Rozpoczynając nadchodzący sezon, zdecydowanie warto sprawdzić najlepsze narty roku 2020/2021. Najlepsze - mogą oznaczać w zależności od przeznaczenia, oraz poziomu zaawansowania, nieco inne parametry, które będą decydowały o bezpieczeństwie, komforcie jazdy, ale także technologicznym zaawansowaniu, jakości czy designie. Zwyczajowo zakup nart to relatywnie duży wydatek, więc tym bardziej proces decyzyjny jest wzmożony i skomplikowany. Decydując się na zakup nart 2020 warto posiłkować się fachową, profesjonalną wiedzą i oceną własnych możliwości oraz preferencji. Warto śledzić rankingi oraz testy, czy oceny nart. Modele znanych producentów z roku na rok są modyfikowane, ulepszane – technicznie i wizualnie, a zastosowane systemy i rozwiązania wciąż są rozwijane. Warto zatem znać te rozwiązania, by móc dobrać najlepszy model.

Rankingi najlepszych nart 2020

Przedstawiają one bardzo różne parametry i tworzone są w oparciu o różne oceny. My przygotowaliśmy w tym wpisie najlepsze narty 2020, które wybraliśmy spośród olbrzymiej ilości, kierując się doświadczeniem oraz opiniami samych użytkowników. Oczywiście lista najlepszych nart 2020 mogłaby być znacznie dłuższa, jednak na potrzeby tego wpisu ograniczyliśmy ją do kilkunastu modeli, z zachowaniem poniższego klucza podziału.

Jak wygląda czołówka nart 2020 dla segmentu średniozaawansowanych narciarzy?

Dla przykładu poniżej przestawiamy rankingi nart 2020 z uwzględnieniem grupy narciarzy o umiejętnościach średniozaawansowanych, które wybierane są najczęściej:

TOP5 nart 2020 dla średnio-zaawansowanch:

1.

VOLKL DEACON XTD

2.

VOLKL DEACON 79

3.

HEAD V-SHAPE V6

4.

ATOMIC REDSTER X7

5.

ROSSIGNOL PURSUIT 300

Poniżej prezentujemy TOP 5 męskich nart slalomowych na rok 2020:

1.

VOLKL RACETIGER SL UVO

2.

HEAD WORLDCUP REBELS E-SL

3.

ATOMIC REDSTER S9

4.

ROSSIGNOL HERO ELITE ST TI

5.

HEAD SUPERSHAPE E-MAGNUM

Przedstawiamy także TOP 5 damskich nart 2020:

1.

VOLKL FLAIR SC CARBON

2.

HEAD SUPER JOY

3.

ROSSIGNOL NOVA 6

4.

VOLKL FLAIR 76 ELITE

5.

HEAD PURE JOY

Najlepsze narty 2020 dla średniozaawansowanych - co sprawiło, że znalazły się tak wysoko w rankingu?

Narty Volkl Deacon XTD to narty z kategorii: allmountain, typu unisex. Narty relatywnie uniwersalne, będące niejako kompromisem pomiędzy precyzją a komfortem jazdy. Są to narty doskonałe zarówno dla średniozaawansowanych jak i zaawansowanych narciarzy.Narty posiadają podwójny, drewniany rdzeń – dający lepszą precyzje i stabilność jednocześnie, a także wyposażone są w profil TipRocker – prawdziwa konstrukcyjna rewolucja w nartach, która w przełożeniu na użytkowanie poprawia wydajność nart niezależnie od warunków. Są to narty zarówno na ubite i przygotowane trasy, jak i na puch śnieżny. Narty te są szersze, niż standardowe narty trasowe i jednocześnie łatwo inicjują skręty.

Podsumowując, w modelu DEACON XTD zastosowano niepowtarzalne technologie: Dual Woodcore, Tip Rocker, Center Sidewall, a także Base: P-Tex 2100, które podwyższają komfort jazdy, poprawiają sterowność, co sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych modeli nart. Cenowo również jest to bardzo korzystny przedział. Polecamy.