdy carvingowej. Uniwersalność tej kategorii sprzętu zadowoli niejednego użytkownika, dzięki łatwości z jaką można poruszać się po stoku. Narty allround zapewniają bezproblemowość z jaką będzie można szusować po wszystkich nartostradach. Pomimo prostoty z jaką da się korzystać ze sprzętu, narty allround dla średniozaawansowanych również okażą się trafną decyzją. Są także doskonałe dla zaawansowanych narciarzy, którzy szukają komfortowych i łatwych w prowadzaniu nart. Ten konkretny rodzaj nart, dzięki oferowanemu ogromowi możliwości zda egzamin w niemal wszystkich przypadkach, także jako narty juniorskie. Bardzo łatwo można w nich skręcać i nie trzeba do tego wkładać dużego wysiłku. Łatwo je kontrolować, doskonale sprawdzają się zarówno przy skrętach ciętych, jak i ślizgowych, pozwalając tym samym na komfortową jazdę w obu przypadkach. Wybierając długość, należy mieć na uwadze, iż narty te produkowane są raczej w krótszych rozmiarach. Co do zasady można kierować się regułą, iż powinny one mieć 10 cm mniej niż posiadany wzrost. W przypadku braku wymaganych długości nart allround – co może mieć miejsce w przypadku bardzo wysokich osób, lub jeśli poszukujemy bardziej agresywnych, np. narty race, to prosimy o konsultacje, doradzimy pomożemy dobrać najbardziej odpowiedni rodzaj.

  Jaki rodzaj nart wybrać? Allround czy Allmountain?

  Kiedy stajemy przed wyborem sprzętu do jazdy bez względu na stopień zaawansowania, powinniśmy dobrze przeanalizować możliwości, jakie dają konkretne narty i nasze oczekiwania. Każdy z rodzajów da nam inne możliwości. Tak rodzi się pytanie – narty allround czy allmountain? Pierwsze to narty odpowiednie dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę na stoku, ale także zaawansowanych narciarzy. Narto allround są uniwersalne, gwarantują średnio szybką jazdę, oraz wygodne i łatwe skręty, co przekłada się na ich popularność. Narty allmountain charakteryzuje szerokość, zarówno na dziobie, jak i na długości. Każde z wymienionych rodzajów cechują odmienne zalety, na które decydujemy się w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Wskazane jest, aby dokładnie przyjrzeć się ofercie sklepu narciarskiego przed ostateczną decyzją zakupu. Dobór odpowiednich nart allround doprowadzi do łatwości i ogromu przyjemności wynikających z jazdy.Dobrze jest też rozróżniać narty damskie od nart męskich - sprzęt dedykowany kobietom jest wykonany z lżejszych materiałów, co sprawia odczuwalną zmianę w użytkowaniu.

  Narty allround gwarancją bezpiecznej jazdy

  Przy wyborze nart trzeba mieć na uwadze ich parametry, aby móc bezpiecznie z nich korzystać podczas zimowego urlopu w górach. Narty allround damskie będą lepiej dostosowane do lżejszej masy ciała, jaka na ogół różni kobiety od mężczyzn. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nieco odmiennej konstrukcji. Producenci często stosują w nartach dedykowanych paniom bardziej elastyczne rdzenie. Odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika narty allround zapewnią bezpieczną i wygodną zabawę podczas zjazdów z dowolnie wybranej nartostrady. Za bezpieczeństwo odpowiadają jednak nie tylko narty, ale także inne elementy. Dopasowane do konkretnej osoby powinny być również buty narciarskie oraz kask narciarski. Ich dobór powinien być poprzedzony odpowiednią analizą indywidualnych potrzeb narciarza. Nie można również pomijać zakładania gogli narciarskich, które chronią oczy przed odbijającym się od śniegu słońcem, jednocześnie ułatwiając nam swobodne zjazdy. Chociaż narty allround, jak i cała reszta istotnego sprzętu mogą zagwarantować narciarzowi bezpieczne użytkowanie, jedną z ważniejszych kwestii pozostaje zachowanie zdrowego rozsądku.Dobrane do osobistych potrzeb wysokiej jakości narty allround w połączeniu z odpowiednim nastawieniem zagwarantują nam radość czerpaną z zimowych dni.

 • Narty race

  Narty race – dla zaawansowanych narciarzy ze sportowym charakterem

  Już sama nazwa „narty race” – nie pozostawiając ani cienia wątpliwości – wskazuje na dynamikę, szybkość reakcji, zwrotność i niebywałą szybkość. Race oznacza z angielskiego "wyścig" i właśnie taka też jest funkcjonalność przypisana dla nart race. Jeśli masz w sobie ducha sportowca i posiadasz bagaż narciarskiego doświadczenia to narty race musisz mieć obowiązkowo w swoim wyposażeniu.

  Czym charakteryzują się race narty?

  Narty race to narty slalomowe, lub gigantowe stworzone dla dynamicznych i krótkich skrętów, do zadziornej i agresywnej jazdy. Pozwalają na rozwijanie dosyć dużych prędkości, jednak najlepiej sprawdzają się na dobrze ubitych stokach. Poznamy je po bardzo szerokich dziobach, znacznej długości samych nart i wąskim ślizgu pod butem narciarskim. Oznacza to, iż narty race są mocno taliowane, co przekłada się na duże możliwości wejścia w dynamiczny skręt i swobodne przejście do następnego skrętu. Porównując stronę graficzną, to narty typu race niczym nie odbiegają od tych używanych, przez zawodników w Pucharze Świata.

  Slalomowe czy gigantowe – jakie narty race wybrać?

  Narty race występują w dwóch wersjach – slalomowe i gigantowe. Przeznaczone są raczej dla bardziej zaawansowanych sportowców i miłośników białego szaleństwa. Dla osób, które szukają uniwersalnych nart, dla średniozaawansowanych, raczej polecamy wybrać model: narty allround. Natomiast jeśli chodzi o wersje slalomowe nart race, to promień wynosi ok. 11-12 m. Długość w przypadku damskich nart sugerowana wynosi ok. 150-155cm, natomiast narty męskie powinny mieć ok. 160-165 cm. Narty race w wydaniu gigantowym charakteryzują się długością ok. 165-170 cm dla Pań i 180-185 cm dla Panów. Promień to ok. 15-23m. Pozwalają one rozwijać bardzo duże prędkości, jednak potrzebują także odpowiednio dużo przestrzeni.

  Narty race – a może tak postawić na amatorskie, konkursowe slalomy narciarskie?

  Posiadając narty race możesz nawet pomyśleć o amatorskich czy wręcz bardziej profesjonalnych konkursach zjazdowych. Dobry sprzęt narciarski, solidnego producenta to podstawa. Do tego dołóż dobrej jakości: kask narciarskibuty narciarskie, gogle narciarskie i kijki narciarskie – i możesz spokojnie szusować w dynamicznych slalomach, ścigać się na tyczkach, brać udział w amatorskich konkursach.