Najwyższym modelem slalomki w szeregach firmy Head jest model Worldcup Rebels I.SL. To narty idealne dla tych którzy uwielbiają krótkie, ciasne, dynamiczne skręty. Ich precyzyjne i solidne wykonanie daje nam gwarancje kupowania sprzętu na lata, a ich największą zaletą jest to, że potrafią przenieść narciarza na jeszcze wyższy poziom w bardzo szybkim tempie. Krótki promień skrętu i wąska talia pod butem sprawia, że jedzie się na nich bardzo sportowo. Teraz i Ty możesz się poczuć jak prawdziwy mistrz slalomu.

Konstrukcja WorldCup Sandwich Cup miała swój początek już w latach 40-stych, a została wynaleziona przez samego założyciela firmy Howarda Head’a. Perfekcyjnie wykonywana i przede wszystkim ręcznie przez najlepszych specjalistów narciarskich na ziemi. Mamy tutaj rdzeń drewniany laminowany pionowo, fenolowe ścianki boczne, a całości dopełnia titanal. Narty Head Worldcup I.SL zarówno dla zawodników jak i ludzi jeżdżących amatorsko producenci tworzą narty na dokładnie tych samych maszynach i z tych samych świetnej jakości materiałów. Narty posiadają najlepszej jakości ślizg UHM C o strukturze race. Najszybszy, wręcz przerażająco szybki ślizg wsparty najlepszą mieszanką całej struktury.

Innowacyjny materiał, wynaleziony w celach naukowych, następnie w celach budownictwa, a teraz wykorzystany w nartach Heada – Graphen! W Head WorldCup Rebels I.SL jest on umieszczony w środkowej części nart. Sam Graphen to materiał niezwykle mocny, a zarazem bardzo lekki. Jest on o 300 razy bardziej wytrzymały niż stal i twardszy od diamentu. W nartach pomaga on uzyskać balans pomiędzy redukcją wagi nart, a precyzyjnym sterowaniem sztywną nartą. Wyobraź sobie lekkie narty, lecz piekielnie dynamiczne, dobrze usztywnione, a zarazem mniej męczące.

Narty dostępne w naszym sklepie z serii WorldCup Rebels I.SL:

Dla osób, które nigdy nie słyszały o Kers’ie może to się wydawać trochę dziwne, ale w nartach z serii WorldCup Rebels jest wbudowane skomputeryzowane urządzenie piezoelektryczne. Inaczej kers zwany jest po prostu chipem. Jego zastosowanie jak i jego praca jest bardzo prosta. Podczas jazdy prosto kers jest nie aktywny. Żeby naładować chipa musimy wchodzić w skręty. Czym mozniej dociśniemy nartę w skręcie tym mocniej chip się naładuję. Cała energia zgromadzona w kersie uwalnia się przy każdym wyjściu ze skrętu, a my sami możemy się przekonać jak szybko i dynamicznie zachowują się worldcupy po każdym z nich. Efekt – mocniejsze dogięcie nart w skręcie = mocniejsze przyśpieszenie przy wyjściu ze skrętu. Sam kers dodatkowo jest wsparty technologią Inteligence. W większości nart na rynku im szybciej zaczynasz szusować tym narta nie jest już tak pewna i sztywna na stoku. W Headach jest zupełnie na odwrót. Dzięki technologii Intelligence wraz z rosnącą prędkością narty robią się coraz bardziej sztywne! Inaczej mówiąc, są to włókna piezoelektryczne, umieszczone pod płytą, które absorbują wibracje z prędkością światła. Te narty dostosują się do każdych parametrów
fizycznych narciarza.

We wszystkich sportowych nartach Heada czyli w całej serii Worldcup jak i właśnie w I.SL'ach występuje Rebel Camber. Tak mocno pożądany w ostatnich latach rocker nie występuje w tych nartach. Tutaj mamy konstrukcję 100% camber czyli pełny kontakt krawędzi ze śniegiem, gwarantujące bardzo dużą stabilność oraz mega przyśpieszenie.