Narty>Narty zjazdowe

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 75 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 75 produktów
Narty zjazdowe

Narty zjazdowe - sprzęt do zadań specjalnych

Narty zjazdowe stosowane są w narciarstwie alpejskim i sportach pokrewnych. Charakteryzują się długimi, płaskimi płozami, które mają duży wpływ na poprawę jakości ślizgu po powierzchni śniegu. Montowane są do butów narciarskich za pomocą specjalnych wiązań. Narty zjazdowe przystosowane są do potrzeb narciarzy o określonym wzroście, wadze i proporcjach. Wybieramy je z uwzględnieniem własnego stylu jazdy, posiadanych umiejętności i doświadczenia. Najłatwiejszy podział nart, na którym warto skupić się podczas zakupów, jest zależny od płci. Wyróżniamy narty męskie, narty damskie i narty dziecięce.

Najbardziej popularne rodzaje męskich nart zjazdowych

Zjazdowe narty męskie są najbardziej popularne i najczęściej wybierane. Ich podział opiera się głównie na preferowanym stylu jazdy. Niektóre przeznaczone są do jazdy rekreacyjnej – to modele allmountain i narty allround. Idealnie sprawdzą się do szusowania po ubitych trasach, ale także poza nimi. Jeszcze inne, mające zaawansowane technologie, tzw. narty race, pozwalają na jazdę sportową. Dla miłośników krótkich skrętów polecane są zjazdowe narty slalomowe, natomiast duże prędkości wymagają nart gigantowych. Większość nart zjazdowych posiada rocker. To nic innego jak uniesiony czubek, który zapobiega niekontrolowanemu łapaniu krawędzi. Producenci oferują także narty zjazdowe z drewnianym rdzeniem. Pomaga on w kontrolowaniu nart poprzez lepsze siły sterujące.

Narty zjazdowe damskie – najwyższa jakość i wyjątkowy design

Wygląd nart zjazdowych jest szczególnie istotny w przypadku modeli zaprojektowanych z myślą o kobietach. Narty damskie łączą elegancki design ze sportową charakterystyką nart zjazdowych, zachowując przy tym wyjątkową przyjemność z jazdy. Są wyjątkowo komfortowe, sprawiają, że jazda nie wymaga dużego nakładu energii. Konstrukcja damskich nart zjazdowych została dostosowana do budowy i warunków fizycznych kobiet. Modele posiadają mniejszy promień skrętu, są lżejsze, krótsze i bardziej elastyczne. Cechy te pomagają w łatwiejszym i przyjemniejszym manewrowaniu na stoku. Zjazdowe narty kobiece mają również inny montaż wiązań narciarskich, który jest lekko przesunięty do przodu.

Idealne także dla najmłodszych - sprawdź narty zjazdowe dla dzieci

Juniorskie narty zjazdowe dopasowane są do wymagań dziecka w każdym wieku. W porównaniu z modelami dla dorosłych to najczęściej tanie narty, które gwarantują przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo na stoku. Są odpowiednio taliowane i lekkie. Wiązania i siła napięcia zostały przystosowane do niskiej wagi dziecka.

Jak dobrać narty zjazdowe do wzrostu?

Mężczyźni powinni wybierać narty zjazdowe, których długość mieści się pomiędzy podbródkiem a czołem. U kobiet granica ta powinna znajdować się między wysokością klatki piersiowej a nosem.

Jak dbać o narty?

Zakup własnego sprzętu narciarskiego to bez wątpienia poważna inwestycja. Narty zjazdowe będą doskonale służyć przez długi czas, jeśli będą odpowiednio traktowane. Należy pamiętać o ich systematycznym woskowaniu, czyszczeniu i właściwym przechowywaniu. Po zakończonym sezonie, nim narty schowamy w oczekiwaniu na kolejny, warto odkręcić wiązania i poluzować napięcie sprężyny. Poza tym niektóre zabiegi dobrze jest pozostawić specjalistom, np. ostrzenie nart. W razie pytań dotyczących zarówno dbania o narty zjazdowe, czy też wyboru najbardziej odpowiednich, serdecznie zapraszamy – specjaliści w naszym sklepie narciarskim na wszystkie chętnie odpowiedzą, pomogą i doradzą.

Nasz sklep narciarski zaopatrzony jest w sprzęt od topowych producentów. Oprócz nart, znajdziesz u nas dobrej jakości: buty narciarskie, gogle narciarskie, kaski narciarskie i kijki narciarskie.