Producenci sprzętu narciarskiego co sezon oferują nam nowe modele, które od poprzednich różnią się przede wszystkim designem. Jest to zupełnie zrozumiałe: trudno przecież oczekiwać, by co kilka miesięcy firmy opracowywały innowacyjne technologie poprawiające parametry i odczucia z jazdy. Przeglądając ofertę producentów nart na sezon 2019/2020 byliśmy szczególnie zainteresowani tym, co zaproponuje nam firma Völkl. Niemiecki producent ponownie nie zawiódł, oferując bardzo ciekawe modele zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i zawodowców. Oto zestawienie 5 najciekawszych modeli nart Völkl na sezon 2019/2020.

Völkl Deacon 75 Black

Zaczynamy od prawdopodobnie najbardziej uniwersalnego modelu nart w ofercie Völkl. Deacon 75 Black na sezon 2019/2020 świetnie wyglądają, ale równie dobrze zachowują się na stoku. Są to narty typu all mountain, najlepiej sprawdzające się na dobrze i średnio przygotowanych trasach. Szczególnie polecamy je fanom krótkich, dynamicznych skrętów, mającym już pewne doświadczenie w jeździe i posiadającym niezłą technikę.

W modelu Deacon 75 Black znajdziemy kilka znakomitych rozwiązań, będących wizytówkami marki Völkl. Warto wspomnieć przede wszystkim o drewnianym, bardzo lekkim rdzeniu oraz rockerze typu Tip&Tail. Narty są oferowane w zestawie z wiązaniami vMotion3.

Völkl Racetiger GS UVO 3D

Nasz absolutny faworyt wśród nart gigantowych z tej półki cenowej. Legendarny model Racetiger w ekstremalnej wersji GS gwarantuje niesamowite wrażenia i umożliwia realizowanie sportowych ambicji. Ważną cechą tych nart jest również to, że pomimo swojej agresywnej charakterystyki potrafią zapewnić narciarzowi bardzo wysoki komfort i bezpieczeństwo – jest to zasługa między innymi znakomitego tłumika wibracji UVO 3D. 

Konstrukcja nart to typowy „sandwich” – inżynierowie Völkl wykorzystali tutaj swoje doświadczenia z Pucharu Świata. W rdzeniu znajdziemy dwie warstwy Titanalu, co poprawia stabilność w szybkich skrętach i dodatkowo tłumi drgania, dzięki czemu jazda z maksymalną prędkością jest o wiele bezpieczniejsza. Wspomnijmy również o zawodniczej płycie World Cup pod wiązaniami oraz o najszybszym na świecie ślizgu P-Tex 4500.

Narty Völkl Racetiger GS UVO 3D są dostępne wraz z wiązaniami rMotion2.

Zobacz:

Völkl Deacon 76

Pora na kolejne fantastyczne i bezkompromisowe gigantówki z oferty niemieckiego producenta, które w sezonie 2019/2020 są dostępne w dwóch efektownych wersjach kolorystycznych. Te narty są przeznaczone dla fanów maksymalnej prędkości, którzy oczekują stabilnego prowadzenia krawędzi w skrętach oraz niskiego poziomu wibracji podczas jazdy na wprost. Zapewnia to najnowsza generacja systemu UVO 3D, który niweluje drgania aż o 30%.

Drewniany rdzeń jest bardzo lekki i dodatkowo został wzmocniony warstwą tytanu. W tym modelu producent zastosował znakomity ślizg P-Tex 4504. Wąski profil narty (76 mm) bardzo dobrze sprawdzi się na twardym śniegu. Są to więc idealne deski dla doświadczonych narciarzy preferujących super szybką jazdę po dobrze przygotowanych trasach.

Zobacz: https://twoje-narty.pl/narty/843-volkl-deacon-76-black-rmotion2-12-gw-2020.html

Völkl Flair SC E UVO

To jedna z najbardziej pożądanych damskich nart na świecie. Nie ma się czemu dziwić, skoro jest to po prostu lżejsza wersja legendarnego Racetigera SC.

Te narty slalomowe Völkl są przeznaczone dla dobrze jeżdżących narciarek, które będą w stanie wykorzystać ich najlepsze cechy. Drewniany, ultra lekki rdzeń wzmocniony warstwą włókna węglowego, Tip Rocker, Full Sidewall oraz najnowsza generacja tłumika wibracji UVO 3D – to kluczowe technologie, które gwarantują wręcz sportowe wrażenia z jazdy, przy zachowaniu maksymalnej kontroli w skręcie.

Narty są oferowane w zestawie z wiązaniami vMotion3 kompatybilnymi z systemem Grip Walk. Na sezon 2019/2020 Völkl proponuje efektowne, czarne wzornictwo.

Völkl Flair 76

Na koniec propozycja, którą śmiało możemy polecić każdej kobiecie, zwłaszcza będącej na średniozaawansowanym poziomie umiejętności.

Najważniejszym elementem nart Völkl Flair 76 jest drewniany rdzeń Wood Core, który został wzmocniony centralnym sidewallem. Profil Tip Rocker jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących oraz szlifujących technikę narciarek, które chcą się czuć na stoku pewnie, bezpiecznie i przy okazji nie tracić zbyt wiele sił podczas krawędziowania. Narty są bardzo lekkie, uniwersalne, fantastycznie nadają się do doskonalenia jazdy, wybaczają podstawowe błędy.

Narty Völkl Flair 76 w naszym sklepie oferujemy z wiązaniami vMotion z funkcją Grip Walk. Warto się zainteresować zeszłosezonowym modelem, który teraz jest dostępny w świetnej, wyprzedażowej cenie.