Nowa kolekcja nart Volkl Deacon na sezon 2019/2020!

Seria nart Volkl Deacon miała swój początek w minionym sezonie 2018/2019, a dokładnie jeszcze przed nim kiedy to na testach Voelkla można było znaleźć narty o nowej budowie i zagadkowym wyglądzie. Była to akcja marketingowa pod hasztagiem #whattheski. Po zebranych pozytywnych opiniach od narciarzy na sezon 2019 ukazała się nowa seria nart Deacon.

Narty z grupy all mountain race, wyposażone we wszystkie najlepsze technologie z grupy Racetiger ale z taliowaniem pozwalającym na szerszy zakres zastosowań. Nowe modele które pojawiły się na rynku to Deacon 74 i Deacon 76 w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Deacon 74 – nowy ulepszony model słynnego Code S

Narty Volkl Deacon 74 to następca bestsellerowych nart Volkl Code S. W odróżnieniu od swojego świetnego poprzednika deacony posiadają trzy nowości konstrukcyjne które spowodowały, że te narty stały się hitem sezonu. Posiadają zupełnie nową geometrie oraz przeprojektowany rdzeń Speedwall Multilayer Woodcore z tytanalowym płaszczem, który sprawia, że jazda na nich jest zwinna i dynamiczna. Jest to duży plus dla fanów agresywnego i szybkiego stylu jazdy, co nie oznacza że trzeba tak na nich jeździć! Narciarz szukający nart zaawansowanych, ale takich na których wszędzie będzie czuł się pewnie też może celować w deacony.

 

Trójwymiarowe włókno szklane wykorzystane w Deaconach

Przeprojektowany rdzeń został wyposażony w technologię 3D.Glass, najnowszy pomysł inżynierów voelkla na usztywnienie nart kategorii all mountain race. Warunki na stokach narciarskich są różne, często bardzo wymagające. Odpowiedzią na to wyzwanie jest wzmocnienie nart trójwymiarową warstwą włókna szklanego wzdłuż całej długości oraz szerokości desek - również nad krawędziami. Narty mają ulepszoną reakcje w zakrętach oraz są żywsze i bardziej zwrotne. Wyczuwalnie zwiększone przekazywanie energii na krawędź jak i samo trzymanie krawędzi, szczególnie na zamrożonych stokach.

 

Lepsze i pewniejsze prowadzenie czyli Tip & Tail Rocker

Volkl Deacon 74 i 76 mają lekko podniesione dzioby i piętki nart tzw. Tip & Tail Rocker który ułatwia inicjowanie skrętów, przechodzenie z krawędzi na krawędź oraz narciarz może czuć się pewniej w gorszych warunkach. Narty w strefie wiązania zachowują się klasycznie, pozwala nam to na dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi. Połączenie nowoczesnego rockera z klasyczną konstrukcją pozwala nam dobierać narty nawet o ok. 10 cm dłuższe od dotychczasowych nart carwingowych, przy zachowaniu skrętności narty krótkiej i stabilności narty długiej.

Dodatkowo modele Deacon z serii all mountain race tak samo jak w kolekcji Racetiger posiadają Full Sidewall. Bezpośredni i silny przekaz mocy z pełnej długości sidewall’a. W tych nartach wykorzystany jest również super szybki ślizg BASE P-TEX 4504, charakterystyczny ze swojej niezawodności i długiej żywotności.

 

Innowacyjna technologia tłumienia drgań UVO 3D!

Tak jak we wszystkich najwyższych modelach marki Volkl, Deacon 74 i Deacon 76 wyposażone są w ulepszony system UVO 3D. Jest to pierwszy niezależnie poruszający się tłumik drgań, który stosuje najnowocześniejszą technologię tłumienia drgań, aby zminimalizować drganie dziobów nart. Od zawsze wiadomo, że nierówności terenu które czasami spotykamy najczęściej w popołudniowych porach na stoku nieuchronnie generują wibrację nart. To znacznie zakłóca płynność jazdy i utrudnia utrzymanie na krawędziach. Rewolucyjna technologia UVO przeciwdziała temu zjawisku poprzez skuteczne tłumienie wibracji pionowych i poziomych a w najnowszej wersji UVO 3D także wzdłużonych.

 

Wiązania Markera kompatybilne z GripWalk!

Uzbrojone w precyzyjne wiązania Markera rMotion2 12 Grip Walk, dostarczają niezapomnianych chwil spędzonych na stokach. Po za tym, że deacony występują w dwóch wersjach kolorystycznych, to w kolekcji występują one tekże w wersji PRO. Deacon 74 PRO i Deacon 76 PRO posiadają płytę zawodniczą oraz wiązania Race Xcell 12. Daję nam to narty jeszcze sztywniejsze, szczególnie pod wiązaniem, dobry wybór dla osób jeżdżących szybko i agresywnie, dedykowane również dla osób cięższych.

Jeśli chodzi o zbliżający się sezon 2019/2020 to udana kolekcja Volkl Deacon się powiększa!

Chyba każdemu miłośnikowi narciarstwa obiła się o uszy nazwa nart Volkl RTM.
Można napisać legendarna już seria nart z grupy all mountain znika z rynku. Kolekcja RTM – Ride The Mountain będąca na rynku od 2012 roku ustępuje miejsca serii Deacon.

Wraz z kolekcją na sezon 2020, Volkl wprowadza nowe modele do serii Deacon:

Deacon X / XT / XTD – narty kolejno dla początkujących z rdzeniem kompozytowym/ XT dla początkujących i średniozaawansowanych na rdzeniu drewnianym i model XTD już typowo dla średnich narciarzy z podwójnym rdzeniem drewnianym.

W nowej serii Deacon mamy również następców najpopularniejszych modeli RTM.

Takie modele jak RTM 76 elite, RTM 79 / 81 / 84UVO, występują teraz w kolekcji Deacon pod nową nazwą i nową budową. Deacon 84, Deacon 80, Deacon 79 oraz Deacon 75 w dwóch wersjach kolorystycznych.

Tak uzbrojona nowa seria Volkl Deacon musi podbić rynek nart all-mountain. W odróżnieniu od zeszłego sezony w kolekcji znajdziemy narty dla każdego od zaawansowanego wymagającego narciarza nawet po tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z białym szaleństwem.