Narty>ATOMIC REDSTER X9 S + X 12 TL 2021

Promocja! Promocja Rabat - 33% ATOMIC REDSTER X9 + X 12 TL 2020 Zobacz większe Promocja!

ATOMIC REDSTER X9 S + X 12 TL 2021

2 599,00 zł brutto

-1 300,00 zł

3 899,00 zł


2 599,00 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach - 2599 zł.

Więcej szczegółów

Towar niedostępny

Nowy produkt

Musisz być zalogowany

Oblicz ratę!

Udostępnij ten produkt:ATOMIC REDSTER X9 S + X 12 TL

Atomic Redster X9 S: uniwersalne deski dla bardzo wymagających narciarzy


Prezentujemy narty Atomic Redster X9 S w efektownej wersji kolorystycznej na 2019 rok. Zielona barwa laminatu z pewnością pozwoli Ci się wyróżnić na stoku. Najważniejsze są jednak cechy jezdne tych desek i pod tym względem mamy do czynienia z modelem z górnej półki.


Slalom czy gigant? A może jedno i drugie?
Redster X9 S to świetny wybór dla narciarzy, którzy lubią zarówno jazdę slalomową, jak i giganta. Zachowują doskonałe parametry w krótkich i dłuższych skrętach, gwarantując wysoki komfort jazdy i pełne bezpieczeństwo. To zasługa unikalnego taliowania Multi Radius Sidecut o zmiennym promieniu. Nareszcie nie musisz wybierać, jaka charakterystyka nart najbardziej Ci odpowiada. Zainwestuj w jeden model, który da Ci masę przyjemności bez względu na aktualnie preferowany styl jazdy.


 Fantastyczna zwrotność
Narty Atomic Redster X9 S to model dedykowany narciarzom o dużych umiejętnościach, jak również ekspertom. Zastosowane technologie są inspirowane potrzebami zawodników Pucharu Świata, co zdradza wyczynowe możliwości tych desek. Jedną z najważniejszych innowacji jest technologia Servotec. Jej nazwę możemy przetłumaczyć jako „wspomaganie prowadzenia”.
Servotec gwarantuje stabilne zachowanie nart zarówno w dynamicznych zakrętach, jak i podczas szybkiej jazdy na wprost. Tłumienie drgań jest na tyle skuteczne, że na tych deskach spokojnie możesz pokonywać nawet oblodzone stoki. Atomic mówi wprost: profesjonaliści także mają prawo czuć się komfortowo!


Drewniany rdzeń z tytanowymi wkładkami
Narty o sportowym charakterze muszą gwarantować doskonałą wytrzymałość na duże obciążenia, ale także wyróżniać się niską masą własną. Dokładnie tak jest w przypadku Redster X9 S. Ich rdzeń czyli Ultra Power Woodcore został wykonany z twardego drewna bukowego oraz lekkiej i elastycznej topoli. Dodatkowo producent zastosował tytanowe wkładki dla poprawienia stabilności i zwiększenia odporności desek na brutalny styl jazdy. Wierzchnia warstwa nart został wykończona NANO TPU, dzięki czemu deski zużywają się znacznie wolniej i długo cieszą oko fantastycznym designem. Częsta wymiana nart przez zawodowców to już przeszłość.


Bezkompromisowa jakość
Narty Atomic Redster X9 S to produkt w 100% austriacki, zaprojektowany i ręcznie wykonany w tym kraju. Każdy narciarz, który miał już do czynienia z topowymi modelami Atomica, doskonale zna legendarną jakość produktów tej marki. To ma być Twój „pierwszy raz” z Atomicami? Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz.
Narty Atomic Redster X9 S to model unisex, a więc przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.


Wybierz wersję dla siebie i szykuj się do przełomowego sezonu! W naszym sklepie zamówisz narty Atomic Redster X9 S wraz z wiązaniami X12 TL, stworzonymi specjalnie na potrzeby narciarzy o wysokich umiejętnościach, którzy na stoku szukają przede wszystkim adrenaliny.

------------------------------------------------------

TECHNOLOGIE

SERVOTEC

To nowa innowacyjna technologia zaczerpnięta z Puchru Świata. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ‘Servolenkung’ oznaczającego wspomaganie kierownicy. Z Servotec narty są jeszcze szybsze, poprawia się ich sterowność i szybkość reakcji. Wspomagają prowadzenie nart przy dużych prędkościach oraz zwrotność w zakrętach, jak sprawnie działający układ kierowniczy w autach sportowych.

Od najbliższego sezonu, z technologii zastrzeżonej dotychczas dla zawodników Pucharu Świata, czerpać będą również amatorzy.

POWER WOODCORE

Kombinacja twardego wytrzymałego drewna jesionowego i lekkiej elastycznej topoli. Zapewnia trwałość, stabilność i sportowy charakter niezbędne dla nart o wysokich osiągach odznaczając się jednocześnie doskonałym stosunkiem wagi do wytrzymałości.

TITANIUM POWERED

Narty wykonane w tej technologii posiadają aż dwie warstwy laminatu umieszczone nad i pod drewnianym rdzeniem, oznacza to optymalny flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie jaki spotkać można tylko w modelach zawodniczych.

FULL SIDEWALL

Pełny sidewall Biegnący od dzioba do ogona narty bez modyfikacji i udziwnień, zapewnia najlepszą precyzję sterowania i idealnie sprawdza się w przeznaczonych do jazdy po przygotowanych stokach nartach o wysokich osiągach.

ACTIVE CAMBER

Active camber zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy i ostre zakręty.

Na życzenie montaż i ustawienie wiązań na maszynie

WINTERSTEIGER DRIVETRONIC – GRATIS!!!

Wiązania ustawiamy specjalną maszyną Wintersteiger Drivetronic.

Maszyna wykonuje test symetrii i dobiera optymalne ustawienia siły wypięcia według aktualnych norm ISO.

Po wykonaniu pomiaru wydruk dla ubezpieczyciela z urządzenia dołączany jest do przesyłki.

Wiązania ustawione na maszynie Drivetronic zwiększają poziom bezpieczeństwa narciarza.

W celu ustawienia wiązań wymagane jest przesłanie drogą mailową następujących parametrów:

- Długość skorupy buta w milimetrach

- Waga

- Wzrost

- Wiek

- Poziom umiejętności narciarskich (początkujący, średniozaawansowany, zawodowiec)

Gwarancja na zakupiony sprzęt

Faktura VAT lub paragon

Możliwość obejrzenia sprzętu osobiście w naszym sklepie w Częstochowie, w razie pytań:

Tel: 694-445-549

Email: kontakt@twoje-narty.pl

Ostatnio przeglądane

Narty

Narty - jeden z najstarszych środków transportu

Dzisiaj narty kojarzą nam się przede wszystkim ze sportem i białym szaleństwem. Jednak ich pierwotne przeznaczenie było zgoła inne. Służyły przede wszystkim jako środek transportu i w takiej roli pojawiły się na świecie już kilka tysięcy lat temu. Niektóre doniesienia mówią nawet o 12 tysiącach lat. Choć narty zazwyczaj wiążemy ze skandynawią, to ich początków możemy doszukiwać się na terenach Rosji i Chin. Na to w każdym razie wskazują malowidła, które odnaleziono w chińskim regionie Xinjiang.

Jednak już 5 tysięcy lat przed naszą erą, ślady nart pojawiły się również w Norwegii. Tam też odnaleziono nieco młodsze narty (ok 1300 rok p.n.e.), ale wyposażone w skórzane wiązania. Również w Skandynawii, tym razem jednak w Szwecji, odnaleziono najstarszą nartę. Jednak naukowcom trudno ocenić czas, z którego pochodzi. Według różnych źródeł mógł to być rok 4500 p.n.e. Ślady pierwszych desek wykorzystywanych do przemieszczania się, prowadzą również na Grenlandię.

Początki sportowych wyścigów na nartach

Nieco czasu musiało upłynąć, żeby narty zaczęły być wykorzystywane również w celach sportowych. Na ten moment świat czekał aż do rządów Haralda Srogiego - norweskiego króla. Uważał on, że poruszanie się na nartach jest ciekawe i wcale nie musi mieć praktycznego wymiaru. Dlatego też jako pierwszy urządził wyścigi na nartach. Były one uzupełnione nawet o zakłady o to, kto pierwszy znajdzie się na mecie.

Narty na poważnie - pierwsza publikacja o narciarstwie

Wiele czasu musiało upłynąć już po rządach Haralda Srogiego, żeby historia narciarstwa nabrała tempa. Jednak być może warto było, bo dalszy rozwój był naprawdę gwałtowny. Początków drugiego etapu możemy doszukiwać się w 18 wieku. Właśnie wtedy norweski wojskowy, Jen Henrik Emahusen, wydał pierwszą publikację w całości poświęconą nartom. Emahusem poświęcił ją takim tematom jak budowa nart, czy też technika narciarska.

Kolejne przełomy i wytwórnie nart

Kolejnego przełomu, wiek później, dokonał Sondre Norheim pochodzący z miejscowości Telemark. Norweg stworzył długie na ponad 2 metry narty, które były szersze z przodu, a węższe po środku. Opracowany przez niego kształt desek był wykorzystywany później przez ponad 120 lat. Norheim zrewolucjonizował również wiązania. O ile na początku trzymały one stopę tylko z przodu, jego prototyp gwarantował również stabilność przy pięcie. W tamtym czasie - w 19 wieku - swoje historyczne początki miało narciarstwo alpejskie. Jest to popularna do dziś jedna z form narciarstwa, w której rzecz polega na tym, by możliwie najszybciej zjechać na nartach po ośnieżonym stoku. Narciarze alpejscy najczęściej korzystają z kijków narciarskich. Pod koniec 19 wieku w Norwegii pojawiła się pierwsza wytwórnia nart. Wraz z pojawianiem się kolejnych producentów, coraz bardziej eksperymentowano z warstwami desek, a także materiałami, żeby stworzyć jak najlepsze narty.

Dziś technologia produkcji nart sprawia, że każdy może znaleźć narty idealne dla siebie. Niezależnie od tego, czy poszukuje nart biegowych, czy też zjazdowych. W naszym sklepie znajdziesz tanie narty najlepszych producentów. Wśród nich odnajdziesz takie marki, jak Rossignol, Head, Salomon, czy Atomic. Proponujemy również idealnie do nich dopasowane buty narciarskie. Za to najlepiej o swoje bezpieczeństwo na stokach i nartostradach zadbasz z dostępnymi u nas kaskami narciarskimi i goglami.

Które narty wybrać - race czy allmountain?

W naszej ofercie masz do wyboru narty race i narty allmountain. Narty race doskonale sprawdzą się na przygotowanych trasach. Trzeba przyznać, że to produkty dedykowane osobom, które mają już pewne doświadczenie w poruszaniu się na dwóch deskach. Dzięki ich konstrukcji twarde stoki i oblodzone fragmenty trasy nie będą stanowiły dla ciebie żadnych przeszkód. Z mniejszym doświadczeniem proponujemy wybór nart allmountain. Te sprawdzą się nie tylko na trasie, ale również poza nią. Narty allmountain to świetny wybór dla wszystkich, nieco mniej zaawansowanych osób.