Narty>VOLKL DEACON 76 + rMOTION2 12 GW 2022

Obniżka! Rabat - 23% VOLKL DEACON 76 + rMOTION2 12 GW 2021 Zobacz większe

VOLKL DEACON 76 + rMOTION2 12 GW 2022

2 999,00 zł brutto

-901,00 zł

3 900,00 zł


2 438,21 zł netto

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:


VOLKL DEACON 76 BLACK + rMOTION2 12 GW

Volkl Deacon 76: kochasz prędkość? Ta narta też!


Prezentujemy zupełnie nową wersję popularnej narty Volkl Deacon 76 na rok 2019, wyposażonej w wiązania rMotion 2. Te deski zostały stworzone w jednym celu: dawania maksymalnej radości zaawansowanym i średniozaawansowanym narciarzom, dla których liczy się wyłącznie prędkość. Niesamowite gigantówki świetnie sprawdzające się na twardym śniegu.

Nie masz się czego bać

Jeśli dobrze radzisz sobie na stoku, ale wciąż masz obawy przed wskoczeniem na wyższy poziom, to koniecznie zainwestuj właśnie w te narty. Doskonale łączą one w sobie cechy desek wyczynowych z tymi przeznaczonymi do doskonalenia jazdy. Gdy chcesz, potrafią być bardzo agresywne. Gdy wolisz spokojniejsze pokonywanie łuków, bez szemrania poddadzą się Twojej woli.

Firma Volkl ponownie udowodniła, że potrafi stworzyć narty o bardzo uniwersalnym charakterze, trafiające w gust zarówno doświadczonych riderów, jak i narciarzy rekreacyjnych. Te deski z czystym sumieniem rekomendujemy każdemu, kto szuka nart na kilka sezonów i zamierza konsekwentnie pracować nad techniką.

System UVO

UVO, czyli innowacyjny system tłumienia wibracji, jeszcze do niedawna był stosowany wyłącznie w topowych modelach nart niemieckiego producenta. Tym razem trafił jednak „pod strzechy”, z czego ucieszy się każdy średniozaawansowany narciarz. UVO pozwala Ci zapomnieć o nierównościach na stoku. Gdy bierzesz długi, dynamiczny zakręt z maksymalną prędkością, ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz, jest utrata równowagi. Te deski nigdy do tego nie dopuszczą – o ile sam nie popełnisz kardynalnego błędu.

Dzięki UVO udało się ograniczyć poziom wibracji aż o 30%. Oznacza to mniejsze zmęczenie na trasie, mniejsze obciążenie kolan i kostek, a przede wszystkim znacznie większą stabilność. W połączeniu z wąskim profilem narty (76 mm pod butem) gwarantuje to idealną przyczepność podczas krawędziowania, zwłaszcza na bardzo twardym śniegu.

Chcesz prędkości? Masz ją w standardzie!

Narty Volkl Deacon 76 zadowolą potrzeby każdego pasjonata szybkiej jazdy. Ślizg bazą P-Tex 4504 gwarantuje znakomitą dynamikę na dobrze przygotowanym stoku. Dodatkowo producent zastosował usztywnienie rdzenia listwą tytanową Titanium Powered, co także poprawia właściwości jezdne nart, umożliwiając precyzyjne przekazywanie sił i tym samym zwiększanie prędkości – zwłaszcza w skrętach.

Aby móc jechać na totalnej krawędzi bez cienia strachu musisz dobrze opanować technikę. Te narty stwarzają Ci do tego idealne warunki.  Dzięki technologii Tip Rocker (lekko podniesiony dziób) deski zachowują się bardzo stabilnie podczas wchodzenia w skręty z niewielką prędkością. To pozwala na bieżąco korygować błędy i uniknąć bolesnych upadków.


Na sezon 2019 producent oferuje je w dwóch efektownych wersjach kolorystycznych: czarnej i zielonej. W naszym sklepie kupisz te znakomite deski w komplecie z wiązaniami rMotion 2.

Technologie

SYSTEM UVO

TIP & TAIL ROCKER

Lekko podniesiony dziób i piętka narty (Tip & Tail - Rocker) ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę, pełną prędkości, przy pewnym trzymaniu krawędzi. Połączenie klasycznego profilu narty z nowoczesnym Rockerem pozwala dobierać narty o około 10 cm dłuższe od dotychczasowych nart carvingowych, przy zachowaniu skrętności narty krótkiej i stabilności narty długiej.

Dla dobrze i bardzo dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras, systematycznie podnoszących swoje umiejętności w technice jazdy.

WŁAŚCIWOŚCI

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

Ze względu na większe obciążenia, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia można było wykonać z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty.

POWER CONSTRUCTION

Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. To konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.

POWERED BY TITANIUM

Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

SPEEDWAAL

Racetiger Speedwall to narta powstała na bazie pucharowego doświadczenia konstruktorów Völkla. Zastosowano w niej najdoskonalszą i jedyną wykorzystywaną w Pucharze Świata konstrukcję typu sandwich. Ale to nie wszystko. Nowością jest technologia Speedwall - po raz pierwszy boki nart wykonane zostały z tworzywa, z którego robi się ślizgi. Po ich posmarowaniu zwiększa się prędkość przy ostrej jeździe na krawędziach. Narty Racetiger Speedwall wyposażono w nowe wiązania rMotion z płytą. Szata graficzna - identyczna z grafiką z Pucharu Świata - nałożona bezpośrednio na górną powierzchnię narty, wykonaną z titanalu.

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SKLEPEM VOELKL'A !!!

SPRAWDŹ PONIŻEJ !!!

LINK!

Kupując na naszej aukcji, możesz mieć pewność,
że narty są pierwszego gatunku i pochodzą z 
OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCJI oraz 
posiadają GWARANCJĘ POLSKIEGO 
DYSTRYBUTORA

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.